4. ročník futbalového turnaja Memoriál Dušana Pašeka vyhral tím Pressburg boys

BRATISLAVA, 28. júna 2011 (tlacovasprava.sk) – Počas víkendu sa uskutočnil 4. ročník futbalového turnaja fanúšikov HC Slovan Memoriál Dušana Pašeka. Turnaja sa zúčastnilo 16 tímov z ktorých 12 bojovalo v hlavnej časti. Samozrejme výsledky neboli tak dôležité ako to, že ľudia z celého Slovenska si uctili pamiatku obľúbeného Ceca. Areál ZŠ Drieňová sa naplnil stovkami fanúšikov už v sobotu a škola ktorú navštevoval aj sám Dušan Pašeka zažila nevídanú športovú udalosť.


Po kvalitných bojoch sa do finále dostal dvojnásobný víťaz, Divízia Ovsište a veľké prekvapenie Pressburg boys, ktorí svojou trpezlivou a tvrdo-defenzívnou taktikou dosiahli nakoniec aj celkový úspech. V súboji o bronz si to „rozdali“ mimobratislavské hokejové divízie fanklubu Verní Slovanu, Nové Mesto nad Váhom a BBE – fanúšikovia zo stredného Slovenska. Po penaltách sa nakoniec tešili Slovanisti od Váhu.
Počas turnaja sa odohral aj exhibičný zápas „Hviezdy Slovana“ verzus Verní Slovanu, „legendy“ za ktoré nastúpili aj ex Slovanisti Ľubomír Pokovič, Jozef Pethő či aj „mladá garda“ Adam Bezák, vrátili fanúšikom minuloročnú prehru a pokorili ich 5:4! Rozhodcom zápasu bol Dušan Pašek mladší, ktorého Košice na túto udalosť uvoľnili, ale jeho menšie zranenie mu nedovolilo nastúpiť ako minulý rok. Za postrannou čiarou ostali aj Michal Hudec, Ondro Rusnák, Miro Lažo, Ivan Dornič st., Lukáš Bohunický, Robo Pukalovič ml. a iní. Medzi zúčastnenými nechýbali ani predstavitelia médií a klubu – HC Slovan Bratislava, konkrétne PR manažérka Veronika Némethovágenerálny manažér Maroš Krajči, ktorý aj odovzdal priamo na ploche pamätný dres Františkovi Štamberskému k jeho nedávnemu jubileu – 85 rokov. František Štamberský je ikona hlásateľstva nie len na Slovensku a Memoriál každoročne moderuje.
Memoriál Dušana Pašeka opäť poznačilo počasie, ale ako deti blázniace sa na nafukovacom hrade, súťažiace o rôzne ceny, tak hráči i diváci si prišli na svoje. „S úctou k histórií“, veľmi pekný odkaz, ktorý dal fanklub HC Slovan nie len športovej verejnosti…, po odovzdaní medailí, pohárov sa začali všetci lúčiť…vtedy z malého mraku nad belasou bratislavskou oblohou jemne spŕchlo…viacerí podotkli, „to Dušan plače od šťastia…“

Autor foto v galérii: OZ Verní Slovanu

Mgr. David Šipoš
podpredseda predstavenstva o.z. Verní Slovanu
+421 904 884 888, +421 908 447 777
sipos@vernislovanu.sk
http://www.vernislovanu.sk, http://www.hcslovan-fans.sk

Mgr. Dodo Mikláš
konateľ ACCESS Production, s.r.o.
Rulandská 6, 902 01  Pezinok
http://www.accesspro.sk
0903 231321
0948 188889

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.