Časovka na Zošku až ku hviezdam: Najrýchlejší čas dosiahol Martin Wachs (AŠK Inter Bratislava), prekonal rekord trate

MODRA, 25. júla 2011 (tlacovasprava.sk) – V nedeľu 24.7.2011 usporiadali Amatérsky športový klub Sportreport Pezinok a Mesto Modra IV. ročník cyklistickej časovky jednotlivcov do vrchu, s už tradičným názvom – Časovka ku hviezdam…
Napriek predchádzajúcemu niekoľkodňovému veľmi zlému, daždivému počasiu sa usporiadateľom podarilo pripraviť a označiť kvalitnú, dobre zabezpečenú náročnú trať. V deň konania pretekov sa počasie umúdrilo, pretekalo sa po suchej ceste, oteplilo sa, objavilo sa na chvíľu dokonca aj slniečko. Pršať znova začalo až hodinu po vyhlásení víťazov.
Trasa časovky v dĺžke 7,3 km s prevýšením 290 m viedla z Modry-Harmónie cez Zochovu chatu až k astronomickému observatóriu SAV.
Na štart sa v minútových intervaloch postavilo 94 pretekárov zo Slovenska, Česka a Francúzska, ktorí súperili v siedmich vekových kategóriách. Najrýchlejší čas 16 min. 16 s. dosiahol víťaz hlavnej kategórie Muži do 39 rokov Martin Wachs (AŠK Inter Bratislava). Svojim časom prekonal po troch rokoch doterajší traťový rekord. Z usporiadateľského klubu sa na stupňoch víťazov v kategórii Chlapci do 18 rokov umiestnili Pezinčania Timotej Pažitný (1.miesto), Daniel Kanka (2.miesto) a v kategórii ženy do 39 rokov vybojovala druhé miesto Monika Mlyneková Babiaková.
Držiteľ najrýchlejšieho času bol odmenený replikou putovného pohára Primátora mesta Modra. Víťazov všetkých kategórií dekoroval prednosta MSÚ Modra ing. Barkáč. Usporiadateľský klub AŠK Sportreport Pezinok aj touto cestou ďakuje všetkým inštitúciám a sponzorom, vďaka ktorým sa podujatie mohlo uskutočniť.
Kompletné výsledky a fotogaléria z pretekov sú na: www.sportreport.sk

Ivan Červenka
podpredseda
AŠK Sportreport Pezinok

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.