Minister rokoval s reťazcami Tesco, Carrefour, Billa, Kaufland, Metro, Lidl a Hypernova o kvalite potravín a dvojakom metri na slovenských spotrebiteľov v porovnaní s inými členskými krajinami EÚ

BRATISLAVA, 26. júla 2011 (tlacovasprava.sk) – Cieľom Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR je  ochrana slovenských spotrebiteľov z hľadiska bezpečnosti a kvality predávaných výrobkov, preto sa dnes (26. 7. 2011) na pôde ministerstva uskutočnilo stretnutie so zástupcami zahraničných obchodných reťazcov. Stretnutia, ktoré iniciovalo ministerstvo,  sa zúčastnil minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Zsolt Simon, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Kristián Takáčzástupcovia zahraničných obchodných reťazcov Tesco, Carrefour, Billa, Kaufland, Metro, Lidl a Hypernova.
Témou rokovania bola predovšetkým kvalita potravín predávaných na Slovensku a v okolitých krajinách. Vzhľadom k tomu, že pre rezort pôdohospodárstva a rozvoja vidieka je neprijateľný dvojaký meter na slovenských spotrebiteľov a spotrebiteľov z iných členských krajín EÚ, a zároveň je táto problematika naviazaná aj na kúpyschopnosť obyvateľstva, ministerstvo sa so zástupcami obchodných reťazcov za účelom riešenia predmetnej problematiky  dohodlo na vypracovaní analýzy kvalitatívnych a cenových úrovní komodít, predávaných v rámci obchodných sietí na území Slovenskej republiky. Podklady pre vypracovanie analýzy by mali byť zo strany reťazcov dodané ministerstvu koncom augusta 2011.

Juraj Kadáš
Tajomník Odboru komunikácie s médiami
Popis: maillogo
e-mail: press@land.gov.sk
http://www.facebook.com/minagri.sr
Tel: +421( 0)2/592 66 246
+421(0)910 819 204
Fax: +421(0)2/529 63 871

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.