J&T Banka k 30. 6. 2011 zarobila 2,64 mil. eur, počet klientov narástol o 123 % oproti rovnakému obdobiu v roku 2010

BRATISLAVA, 29. júla 2011 (tlacovasprava.sk) – J&T BANKA, a.s. pobočka zahraničnej banky Bratislava, k 30.6. 2011 zarobila 2,64 mil. EUR a prevádzkový zisk bol na úrovni 6,7 mil. EUR. Voľná likvidita J&T BANKY, a.s. celkovo dosiahla 21,9 mld. CZK. Jej kapitálová primeranosť sa oproti porovnateľnému obdobiu zvýšila z 10,93% na 12%.
Monika Céreová, riaditeľka J&T Banky k dosiahnutým výsledkom dopĺňa: “Nárast klientskych vkladov oproti porovnateľnému obdobiu z minulého roka o 26%, ako aj rozhodnutie jediného akcionára J&T Finance Group o zvýšení regulatórneho kapitálu banky o 350 miliónov českých korún, nám otvárajú priestor k rýchlejšiemu rozvoju obchodných aktivít, najmä na strane úverov. Banka tak svojim financovaním môže podporiť niekoľko zaujímavých investičných projektov, čo sa v budúcnosti iste odrazí aj na opätovnom náraste čistého úrokového výnosu.“
Stabilitu štruktúry vkladov výrazne posilnil aj nárast počtu klientov o 123% oproti porovnateľnému obdobiu z minulého roka, od začiatku roka 2011 je to nárast o 33%, pričom v súčasnosti je to takmer 8tisíc len vkladových klientov. Samotný nárast prevádzkových nákladov o 7,53% spôsobili investície najmä do rozvoja expozitúr J&T BANKY, ako aj investície do nových technológií, ale i ľudských zdrojov.
„J&T BANKA aj v roku 2011 ponúka vklady s najvyšším úročením na trhu a širokou škálou exkluzívnych benefitov, je preto prirodzené, že klienti sa rozhodujú pre to najlepšie na trhu, sú už oveľa viac erudovaní a vedia porovnávať porovnateľné. Priamy odraz v náraste vkladov, stabilizácii ich štruktúry, ako aj enormný nárast nových klientov znamená, že sme zvolili správnu stratégiu“ doplnila Monika Céreová.
Na tvorbe prevádzkového zisku, ktorý bol za prvý polrok 2011 na úrovni 6,7 mil. EUR, sa aj naďalej podieľali predovšetkým čisté úrokové výnosy, ako aj nárast poplatkov a provízií (o 149%).
Po úspešnom zavedení vkladových produktov sa J&T BANKA venuje príprave nových ešte zaujímavejších investičných príležitostí pre klientov, plánuje tiež nové projekty na aktívnej strane bilancie. Okrem produktovej a investorskej stratégie sa sústredí i na podporu obchodovania na kapitálovom trhu v spolupráci s jedným z najväčších obchodníkov v Čechách, skupinou Atlantik, ktorý spustil možnosť on-line obchodovania aj na Slovensku prostredníctvom portálu www.eatlatntik.sk. Ďalšou príležitosťou bude možnosť investovania do zlata, či fondov. ktoré J&T plánuje uviesť na trh v najbližšom čase.

J&T BANKA, Bratislava, je členom skupiny J&T. Zameriava sa na poskytovanie služieb privátneho a investičného bankovníctva. Prvý účet otvorila 6. marca 2006. Okrem J&T BANKY Praha a J&T BANKY Bratislava sú súčasťou skupiny aj J&T BANK Moskva, J&T Bank Switzerland a od roku 2008 aj J&T BANK & TRUST Barbados. Viac na http://www.jt-banka.sk

Nikol Kubaská, JUDr.
Head of Public Relations & Spokesperson of J&T
Dvořákovo nábrežie 8, 811 02 Bratislava
RIVER PARK
Tel.: +421 2 59 418 272
Fax.: +421 2 59 418 115
Mobil: +421 904 11 99 11

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.