Dolné Rakúsko vydalo mapu pre slovenských cykloturistov, pošle vám ju zadarmo

Rakúsky kraj, ktorý začína neďaleko Bratislavy, pozýva Slovákov na svoje cyklotrasy. 4200 kilometrov cyklistickej infraštruktúry predstavuje na novej mape v slovenčine, ktorú na objednávku dostanete zadarmo až do vašej schránky. Nová mapa v slovenskom jazyku pozýva návštevníkov spoznať najkrajšie zákutia Dolného Rakúska. Stačí sadnúť na bicykel a ísť do toho. S touto starostlivo pripravenou pomôckou si ľahko vyberiete trasu podľa vašich predstáv.

Medzi najobľúbenejšie trasy patria napríkad:
Dunajská cyklotrasa (Eurovelo 6)
Kampa – Dia – Morava
Cyklistika na Muštovej ceste
Krajina Rimanov Carnuntum, cyklotrasa č. 54
Trasa Carnuntum – Zámok Hoff – Bratislava

Všetky cyklotrasy sú dobre vyznačené, pričom o tých najzaujímavejších sa dozviete viac na druhej strane, kde je podrobný popis v slovenčine. Dozviete sa o zaujímavostiach, ktoré tam môžete a dostanete tipy na ubytovanie. Najlákavejšie výletné ciele sú tiež označené na mape, nájdete medzi nimi hrady, zámky, atraktívne miesta oddychu, prírodné parky, kláštory, lanovky, aj trasy, ktoré je možné absolvovať loďou.  Mapa je dostupná každému, stačí si ju objednať na adrese informacie@noe.co.at a bude vám obratom zaslaná poštou.

Prečo ísť na cyklovýlet práve do Dolného Rakúska?
– Trasy vedú väčšinou mimo ciest s dopravnou premávkou a prinášajú tak maximálnu bezpečnosť, samozrejme istá miera obozretnosti je vždy na mieste.
– Cesty sú minimálne dva a pol metra široké, čo umožňuje bezpečné predbiehanie i vzájomné míňanie sa protiidúcich cyklistov.
– Povrch cyklistických chodníkov je prevažne asfaltový, šetria sa tak nielen kĺby, ale i bicykle.
– Sú priebežne a takisto jednotne značené, čo zaručuje jednoduchú orientáciu.
– Z prírodného i topografického hľadiska sú nesmierne atraktívne.
– Cyklistické chodníky sú navzájom prepojené a napájajú sa aj na dopravnú sieť.
– Výborne vybudovaná infraštruktúra v podobe servisných staníc, požičovní byciklov, špecializovaných ubytovacích zariadení, hostincov a vínnych krčmičiek, je takisto zabezpečená.
– Infraštruktúra sa neustále zdokonaľuje a rozširuje. Svoje podnety môže zaslať každý vrátane vás. Za týmto účelom je zriadený špeciálny email informacie@noe.co.at, kam môžete písať aj v slovenčine. Akékoľvek podnety alebo návrhy na zlepšenie sú vítané.

Bicykle na zapožičanie
Nextbike je nový dolnorakúsky systém požičiavania bicyklov. Stanice požičovní sú vo vyše 60 obciach. Sú pre vás pripravené robustné bicykle s tromi prevodmi, pohodlným sedadlom a praktickým košíkom, za veľmi dostupnú cenu 1 € za hodinu alebo 5 € na 24 hodín. Bicykel môžete vrátiť na ľubovoľnej stanici požičovne! Na ich používanie je potrebná len jednorazová registrácia na stránke http://www.leihradl.at alebo na telefonickej linke (02742/22 99 01).

E-mobilita:
Časť Wachau umožňuje svojim návštevníkom spoznávať svoje krásy pohodlne a ekologicky na sedadle elektrovozidla, ktoré je efektívnejšie, tichšie a produkuje podstatne menej CO2 a ostatných škodlivín ako bežné vozidlá. Cestné a horské elektrobicykle, elektroskútre a segwaye sú vám okamžite k dispozícii na osobitne vyznačených výpožičných miestach. Vo Wachau je päť verejných nabíjacích staníc: v Melku, Emmersdorfe, Aggsbach-Dorfe, Spitzi a Kremsi, kde natankujete bezplatne 100 %-ný ekologický elektrický prúd od EVN.

Ďalšie informácie a foto:
lenka.duricova@noe.co.at
Tel: 0918 916 740
Dolné Rakúsko
Niederösterreich-Werbung GmbH
Niederösterreichring 2, Haus C
3100 St. Pölten

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.