VÚB banka má nového člena predstavenstva, Andrea de Michelis nahradil Domenica Cristarellu

BRATISLAVA, 17. augusta 2011 (tlacovasprava.sk) – Novým členom predstavenstva VÚB banky a vrchným riaditeľom úseku Financie, plánovanie a kontroling sa stal Andrea De Michelis. Vo funkcii nahradil Domenica Cristarellu, ktorý odchádza do dôchodku. (Celá pôvodná správa tu.)

Nový člen predstavenstva VÚB banky a vrchný riaditeľ úseku Financie, plánovanie a kontroling: Andrea De Michelis.

Andrea De Michelis pôsobí väčšinu svojho profesného života v skupine Intesa Sanpaolo, do ktorej patrí aj VÚB banka. Pred príchodom na Slovensko pôsobil od roku 2007 v Bank of Alexandria v Egypte, kde zastával pozíciu finančného riaditeľa a vrchného riaditeľa úseku Účtovníctvo, plánovanie a kontrola. Jeho zodpovednosťou bolo najmä zostavovanie obchodných plánov a rozpočtov, zavedenie Manažérskeho informačného systému, oceňovania prevodu prostriedkov a kontroly nákladov a zavedenie nových egyptských účtovných noriem orientovaných na IFRS.
Počas obdobia rokov 1989 a 2007 pracoval p. De Michelis pre ďalšie banky skupiny Intesa Sanpaolo – Inter-Europa Bank Rt.v Budapešti (výkonný riaditeľ pre oblasť riadenie rizík, plánovania a kontroly), Banka Koper v Slovinsku (poradca predstavenstva), Sanpaolo Wealth Management v Miláne (Riaditeľ pre účtovníctvo, plánovanie a kontroling), ako aj pre londýnsku pobočku Sanpaolo IMI a Sanpaolo v Turíne.
Andrea De Michelis získal titul v oblasti obchodu a ekonómie na univerzite v Turíne a v oblasti financií na London Business School.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. VÚB je aktuálnym držiteľom ocenení Banka roka od  časopisu Trend a Best Bank in Slovakia od britského magazínu emeafinance. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete  207 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Informácie pre médiá:
Alena Walterová
Hovorkyňa a vedúca tlačového oddelenia
Tel.: +421-2-5055 2130
E-mail: awalterova@vub.sk

Michal Kopecký
PR špecialista
Tel.: +421-2-5055 2424
E-mail: mkopecky@vub.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.