Pozvánka na TK 23.8.: Živena o spustení projektu “Vedieť, vidieť a naplno žiť v každom veku”

Dovoľte nám pozvať Vás na tlačovú besedu pri príležitosti spustenia projektu “Vedieť, vidieť a naplno žiť v každom veku.” Pripravila ho Živena, spolok slovenských žien, Miestny odbor Bratislava s príspevkom Fondu Glaxo Smith Kline 2011 Jarná výzva.  Stretneme sa v utorok 23. augusta 2011 o 10.00 h na Konventnej 15 v Bratislave(zasadačka na 1. poschodí ľavo) MHD – zastávka Zochova ul., Hodžovo nám.

Živena, spolok slovenských žien

Projekt sa bude realizovať v období od septembra do decembra 2011. Prostredníctvom cyklu rôznorodých aktivít chcú členky Živeny – seniorky vo veku od 57 do 89 rokov, ktoré sa aj organizačne podieľajú na projekte, dokázať rovesníkom, že životnú energiu si môžu uchovať do vysokého veku, ale vyžaduje si to neustálu aktivitu v rôznych oblastiach.

Projekt by mal osloviť v prvom rade seniorov, žijúcich osamote, ktorí by nemali upadať na duchu, ale aktivitou si uchovať životný optimizmus. Do svojich aktivít by Živeniarky rady vtiahli aj širokú verejnosť. A to nielen v zariadeniach a kluboch pre seniorov. Trúfajú si viac. Osloviť pracujúcich v zrelom veku, aby sa vo voľnom čase zapájali do mimopracovných činností a po odchode do dôchodku tak mohli plynulo nadviazať na aktívny život v novej dimenzii. Mladším ročníkom ponúknu členky Živeny okrem optimizmu a radosti zo života aj svoje bohaté životné skúsenosti a množstvo vedomostí a kontaktov z oblastí, kde pracovne pôsobili (kultúra, školstvo, technika, medicína, právo, ekonomika a ďalšie), ako aj nový pohľad na viaceré témy školských osnov.

PhDr. Alena Bučeková
koordinátorka projektu
predsedníčka miestneho odboru Bratislava
Živena, spolok slovenských žien
tel.: 0915/739 024
e-mail: alena.bucekova@gmail.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.