Plavecký kemp Martiny Moravcovej ukončený, na rozlúčku prišiel aj Zdeno Chára

PIEŠŤANY, 23. augusta 2011 (tlacovasprava.sk) – Viaceré plavecké talenty z minulého ročníka Letného plaveckého kempu  Martiny Moravcovej navštívili kemp tento rok opäť a ich pokrok nielen vo výkonnosti, ale aj v technike plávania je evidentný. Účastníkmi kempu boli aj mladí reprezentanti, ktorí v tomto roku za Slovensko štartovali na Európskych olympijských hrách mládeže (EYOF). Ku koncu posledného turnusu prišiel plavcov pozdraviť aj víťaz Stanley Cupu Zdeno Chára.

Olympijská plavkyňa Martina Moravcová druhý ročník Letného plaveckého kempu hodnotí veľmi pozitívne: „Deti a aj ich rodičia sa s nami lúčili len s pozitívnymi ohlasmi a vyslovili túžbu stretnúť sa o rok znova.“ Martina dodáva, že pokračovanie projektu nevylučuje: „Samozrejme, ak tento projekt Nadácia Poštovej Banky podporí opäť, tak bez ohľadu na moju kvalifikáciu, respektíve účasť či neúčasť na Letných olympijských hrách v Londýne, kemp do svojho kalendára určite rada zaradím.“

Letný plavecký kemp Martiny Moravcovej navštívil aj Zdeno Chára.

Finančný podporovateľ projektu – Nadácia Poštovej banky má na kemp rovnako pozitívne ohlasy a jeho podporu zvažuje aj na ďalší rok. Správkyňa Nadácie Poštovej banky Oľga Pažitná: „Letný plavecký kemp patrí z pohľadu projektov Nadácie Poštovej banky k úspešným, o čom svedčí aj to, že je oň z roka na rok väčší záujem. Som rada, že aj vďaka podpore Nadácie Poštovej banky môžu svoj talent rozvíjať aj deti, ktoré by inak túto možnosť nemali. Martina Moravcová a jej tím trénerov sa s nadšením a osobným nasadením venujú každému „malému“ plavcovi a ich prístup ako aj vytrvalosť detí je obdivuhodná.“ Podporu projektu Nadácia zvažuje opäť:  „Projekty na budúci rok sú zatiaľ len v príprave. Ale rovnako ako ostatným projektom aj tomuto budeme venovať veľkú pozornosť a vyhodnotíme ho“, dodáva Mario Hoffmann, predseda správnej rady Nadácie Poštovej banky.

Počas plaveckého kempu mali talenty okrem tréningov – dva krát denne vo vode a na suchu, pestrý doplnkový program. K dispozícii boli animátorky s bohatými skúsenosťami a zápalom pre prácu, veľký počet iných mladých neúnavných športovcov. Deti si zahrali bowling, zacvičili zumbu a zúčastnili sa aj na kontrolných pretekoch. Plavcov prišli dokonca otestovať odborníci z Národného športového centra, organizovali sa pre ne besedy, napríklad s doktorom Ernestom Zacharom. Ďalší známy lekár Igor Bukovský im vysvetlil zásady správnej výživy a o svoje skúsenosti sa podelil aj rakúsky plavec, chorvátskeho pôvodu Dinko Jukić. Ten ako majster Európy a medailista z Majstrovstiev sveta v plávaní bol pre mladých plavcov veľkou inšpiráciou.
V pondelok (22. 8. 2011) kemp navštívil aj úspešný hokejista Zdeno Chára: „Je všeobecne známe, že výchova mladej športovej generácie je na Slovensku problém, preto veľmi oceňujem túto Martininu aktivitu. Ako som sám mohol vidieť, tie decká plávanie veľmi baví a preto je potrebné ich aj takouto formou podporiť a dávať im šance na úspech“, uzatvára k Letnému plaveckému kempu Martiny Moravcovej Zdeno Chára.

Vladimíra Gedrová
PR manager
Media Central Communication, s.r.o.
Hummelova 8, 811 03 Bratislava
Office: Grösslingova 45, 811 09 Bratislava
T: +421 – (0)2 – 52 635 665
M: +421 – (0)917 534 889

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.