OZ Nie ropovodu cez Žitný ostrov: Minister Miškov nesplnil ani po roku sľub o zverejnení trás ropovodu Bratislava – Schwechat!

BRATISLAVA, 24. augusta 2011 (tlacovasprava.sk) – Občianske združenie Nie ropovodu cez Žitný ostrov  pripomína, že dnes 24. 8. 2011 – je presne rok čo minister hospodárstva Juraj Miškov na našej spoločnej tlačovej konferencii prisľúbil zverejnenie trás ropovodu Bratislava – Schwechat pipeline. Do dnešného dňa počúvame len sľuby ministerstva, spoločnosti Transpetrol a v poslednej dobe aj zástupcov spoločnosti BSP GmBH, že trasy sa zverejnia už tento mesiac!

Ako zástupcovia 50 000 občanov, ktorí podpísali petíciu proti ropovodu cez Žitný ostrov vyzývame ministra hospodárstva aby upustil od projektu výstavby tohto environmentálne, energeticky a strategicky bezvýznamného projektu upustil a radšej aktívne spolupracoval pri rekonštrukcii ropovodu Adria, ktorý môže 100% nahradiť ropovod Družba.

Taktiež je pre naše občianske združenie ale i pre našich partnerov nepriateľné, aby vo vedení spoločnosti Transpetrol sedel, človek, ktorý 20 rokov pracoval pre spoločnosť OMV! Preto si dovoľujeme položiť otázku koho záujmy háji minister hospodárstva Slovenskej republiky? Prečo Slovensko má za svoje peniaze riešiť diverzifikáciu Rakúska a rafinérie OMV?

Preto OZ Nie ropovodu cez Žitný ostrov naďalej zotrváva na svojom stanovisku, že ropovod BSP pre Slovensko nič nerieši a jediná alternatíva na reálnu diverzifikáciu od Ruska je ropovod Adria!

Liliana Rástocka
Predseda
Predstavenstvo OZ Nie ropovodu cez Žitný ostrov

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.