Turecký Belek bude hostiť prestížny golfový veľtrh International Golf Travel Market

VIEDEŇ, BRATISLAVA, 24. augusta 2011 (tlacovasprava.sk) – Turecko si upevňuje svoje postavenie ako renomovaná golfová destinácia: Od 14. do 17. novembra 2011 bude Belek na tureckej Riviére hostiteľským mestom golfového veľtrhu International Golf Travel Market. Veľtrh IGTM patrí medzi najdoležitejšie svetové udalosti v golfovej turizme. Predpokladá sa účasť asi 1 400 zástupcov z tohto odvetvia zo 67 krajín. Je to prvýkrát v 13 ročnej histórii veľtrhu IGTM, že sa uskutoční v Turecku.

Doteraz bol turecký Belek známy najmä ako prímorské stredisko, na jeseň 2011 však bude hostiť aj prestížny veľtrh International Golf Travel Market.

Belek – vytúžená destinácia golfových hráčov
Turecko si už vybudovalo povesť špičkového medzinárodného dejiska golfového športu. Medzinárodné združenie golfových cestovných kancelárií napríklad ocenilo nedávno hostiteľskú obec Belek ako najlepšiu svetovú destináciu pre tento populárny šport. Belek získal aj ocenenie najobľúbenejšej destinácie v rámci súťaže Golf Journal Travel Award 2011.

Usporiadatelia veľtrhu IGTM v Beleku očakávajú veľký úspech
Golfové cestovné kancelárie na tureckej Riviére sa chopia svojej príležitosti na veľtrhu IGTM a ponúknu odbornej verejnosti náročné golfové ihriská obklopené nádherným prostredím. Mimoriadne zaujímavé z hľadiska turizmu: Región poskytuje vynikajúci pomer ceny a výkonu a vďaka svojim miernym poveternostným podmienkam umožňuje hrať golf v priebehu celého roka. Usporiadatelia v Beleku možu počítať s tým, že veľtrh IGTM bude mať veľký úspech. V minulom roku zaznamenal veľtrh, ktorý sa konal v španielskej Valencii, významný nárast. Obraty výstavných stánkov vzrástli o desať percent.  Usporiadatelia očakávajú, že v Beleku sa dosiahne ešte väčšie zvýšenie obratu.

Turecko sa v posledných rokoch stáva vyhľadávaným miestom pre golfových nadšencov.

Kontakt
Ak chcete viac informácií o Turecku ako krajine cestovného ruchu, obráťte sa, prosím, na Informačné oddelenie kultúry a cestovného ruchu Veľvyslanectva Tureckej republiky vo Viedni. Zastihnete nás telefonicky na čísle +43-1-5122129 alebo nám pošlite e-mail na adresu office@turkinfo.at. Žiadosti o informácie prostredníctvom klasickej pošty adresujte, prosím, na: Singerstraße 2/8, 1010 Viedeň, Rakúsko.

O Tureckej informačnej kancelárii pre kultúru a cestovný ruch
Informačná kancelária je pobočkou Ministerstva kultúry a cestovného ruchu Tureckej republiky v Ankare a je zodpovedná za podporu cestovného ruchu a kultúrnej výmeny v Rakúsku, Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku. Informačná kancelária koordinuje prácu s verejnosťou v týchto štyroch krajinách. Informačná kancelária je koordinačným a kontaktným miestom pre cestovné kancelárie, rovnako ako pre všeobecné otázky novinárov a súkromných osôb, týkajúce sa cestovného ruchu a kultúrnej výmeny. Ďalšie informácie nájdete na internetovej stránke http://www.goturkey.com.

Kontakt pre tlač
Katja Schramm
e-mail: katja.schramm@faktenkontor.de

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.