Začali platiť dopravné obmedzenia na ceste I. triedy 1/63 Rovinka – Bratislava, pozrite si trasy obchádzok (FOTOGALÉRIA + PDF)

BRATISLAVA, 26. augusta 2011 (tlacovasprava.sk) – Bratislavská samospráva žiada vodičov o pochopenie a väčšiu ohľaduplnosť na cestnom ťahu medzi slovenskou metropolu a obcou Rovinka. Od dnes (piatok, 26. august) totiž začínajú platiť najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia z dôvodu rozsiahlej rekonštrukcie cesty I. triedy – 1/63. Do 4. septembra bude úplne uzatvorený úsek cesty medzi obcou Rovinka a bratislavskou Mramorovou ulicou. Mesto pristúpilo k spusteniu stavebných prác ešte v závere prázdninového obdobia a v týždňoch, kedy vďaka štátnym sviatkom je predpoklad nižšej frekvencie dopravy.

Zmena organizácie dopravy v úseku dlhom takmer 4,4 km je vyznačená prenosným dopravným značením a na bezpečnosť, plynulosť dopravy dohliada dopravná polícia. Rozšírená cesta bude vodičom slúžiť od  októbra 2011.

PDF formát obchádzok – Etapa I. (tu a tu)

PDF formát obchádzok – Etapa I. (tu)

Obchádzkové trasy počas I. ETAPY rozširovania cesty 1/63

Smer Bratislava – Šamorín: Slovnaftská – Kazanská – Dvojkrížna – Odeská – Most pri Bratislave – Dunajská Lužná (Štvrtok na Ostrove) – Šamorín

Smer Šamorín – Bratislava: Štvrtok na ostrove, Studené, Most pri Bratislave – Odeská –Dvojkrížna – Hradská (Kazanská)

Samospráva spustila projekt rozšírenia jednej z najfrekventovanejších ciest smerujúcich do hlavného mesta vďaka príspevku vlády SR vo výške 3,8 milióna eur. Výrazne preťaženú dopravu od obce Rovinka po bratislavskú Gagarinovu ulicu pomôže riešiť vytvorenie nového, druhého jazdného pruhu. Komplexne však bude dopravnú situáciu širšieho regiónu v smere na Dunajskú Stredu riešiť až rýchlostná komunikácia R7, ktorej výstavba by sa mala začať realizovať v priebehu roku 2013.

Viac o téme aj tu.

Ľubomír ANDRASSY, Ing. PhDr.
hovorca primátora Bratislavy
tel.: +421.903.255.024
mail: hovorca@bratislava.sk
fax:  +421.2.593.565.84
post: Hlavné mesto SR Bratislava
Primaciálne nám. 1
P.O.Box 192

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.