Medzinárodný maratón mieru spestrí v predstihu ženský Velvet Run či Festival svetiel podľa konceptu Nuité Blanche (Biela Noc)

KOŠICE, 2. septembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Od septembra hosťujú Košice niekoľko podujatí, ktorých spoločným menovateľom je beh. Októbrový Medzinárodný maratón mieru sa ako najstarší na kontinente zopakuje už po 88.krát a začiatkom septembra sa v Košiciach odohrá aj prvý beh venovaný len čisto ženám.

Visit Košice

Prvý ročník ženského behu
Ženy sú v dnešnej dobe veľmi vyťažené. Rodinné, pracovné a školské povinnosti odčerpávajú veľa energie a na rekreačný šport nezostáva veľa času. Pritom rekreačný beh je nenáročný na čas, financie a je zaručeným liekom pre lepšiu náladu a vybitie zlej energie. Aj pre tieto dôvody sa 4. septembra 2011 v Lesoparku Anička v Košiciach odohrá prvý ročník Velvet Runu, čo je 5 km beh pre dievčatá a ženy v pohybe. Svoju účasť potvrdili aj košické atlétky, športovkyne a osobnosti, aby podporili zdravý životný štýl. Prísť a prihlásiť sa však môže každá žena, zobrať so sebou môže deti, rodinu, partnerov, ktorí ju určite radi povzbudia. Osobitná kategória bude Nordic Walking, čo je rýchla chôdza s teleskopickými paličkami, ktorá sa odohrá pod dohľadom skúsenej inštruktorky, stačí len prísť.

Najstarší maratón v Európe – už po 88. krát v Košiciach
Cez 6000 ľudí by radi videli organizátori druhého najstaršieho maratónu na svete a najstaršieho v Európe, ktorý sa koná v Košiciach v nedeľu, 2. októbra 2011. Fantastická atmosféra v meste je najlepším dôvodom prísť do Košíc, ktoré sa stanú v prvý októbrový víkend metropolou endorfínu. Možnosti nezostávajú len pri maratónoch. Tí, ktorí si na 42,195 km netrúfnu, sa môžu prihlásiť na polmaratón, alebo štafetu, ktorá si vzdialenosť rozdelí na štvrtiny. Skupina ľudí z práce môže prísť na firemný beh na 4,2 km. Pokiaľ sa na maratón prihlási hromadnou prihláškou firma, do 15.9. 2011, získa o 10 EUR zvýhodnené štartovné pre všetkých prihlásených ľudí. Minimaratón sa beží na rovnakej vzdialenosti, 4200 m, je určený najmä rodinám a deťom. Nadšenie a radosť, s akými sa na túto trať vydávajú deti, ich rodičia ale doslova aj celé rodiny, sú len ťažko s niečím iným porovnateľné.

Noc pred maratónom je biela
Maratón sa tradične behá v nedeľu a v sobotu večer začína „Festival svetiel“ v originálnom francúzskom koncepte NUITÉ BLANCHE (Biela Noc), profilové podujatie Košíc ako Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Budovy v centre mesta sú osvietené tak, aby noc vyzerala ako deň. Na netradičných miestach v meste prekvapia okoloidúcich kreatívne svetelné inštalácie. Najväčšia promenáda na Slovensku, Hlavná ulica, sa aj v noci zaplní ľuďmi. Bary, kaviarne a reštaurácie sú otvorené a dýchajú unikátnou atmosférou. Biela Noc je dôvodom navyše, navštíviť Košice počas Medzinárodného maratónu mieru.

Viac informácií, linky a možnosti prihlásiť sa či rezervovať ubytovanie na www.visitkosice.eu

Celá správa tu.

Kontakty:
Ľubomír Čech
public relations manager
Mobil: +421 907 522 073
Lenka Zajacová
Marketingový manažér
Mobil: +421 917 851 944

KOŠICE – Turizmus
Hlavná 59, 040 01 Košice
Slovak republic
media@visitkosice.eu
http://www.visitkosice.eu

Organizácia KOŠICE – Turizmus je oficiálna autorita pre riadenie a rozvoj cestovného ruchu v meste Košice, ktorá pracuje ako destinačná spoločnosť. Je partnerstvom súkromného a verejného sektora, ktorej hlavným prispievateľom je Mesto Košice. Od svojho vzniku v júli 2010 organizácia zastrešuje marketing služieb cestovného ruchu Mesta Košice smerom na domáceho a zahraničného návštevníka a návštevnícky servis prostredníctvom Návštevníckeho centra Košice.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.