Najvýraznejšie obmedzenia spojené s rekonštrukciou cesty 1/63 z Rovinky do Bratislavy končia, ďalšie dve uzávierky budú cez víkend

BRATISLAVA, 5. septembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Počas víkendu sa ukončili najvýraznejšie dopravné obmedzenia, úplná uzávera cesty medzi slovenskou metropolou a obcou Rovinka. Mimoriadny dopravný režim platil z dôvodu rekonštrukcie, rozširovania cesty 1/63 o jeden jazdný pruh v smere do Bratislavy.

Vďaka maximálnemu nasadeniu pracovných mechanizmov sa podarilo v období 8 dní zrealizovať práce, ktoré boli pôvodne rozplánované do dvoch etáp. Ďalšie dve nevyhnutné úplne uzávery budú sústredené len do víkendových dní. Ide o termín od 16. – 19. 9. (16.9. od 20.00 hod.), kedy bude rekonštruovaná križovatka ulíc Svornosti, Kazanská a Slovnaftská, a 30. 9. – 3. 10. (30.9. od 21.00 hod.) budú práce na križovatke ulíc Svornosti, Vrakunská a Závodná.

Zmena organizácie dopravy v oboch smeroch bude  vyznačená prenosným dopravným značením a na bezpečnosť, plynulosť dopravy dohliada dopravná polícia. V tretej i štvrtej etape rekonštrukcie cesty budú obchádzkové trasy vedené viacerými vedľajšími komunikáciami, čím sa podarí odľahčiť najviac preťaženú cestu v Moste pri Bratislave. Samospráva hlavného mesta spustila projekt rozšírenia jednej z najfrekventovanejších ciest smerujúcich do Bratislavy vďaka príspevku vlády SR vo výške 3,8 milióna eur. Výrazne preťaženú dopravu od obce Rovinka po bratislavskú Gagarinovu ulicu pomôže riešiť vytvorenie nového, druhého jazdného pruhu. Rozšírená cesta bude slúžiť vodičom od začiatku októbra t.r.

Trasy obchádzok I. a II. etapy a info o rekonštrukcii aj tu a tu.

Ľubomír ANDRASSY, Ing. PhDr.
hovorca primátora Bratislavy
tel.: +421.903.255.024
mail: hovorca@bratislava.sk
fax:  +421.2.593.565.84
post: Hlavné mesto SR Bratislava
Primaciálne nám. 1
P.O.Box 192

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.