Minister Miškov dohodol našim kúpeľom tisíce rekreantov z Ruska, má ísť o zamestnancov z rezortu energetiky

PETROHRAD, BRATISLAVA, 8. septembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Počas Rusko-slovenského podnikateľského fóra v Petrohrade dohodol minister hospodárstva Juraj Miškov so svojim ruským partnerom Sergejom Šmatkom, ministrom energetiky Ruskej federácie, že zamestnanci ruských energetických podnikov, ktoré Šmatko vo svojej kompetencii riadi,  sa prídu rekreovať do slovenských kúpeľov. Počas podnikateľského fóra to potvrdili obidve protistrany aj podpisom predbežného kontraktu. Slovenské kúpele tak získajú desaťtisíce nových rekreantov.

Miškov: „Aj keď cestovný ruch už nepatrí do pôsobnosti môjho ministerstva, stále tvorí neoddeliteľnú súčasť slovenského hospodárstva a mojou úlohou je zabezpečovať jeho neustály rast a rozvoj. Aj toto sú konkrétne kroky, ktoré sa dajú vyrokovať na ministerskej úrovni. Nemôžem odignorovať takúto príležitosť iba preto, lebo to nie je v mojej kompetencii. Treba to brať nadrezortne.“

Ruské energetické podniky, zastúpené ruskou energetickou agentúrou, ktorá je v priamej pôsobnosti ministra energetiky Ruskej federácie Sergeja Šmatka, môžu tak začať kontrahovať objemy rekreantov pre Slovenské kúpele.

Šmatko: „Vnímame Slovensko ako krajinu s peknou prírodou a výdatnými termálnymi prameňmi. Vaše kúpele sú na svetovej úrovni a preto chceme dopriať našim zamestnancom zaslúžený oddych a relax vo vašej krajine.“

Slovenské kúpele sa tak môžu vďaka dobrým slovensko-ruským hospodárskym vzťahom už v budúcom roku tešiť na prílev množstva nových rekreantov.

Komunikačné oddelenie
Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mierová 19, 827 15 Bratislava 212
t. č. 02/4854 7073
02/4854 7222, 02/4854 7028
E-mail:  tlacove@mhsr.sk
Webstránka: http://www.mhsr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.