Vitis Pezinok pripravil 2. ročník výtvarnej súťaže In vino veritas, prihlásené diela sú vystavené v Pezinku

BRATISLAVA, 17. októbra 2011 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Vitis Pezinok, tradičný výrobca tichých vín na Slovensku, usporiadala už druhý ročník výtvarnej súťaže pod názvom In vino veritas. Vitis Pezinok považuje tvorbu vína za umenie, preto sa rozhodla spojiť ho s výtvarnými dielami a cestou súťaže podporiť mladých umelcov. Víťazné diela, ktoré vybrala komisia, budú čoskoro zdobiť etikety akostných odrodových vín produktového radu Vitis Galéria. Všetky súťažiace diela budú navyše vystavené v Galérii insitného umenia v Pezinku.

This slideshow requires JavaScript.

In vino veritas je názov druhého ročníka súťaže, ktorú usporiadala spoločnosť Vitis Pezinok, a ktorej cieľom je podporiť mladých umelcov. Prepojenie vína a umenia nie je v tomto prípade vôbec náhodné. Veď aj znalci dobrého vína sú považovaní za ozajstných umelcov, ktorí si vedia víno nielen vychutnať, vyberane o ňom rozprávať, ale hlavne vnímať jeho čaro. Prínos spojenia týchto dvoch „krás“ vyzdvihuje aj Ing. Miroslav Tkáč, riaditeľ spoločnosti Hubert J.E. pre obchod a marketing: „Po úspechu prvého ročníka súťaže, ktorý niesol názov Víno a zem, sme sa rozhodli pokračovať a aj naďalej podporovať nadaných mladých umelcov. Je nám cťou, že výherné diela budú zdobiť vína radu Vitis Galéria.“

Vnímanie vína na umeleckom podklade bolo preto aj hlavným motívom súťaže. Víťazné diela, ktoré najlepšie naplnili predstavy poroty i usporiadateľa, sa už čoskoro objavia na etiketách akostných odrodových vín radu Vitis Galéria. V rámci tejto unikátnej súťaže vzniklo hneď niekoľko hodnotných maliarskych diel. Súťaž aj vysokú kvalitu prihlásených diela mladých umelcov ocenil aj kurátor výstavy In vino veritas zostavenej z obrazov prihlásených do súťaže, Mgr. art. Dávid Čársky: „Keďže som milovníkom vína a pôsobím na Vysokej škole výtvarných umení, spojenie vína a umenia mi je vlastné. Ide o výborný projekt, na ktorom pracujeme v priateľskej a uvoľnenej atmosfére a teším sa, že pokračuje druhým ročníkom.“

Do súťaže sa tento rok prihlásilo až 34 mladých autorov z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave so 62 dielami. Porota sledovala nielen estetickú stránku diela, ale aj praktický rozmer. Keďže víťazné obrazy budú zdobiť etikety fliaš vín radu Vitis Galéria, museli byť vo vzájomnom súlade. „Výraznou pomôckou pri rozhodovaní nám bola grafická simulácia, pri ktorej sme videli, ako bude dielo vyzerať na výrobku. Nakoniec sme a rozhodli pre 3 diela, v ktorých sa objavuje modrá farba a tak spája nielen diela, ale aj samotné vína,“ hovorí Dávid Čársky, ktorý bol aj tento rok členom hodnotiacej komisie.

Komisia sa nakoniec rozhodla oceniť diela troch talentovaných autoriek – Ivanky Babušákovej, Mgr. art. Kateřiny Václavkovej a Cleopatry Muchovej. Jednotlivé obrazy korešpondujú s farbou vína, ktorého etiketu zdobia.

Výstava In vino veritas ponúka všetkých 62 umeleckých diel vrátane tých víťazných. Priaznivci vína a umenia si ich môžu prísť pozrieť od 11. 10. 2011 do priestorov Galérie insitného umenia v Pezinku.

Spoločnosť Hubert J.E. patrí medzi najvýznamnejších stredoeurópskych výrobcov kvalitných sektov, sýtených a tichých vín pre rôzne príležitosti. Spoločnosť ponúka široké portfólio produktov vysokej kvality a skvelej chuti, ktoré neustále inovuje a prispôsobuje požiadavkám doby a trhu. Hubert J.E. vyrába tradične známe a obľúbené značky ako Hubert Club, Hubert de Luxe, Hubert Grand, Hubert L´Original, Johann E. Hubert a City Sec a víno Svätopluk. Pod značkou dcérskej spoločnosti Vitis Pezinok zabezpečuje distribúciu produktov Karpatské Brandy Špeciál, Karpatské Brandy, Chateau Pezinok, Kláštorné a ďalšie. Spoločnosť okrem toho distribučne zastrešuje značky alkoholických nápojov Cinzano, Bohemia Sekt, Víno Mikulov, Habánske sklepy, Wodka Gorbatschow, Campari, Henkell Trocken, Söhnlein Brillant a Deinhard. Celkový odbyt spoločnosti za rok 2010 bol vyše 16 miliónov jednotkových fliaš, čo predstavuje nárast o takmer 5 % oproti roku 2009.

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Simona Mištíková, Zuzana Janove   
SEESAME Communication Experts
Tel.: 02/4342 2978
Fax: 02/4333 0003
e-mail:mistikova@seesame.com
e-mail:janove@seesame.com

Miloslav Popovič, HUBERT J.E. Sereď
Marketing manager
Tel.: 031/788 1021
Fax: 031/789 2828
e-mail: popovic@hubertsekt.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.