Colorlak SK uvádza novinky – altívnu nano-stenu a nano-štít proti zápachu v exteriéri aj interiéri

BANSKÁ BYSTRICA, 24. októbra 2011 (tlacovasprava.sk) – COLORLAK, a. s., najväčší český výrobca náterových hmôt uvádza na slovenský trh revolučnú novinku v podobe nano-náteru FN®. Fotokatalytický náter FN® s obchodným názvom AKTÍVNA NANO STENA (pre interiéry) a AKTÍVNY NANO ŠTÍT(exteriéry) vznikol na základe výskumu českých vedcov a je patentovaný u nás aj vo svete. Jeho výnimočnosť spočíva vo vysoko účinnom čistení vzduchu od všetkých organických škodlivín, ako sú vírusy, baktérie, spóry, plesne, alergény, karcinogénne látky či výfukové splodiny.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

„História spoločnosti COLORLAK bola vždy zameraná na ochranu majetku a skrášlenie prostredia, v ktorom ľudia žijú. Ale prispieť k ich zdraviu aj životnej pohode, to je pre nás celkom nová a povznášajúca úloha. Vďaka nanotechnológii, našim skúsenostiam a obyčajnému dennému svetlu sme už dnes schopní všetkým záujemcom o čisté a zdravé bývanie ponúknuť jednoduché riešenie. Nano-nátery FN sa postarajú takmer o všetko, čo je nám nepríjemné alebo nám priamo škodí. Či už je to zápach dymu alebo prepálených tukov, vírusy, baktérie, alergény alebo výfukové splodiny automobilov. Veľmi radi pomôžeme tomu, aby nielen domácnosti, školy a nemocnice, ale aj rušné ulice mohli byť zdravšie a krajšie,“ uviedol Ing. Svatopluk CHALUPA, CSc., predseda predstavenstva COLORLAK, a. s.

Nano-náter FN® obsahuje ako funkčnú zložku nanočastice oxidu titaničitého TiO2, ktoré pomocou fotokalytického procesu likvidujú organické častice v ovzduší tým, že ich rozložia na vodu a oxid uhličitý (CO2). Celý proces je aktivovaný ultrafialovým žiarením, ktoré je prirodzenou súčasťou denného svetla. Ide o účinnú, energeticky nenáročnú a bezporuchovú čističku vzduchu, ktorá je nekompromisná ku všetkým organickým časticiam v ovzduší, ale absolútne bezpečná k ľuďom a ich domácim maznáčikom.

„Fotokatalytické nano-nátery radu FN® vznikli na základe uplatnenia najnovších poznatkov v oblasti nanotechnológií. V spolupráci s popredným odborníkom na nanotechnológie, Ing. Janom Procházkom, sa nám podarilo vytvoriť produkt, ktorý nemá v Európe žiadnu konkurenciu. Ostatné produkty, v ktorých je fotoaktívna TiO2 obsiahnutá priamo vo formulácii farby, sú totiž podstatne menej účinnejšie, a to výrazne. Podľa typu aplikácie najmenej 10- až 20-krát menej účinné,“ spresnil Ing. Zdeněk Tůma, vedúci strategických projektov spoločnosti COLORLAK, a. s.

„Pre predstavu, iba polhodina stačí na to, aby sa zadymená miestnosť bežných rozmerov (ošetrená náterom FN®) zbavila cigaretového dymu a zápachu,“ dodal.

Nanočastice oxidu titaničitého sú zdravotne celkom vyhovujúce. Ľudstvo s nimi žije takmer 100 rokov a je vystavené ich vplyvu všade v okolí. Sú súčasťou pigmentu titánovej bieloby, teda napríklad bielych aj mnohých ďalších interiérových a exteriérových farieb či plastov. Nájdete ich takisto v potravinách pod označením E171, teda napríklad v šľahačke v spreji či bielom pečive, zubnej paste, jogurtoch, cukríkoch, liekoch vo forme poťahovaných tabliet, kozmetických prípravkoch (opaľovacie krémy s vysokým ochranným faktorom) a ďalších.

Ďalšie informácie a zoznam distribučných miest nájdete na webe http://www.aktivnastena.skhttp://www.aktivnystit.sk

Nátery FN® (AKTÍVNA NANO STENA, AKTÍVNY NANO ŠTÍT)
Ide o vodné suspenzie fotoaktívneho oxidu titaničitého a anorganických spojív. Po nanesení a zaschnutí tvorí vrstvu hrubú 0,005 mm, ktorá rozkladá všetky organické častice (molekuly pachu, vírusy, baktérie, výpary z umelých hmôt a pod.) primárne na vodu a oxid uhličitý. Náterom ošetrený povrch je v podstate samočistiaci. Medzi ďalšie vlastnosti náteru FN® patrí napríklad vysoká odolnosť proti grafitti.  Umelec spotrebuje na svoj výtvor 3× viac farby, ktorú je možné navyše z povrchu ľahšie odstrániť. Hlavné využitie nájdu nátery FN® v interiéroch pri čistení vzduchu a tvorbe sanitárneho prostredia, ale aj v exteriéroch pri ochrane fasád a čistení okolitého vzduchu.

COLORLAK SK je dcérska spoločnosť COLORLAK, a. s., ktorá zabezpečuje predaj a distribúciu výrobkov spoločnosti COLORLAK, a. s., na slovenskom trhu.

Spoločnosť COLORLAK, a. s., najväčší český výrobca a distribútor náterových hmôt loni oslavil 85 rokov pôsobenia na českom trhu. História spoločnosti sa datuje od roku 1925, keď Ing. Kirschner založil v Starom Meste chemotechnickú továreň, v areáli do dnešných dní sídlia výrobné a vývojové kapacity podniku. Ďalšie výrobné závody spoločnosti COLORLAK, a. s., ležia v Bíloviciach. Výrobné portfólio pozostáva z veľmi pestrého sortimentu farieb a lakov na drevo, kovy, betón a minerálne podklady, rovnako ako farieb v sprejoch, riedidiel a tiež interiérových farieb, fasádnych farieb, omietkovín alebo zatepľovacích systémov. Medzi tie najznámejšie produkty patria rady Univerzál, ProInteriér, ProDrevo, ProKov alebo ProBeton. Na vývoz smeruje zhruba 20 % produkcie. K maloodberateľom na domácom trhu tak putuje 65 % produkcie, zostávajúcu časť pojme priemyselný trh. COLORLAK, a. s., je dlhoročným a tradičným dodávateľom špeciálnych náterových hmôt pre českú a ruskú armádu. Od roku 2007 dodáva svoje náterové hmoty do autopriemyslu, konkrétne na plastové komponenty automobilov.

Do skupiny COLORLAK patrí aj veľkoobchod PANTER COLOR, a. s., so 6 pobočkami v ČR a špecializovaná sieť predajní Svet Barev s viac ako 200 pobočkami po celej republike. Na Slovensku zaisťuje predaj a distribúciu dcérska spoločnosť COLORLAK SK, s. r. o., ktorá prevádzkuje aj sieť predajní FEB a COLORPROFI. Celkovo skupina COLORLAK zamestnáva v ČR 370 ľudí.

COLORLAK, a. s., je certifikovaný podľa noriem ČSN EN ISO 9001 a 14001 a pre potreby dodávok armáde je držiteľom osvedčení ČOS 051622 (AQAP 2110).

Marek Turoň
PR Specialist
Ogilvy&Mather Morava, spol. s r.o.
Hybešova 18, 602 00 Brno
Office +420 543 247 192
Fax +420 543 247 188
GSM +420 721 686 287
marek.turon@ogilvy.com
http://www.ogilvymorava.cz, http://www.ogilvy.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.