*
článok
Doprava & Motorizmus, TLAČOVÉ SPRÁVY

Obchvat Nitry a rýchlostná komunikácia R1 PR1BINA sú už aktualizované na mape freemap.sk

BRATISLAVA, 2. novembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Už niekoľko po otvorení nového úseku rýchlostnej komunikácie okolo Nitry bolá táto cesta zakreslená http://www.freemap.sk/ . FreemapSlovakia si tak stále drží primát najaktuálnejšej mapy. Podobne aj iné úseky nových ciest, cyklochodníkov alebo turistických značiek sú v mape http://www.freemap.sk viditeľné ako prvé.

Mapa novej rýchlostnej komunikácie:
http://www.freemap.sk/#p=48.32657|18.22681|12|A

Na sesterskej stránke OpenStreetMap: http://osm.org/go/0LDnvNHUž niekoľko po otvorení nového úseku rýchlostnej komunikácie okolo Nitry bolá táto cesta zakreslená http://www.freemap.sk/ .

O FreeMap.sk:
OpenStreetMap je medzinárodný projekt vytvárajúci aktuálnu voľnú digitálnu mapu sveta na princípe podobnom ako wikipédia. Existuje niekoľko máp sveta, avšak väčšina z nich má právnické a technické obmedzenia na ich používanie. Dátové podklady OpenStreetMap sú pod licenciou CC-BY-SA. Táto licencia umožňuje voľné používanie dát, pod podmienkou citovania a zachovania rovnakých práv pre užívateľa. Takáto licencia umožňuje napríklad voľné využitie v akademickom prostredí, v komerčnom prostredí pri popise pozície firmy a jej pobočiek alebo v prostredí regiónov a samospráv pri tvorbe máp.
Online mapa na http://www.FreeMap.sk umožňuje prehliadanie mapy, zobrazenie rôznych vrstiev s informáciami (cesty, turistické chodníky, vrstevnice, aktuálne počasie, …) ako i vyhľadávanie rôznych bodov záujmu (napríklad bankomat, lekáreň alebo stravovacie zariadenie).

FreeMap je Slovenská komunita združujúca používateľov a tvorcov mapy na Slovensku. Okrem samotného mapovacie procesu, FreeMap vytvára a prevádzkuje vlastný vizuál mapy prispôsobený zvyklostiam slovenských používateľov, rokuje s rôznymi inštitúciami o poskytnutí hromadných dát a tieto implementuje do mapy, a vytvára prispôsobené výstupy pre komerčné i nekomerčné organizácie.

Michal Páleník
Freemap Slovakia
michal.palenik@freemap.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: