Tím 40 hasičov Falck Fire Services poskytuje protipožiarnu ochranu v Continental Matador v Púchove

BRATISLAVA, 4. novembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Falck Fire Services a.s., patriaci do skupiny Falck na Slovensku, sa stal začiatkom novembra oficiálnym prevádzkovateľom Závodného hasičského útvaru (ZHÚ) v areáli Continental Matador v Púchove. Tento podnik s bohatou históriou, známy ako tradičný výrobca pneumatík na Slovensku, vypísal tender na prevádzkovanie ZHÚ na dobu päť rokov a Falck Fire Services a.s. (FFS) v ňom napriek veľkej konkurencii uspel.

Protipožiarnu ochranu v podniku poskytuje 40-členný tím profesionálov v trojsmennej prevádzke. Ich práca je prioritne zameraná na prevenciu a v prípade krízovej situácie aj na pomoc pri priemyselných haváriách, a ochranu osôb a majetku pred požiarmi. Okrem toho školia členov protipožiarnych asistenčných hliadok, ako aj externých a novoprijatých zamestnancov.

V piatok 4. novembra, sa uskutočnilo slávnostné prevzatie ZHÚ za účasti konateľov oboch spoločností – riaditeľa Falck pre strednú a východnú Európu Iva Krpelana a riaditeľa ľudských zdrojov Continental Matador Rubber (CMR)  Igora Krištofíka, ktorý zdôraznil, že Matador dlhodobo spolupracoval s miestnymi dodávateľmi. „Vstupom Continentalu do púchovského Matadoru sa však zvýšili nároky aj na služby a zistili sme, že je pre nás výhodnejšie osloviť subjekty s medzinárodnou profesionálnou skúsenosťou,“ povedal Igor Krištofík. Falck Fire Services podľa neho vyhral tender na zabezpečenie požiarnej ochrany v areáli podniku aj preto, že má medzinárodnú reputáciu a je zárukou kvality. Okrem toho investuje do vzdelávania a nových technológií, a v prípade krízovej situácie dokáže skoordinovať  akciu aj s vlastnými záchranármi, dodal konateľ CMR.

Podľa Iva Krpelana sa Falck Fire Services usiloval o kontrakt v púchovskom podniku  už niekoľkokrát, podarilo sa mu uspieť až s príchodom nových majiteľov. Continental totiž hľadal dlhodobé riešenie a profesionálneho partnera. „Aj preto sa nám to podarilo, pretože Falck je partnerom pre beh na dlhé trate,“ uzavrel riaditeľ Falck pre strednú a východnú Európu. 

O podniku Continental Matador

V areáli púchovského závodu pracujú dve spoločnosti – Continental Matador Rubber, s.r.o. (CMR)  a Continental Matador Truck Tires s.r.o. (CMTT), ktoré vyrábajú najmä pneumatiky a dopravné pásy. Oba podniky zamestnávajú dovedna viac ako 3000 zamestnancov, v minulom roku oslávili 60 rokov od začatia výroby v Púchove. Podnik patrí k najväčším podnikateľským subjektom Trenčianskeho samosprávneho kraja a zároveň aj k najvýznamnejším členom Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu SR.

O koncerne Continental

Koncern Continental patrí s obratom vo výške 26 miliárd eur v roku 2010 na celom svete k vedúcim dodávateľom pre automobilový priemysel. Ako dodávateľ brzdných systémov, systémov a komponentov pre pohony a podvozky, prístrojového vybavenia, riešení pre sprostredkovanie informácií zábavnou formou, elektroniky motorových vozidiel, pneumatík a výrobkov z technických elastomérov prispieva Continental k zvýšenej bezpeťnosti jazdy a ku globálnej ochrane klímy. Continental je okrem toho kompetentným partnerom v sieťovo prepojenej automobilovej komunikácii. Spoločnosť Continental zamestnáva v súčasnosti  okolo 164000 zamestnancov v 45 krajinách.

O skupine Falck na Slovensku

Spoločnosť Falck pôsobí na Slovensku od roku 2005 a jej obchodné aktivity zastrešuje Falck SK a.s., ktorá sa zaoberá ich ďalším rozvojom, správou a riadením dcérskych spoločností.
Falck Záchranná a.s. prevádzkuje najväčšiu sieť záchrannej zdravotnej služby na Slovensku a zabezpečuje pre občanov neodkladnú zdravotnú starostlivosť na 33 percentách územia krajiny.
Falck Fire Services a.s. poskytuje služby priemyselnej požiarnej ochrany pre priemyselné podniky, organizuje tréningy a školenia protipožiarnej ochrany. V tomto roku získal okrem kontraktu v areáli púchovského závodu aj významnú zákazku v spoločnosti Chemolak, v ktorej od 1. februára poskytuje tím 21 hasičov FFS protipožiarnu ochranu.
Falck Academy s.r.o. je dcérskou spoločnosťou Falck Záchranná a.s. a jej doménou sú kurzy prvej pomoci pre laikov aj profesionálov.
Falck Healthcare a.s. poskytuje preventívnu a liečebnú zdravotnú starostlivosť vo vlastných poliklinikách a špecializovaných rehabilitačných centrách.

O skupine Falck

Dánska spoločnosť Falck, ktorá vznikla v roku 1906, je najväčším súkromným poskytovateľom záchranárskych a asistenčných služieb v Európe. Každý rok ošetria jej pracovníci až milión chorých alebo zranených osôb. V oblasti záchranných služieb tiež Falck prevádzkuje najväčšiu súkromnú hasičskú službu na svete, ktorá poskytuje protipožiarne a bezpečnostné služby v rôznych priemyslových odvetviach. Falck pôsobí v 31 krajinách na piatich kontinentoch a do portfólia služieb patria aj vzdelávacie a výcvikové centrá, v ktorých každý rok vyškolí 150 tisíc zamestnancov, najmä z petrochemického a plynárenského priemyslu, a z lodiarskych spoločností . Okrem toho spoločnosť zabezpečuje školenia pre 50 tisíc profesionálnych hasičov a záchranárov. V rámci zdravotnej starostlivosti pracujú v spoločnosti lekári, zdravotné sestry, psychológovia, či fyzioterapeuti, ktorí pomáhajú tisíckam ľudí pri prevencii alebo prekonávaní fyzických, či duševných problémov.

Kontakt pre médiá:
Mgr. Alena Lacyková-Krčová
PR manažér a hovorca
skupiny Falck na Slovensku
Falck SK a.s.
Business Center ARUBA
Galvaniho 7/D, 821 04  Bratislava
Tel.: +421 2 2086 8617
GSM: +421 902 959 865
e-mail: alena.krcova@falck.sk
http://www.falck.sk

18 comments

  1. Odišli samozrejme šikovní hasiči,ktorí dnes podnikajú v tejto sfére,a darí sa im ale odišli aj tí, ktorí mali už odísť pred 15 rokmi , len ich zachraňovali a orodovali za nich kompetentní .Boli totiž v neustálom liehu za čias Matadoru tak aj za čias Seprotu .Takže ich kvalita nebola nikdy .A čo robia dnes ? no chlastajú :- )) kde ? no to každý vie-)))
    nakoniec tie hrubky nasvädčujú ,že aj teraz ke´d to písal bol asi pod vplyvom :-))

  2. Pýtame sa kompetentných menežérov CMR a CMTT,
    dokedy ešte bude zabezpečovať službu ochrany majetku firma Seprot-servis s.r.o.? Dôvodom je skutočnosť, že úlohy,ktoré si vyžaduje ochrana firmy Continentálu sú na veľmi nízkej kvalite pretože sú zabezpečované podstavom zamestnancov resp. mŕtvymi dušami.Taktiež podobne ako u hasičou, majiteľ tzv. podnikateľ nič zo získaných prostriedkov nezainvestoval, avšak jeho majetok nadobudol milionárske rozmery.V posledných rokov skúpil niekoľko rodinných domov,chát,bytov, pozemkov v Púchove a okolí.Tento podnikateľ je adept č.1 pre kriminál.

  3. To isté je potrebné urobiť i s SBS-kou, nakoľko ochrana majetku je zabezpečovaná na nízkej úrovni. Jej majteľ neinvestoval prostriedky do ničoho ,avšak jeho majetok stále rastie. Služby zabezpečuje s podstavom zamestnacov a s mŕtvymi dušami. Za posledné roky skúpil niekoľko rodinných domov,bytov ,chát a pozemkov v Púchove a okolí. Pýtame sa,kde je zo strany menežérov Continentálu kontrola nad vynaloženými prostriedkami na ochranu majetku firmy?!.

  4. Pokiaľ nebude vymenený “chorý” celý team stávajúcich hasičov bývalej firmy SEPROT a hlavne s jeho veliteľom, úroveň a kvalita služieb nebude adekvátna k potrebám aké si firma Continental- Púchov vyžaduje.Celé osadenstvo hasičov za posledné roky, ktoré riadila firma SEPROT prešlo veľkou migráciou, šikovní a kvalitní hasiči odišli a v Púchove zostal iba pleps, ktorí robil veci, ktoré s hasičinou nemajú nič spoločné.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.