Balet Bratislava prichádza na scénu s Rómeom a Júliou v deň s magickým dátumom 11.11.11

BRATISLAVA, 11. novembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Balet Bratislava má pred sebou svoju prvú premiéru. Tanečníci nového súboru pod vedením Mária Radačovského predvedú slávny baletný opus Rómeo a Júlia na doskách Divadla Nová scéna už dnes večer.

Balet Bratislava oficiálne odštartuje svoj históriu Shakespearovým príbehom o láske s tragickým koncom. „Tento titul sme si vybrali, pretože ide o najkrajší príbeh o láske. Každý z nás chcel raz byť Rómeom alebo Júliou a zažiť ich silný cit,“ hovorí o voľbe baletu Rómea a Júlie  umelecký riaditeľ Baletu Bratislava Mário Radačovský. Emotívna hudba ruského skladateľa Sergeja Prokofieva inšpirovala už mnohých choreografov. „Hudobnú predlohu sme v našej verzii trochu skrátili, ale jej nosné časti zostali zachované. Naším zámerom bolo spracovať ju do súčasného tvaru, ktorý osloví široké spektrum divákov,“ doplnila Miroslava Kovářová, výkonná riaditeľka a dramaturgička prvej inscenácie Baletu Bratislava.

V titulných úlohách sa v piatok predstavia Katarína Košíková a Peter Dedinský. V sobotu budú Rómea a Júliu tancovať Arthur Abram a Natália Némethová. Po prvýkrát uvidí bratislavské publikum aj zahraničných členov súboru – Alexu Caparedu z Filipín, Dana Datcu z Rumunska, Daniela Corbeila z Kanady, Tamása Csizmadiu z Maďarska, Scarlet Hollands z Veľkej Británie, Lucu Scarpu z Talianska a Natasu Dudar z Luxemburska. Medzinárodný šestnásťčlenný súbor tvoria aj slovenskí talentovaní tanečníci Andrej Szabo, Katarína Kaanová, Klaudia Bittererová, Dominik Vačok a Veronika Hollá, ktorá bude tiež alternovať postavu Júlie.

Balet Bratislava s titulom Rómeo a Júlia pocestuje na budúci týždeň na svoj prvý festival. V rumunskej Bukurešti bude 16. novembra 2011 hosťovať na festivale Life is beautiful. Bratislavskí diváci si budú môcť vychutnať energiu a radosť z tanca Baletu Bratislava ešte 24. novembra a 5., 22. a 28. decembra 2011. Vstupenky sú v predaji v pokladnici Divadla Nová scéna alebo cez http://www.ticketportal.sk.

Viac informácií nájdete na www.baletbratislava.sk.

Ďalšie informácie:
Markéta Plichtová
PR manažér
Balet Bratislava
+421 949 347 777
plichtova@baletbratislava.sk
http://www.baletbratislava.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.