Vychádza nová kniha na pamiatku Pavla Demitru (FOTO)

BRATISLAVA, TRENČÍN, 25. novembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Na pamiatku tragicky zosnulého hokejového génia Pavla Demitru vychádza v termíne jeho nedožitých 37. narodenín kniha mapujúca jeho inšpirujúci život a obdivuhodnú športovú kariéru.

Na 232 stranách opisuje kolektív slovenských športových žurnalistov pod vedením zostavovateľa Jána Bednariča kariéru milovaného kapitána hokejovej reprezentácie od mladosti v rodnej Dubnici nad Váhom a dozrievanie v Trenčíne, cez ťažké začiatky v zámorskej NHL, najkrajšie roky v St. Louis a ďalších kluboch profiligy až po účinkovanie v klube KHL Lokomotiv Jaroslavľ.

Na Slovensku vychádza kniha na pamiatku Pavla Demitru

Publikácia z Ottovho nakladateľstva zachytáva najkrajšie spomienky Demitrových spoluhráčov a priateľov, prináša menej známe príbehy, sumarizuje jeho záľuby ako aj medailizované rozhovory o milovanej rodine a súkromí. Texty dopĺňa bohatá fotografická časť s množstvom publikovaných ako aj nezverejnených záberov slávneho hokejistu, do ktorej prispeli najlepší slovenskí športoví fotografi i zahraniční autori najmä zo Severnej Ameriky.

S Pavlom Demitrom sme o vydaní autobiografie hovorili už po dojímavom ukončení jeho reprezentačnej kariéry na svetovom šampionáte na Slovensku. Žiaľ, tragický osud skrížil 7. septembra 2011 Paľove plány do budúcnosti,“ povedal za autorov zostavovateľ Ján Bednarič. „Kniha je najúprimnejšou poctou partie novinárov a fotografov tomuto skvelému človeku a športovcovi, ktorého mnohí z nás poznali tak po profesionálnej, ako aj súkromnej stránke. Ďakujeme Paľkovej rodine, priateľom a zástupcom Dukly Trenčín, Dubnice aj zámorských klubov, že popri zármutku našli silu a poskytli nám pomoc pri zbieraní vzácnych archívnych podkladov. “

Súčasťou obsahu sú aj Demitrove portréty v dresoch všetkých klubov, za ktoré počas 30 rokov hral, prehľad jeho individuálnych ocenení, podrobné ligové a reprezentačné štatistiky, ako aj kompletný zoznam jeho zápasov odohratých za Slovensko.

Kniha Demitra 38 sa dostáva na pulty predajní v čase spomienkového zápasu Dukly Trenčín so slovenským reprezentačným výberom, počas ktorého je 29. novembra naplánovaný aj jej oficiálny krst. Zároveň bude publikácia s odporúčanou cenou 14,99 eur v predaji aj priamo na štadióne, pričom časť z tohto výťažku poputuje na podporu mládežníckeho hokeja v Trenčíne.

Viac ukážok z novej knihy tu: Pozrite si ukážky z novej knihy Demitra 38 (FOTOGALÉRIA)

.

Kontakt:
Pavol Kršák
Zodpovedný redaktor
Ottovo nakladateľstvo
PavolK@ottovo.sk
0915 496 128

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.