Talianska značka Marni navrhuje pre H&M jarnú kolekciu plnú typických vzorov

BRATISLAVA, 29. novembra 2011(tlacovasprava.sk) – H&M s hrdosťou ohlasuje jarnú dizajnérsku spoluprácu, tentoraz s talianskou značkou Marni. Spoločnosť Marni, jedna z najobľúbenejších módnych značiek, je známa svojimi originálnymi vzormi a invenčným duchom. Jej zakladateľka a tvorivá riaditeľka Consuelo Castiglioni vytvorila pre H&M jarnú kolekciu pre ženy aj mužov, ktorá dokonale vystihuje podstatu značky Marni. Kolekcia, ktorá bude od 8. marca 2012 k dispozícii v asi 260 predajniach po celom svete aj na internete, obsahuje odevy aj doplnky za ceny H&M, čo znamená, že do sveta značky Marni bude môcť vstúpiť naozaj každý.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Chcela som vytvoriť skutočný šatník značky Marni plný našich obľúbených modelov v typických materiáloch a vzoroch. Vždy rada spájam vzory a farby, kombinujem moderné exotické motívy s grafikou v štýle  “Bauhaus” a pridávam praktické športové prvky.“ Consuelo Castiglioni, zakladateľka a kreatívna riaditeľka.

„My všetci v H&M sme touto kolekciou nadšení a sme presvedčení, že naši zákazníci si ju zamilujú tiež. Marni dokáže vniesť do celej svojej tvorby moderný šmrnc,  v ktorom kombinuje vzory a doplnky veľmi hravým, a predsa elegantným spôsobom. Je fantastické sledovať, ako Consuelo Castiglioni dokáže zosúladiť svoje návrhy, zladiť nové kombinácie vzorov a farieb, pričom z každého modelu dýcha jej neuveriteľná zručnosť. Kolekcia sa dostane do predajní v ideálnom čase ako príjemné ohlásenie jari.“ Margareta van den Bosch, kreatívna konzultantka  H&M

Marni je značka, ktorá sa drží svojej cesty a určuje svoje vlastné trendy vo vzoroch, strihoch a siluetách, ktoré sú vždy hravé a elegantné. Je to ešte stále rodinný podnik, ktorý sa rozrástol na luxusnú medzinárodnú značku s predajňami po celom svete.

Kolekcia Marni for H&M ponúka  voľnosť a chuť experimentovať, čím je táto značka známa, s celoplošnými vzormi výrazných farieb. Tie  sú určené na spoločné nosenie vo vrstvách vzájomne zladených, ale aj nápadne kontrastných. Pre ženy sú farby živé a vzory odvážne, inšpirované Afrikou alebo v jednoduchšom štýle farebných blokov. Všetky siluety sú typické pre značku Marni: dlhé plisované sukne, šaty a kratšie nohavice, pričom použité materiály zahŕňajú žakárový úplet, hodváb aj svieži bavlnený popelín. Na doplnenie vzhľadu ponúka táto kolekcia aj bižutériu, topánky, tašky a šatky.

Pre mužov sú farby aj látky jemnejšie, takže výsledný dojem z pánskych odevov typických pre značku Marni je naozaj uvoľnený. Použité vzory sú nenápadné, často na podšívke alebo ako kontrastný detail na košeliach, zatiaľ čo silueta je moderná a uvoľnená verzia klasických mužných trendov. Po značkách ako Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Comme des Garçons, Jimmy Choo, Lanvin a nedávno Versace je Marni najnovší módny dom, ktorý spolupracuje so spoločnosťou H&M na exkluzívnej návrhárskej kolekcii.

Informácie o spoločnosti Marni: www.marni.com

Informácie poskytujú:
Magdaléna Drsová
Tel: + 420 234 656 068
e-mail: magdalena.drsova@hm.com

Firma H & M Hennes & Mauritz AB (H&M) bola založená v roku 1947 vo Švédsku a je synonymom cenovo dostupnej, aktuálnej a vysokokvalitnej módy. H&M ponúka široký sortiment, ktorý je rozdelený do niekoľkých línií pre ženy, mužov, mládež a deti. Kolekcie oblečenia vytvárajú vlastní návrhári, tvorcovia vzorov a nákupcovia firmy. H&M má na 41 trhoch viac ako 87 000 zamestnancov a približne 2 300 predajní vrátane predajní na základe licenčnej dohody. Ďalšie informácie nájdete na stránkach http://www.hm.com.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.