Pri 32 Tesco obchodoch sa začína predaj živých vianočných stromčekov

BRATISLAVA, 9. decembra 2011 (tlacovasprava.sk) –  V rozpätí od 10. do 14. decembra 2011 sa začína predaj živých vianočných stromčekov pred vybranými obchodmi Tesco po celom Slovensku, ktorý potrvá až do Vianoc 23. decembra. Aby spoločnosť Tesco vyšla v ústrety svojim zákazníkom, oproti minulému roku sa predlžuje čas predaja stromčekov, a to každý deň od 9:00 do 20:00 hodiny. Ambulantný predaj vianočných stromčekov zabezpečuje externá  firma a ako každoročne aj tentoraz pôjde o vyhradený vonkajší priestor v tesnej blízkosti obchodov Tescoobchodných centier Galéria. Zákazníci si budú môcť vybrať medzi nordmanskou jedľou, čiernou borovicou a smrekom pichľavým. Najpopulárnejším vianočným stromčekom však naďalej zostáva jedľa.

Tesco obchody s predajom vianočných stromčekov

V sobotu 10. decembra sa začne predaj živých vianočných stromčekov pred obchodným centrom Galéria Bratislava-Lamač, Trnava, Nitra, ďalej pred hypermarketmi Tesco Extra Zlaté piesky, Petržalka, Banská Bystrica a Zvolen, ale aj v iných mestách napríklad pri hypermarkete Tesco Košice, Prešov, Prievidza, Trenčín a Žilina. Ponuka bude denne od 9:00 – 20:00 hodiny až do 23.decembra 2011. 14. decembra sa začne s predajom stromčekov napríklad v Leviciach, Lučenci, Michalovciach, Nových Zámkoch či Novom Meste nad Váhom – zoznam všetkých lokalít je nižšie v tabuľke.

Stromčeky, ktoré ponúkame, sa pestujú na plantážach v Dánsku, kde sú najvhodnejšie podmienky – vysoká vlhkosť a mierne zimy“, hovorí Vladimír Špilár zo spoločnosti Najkrajšie stromčeky, ktorá zabezpečuje ponuku živých stromčekov a dodáva, „všetky stromčeky si sami značíme, tak máme istotu, že konečnému zákazníkovi dodáme len kvalitné a naozaj najkrajšie stromčeky.

Za najkrajší vianočný stromček sa stále považuje nordmanská jedľa, odroda abies nordmanniana. Pestrosť ponuky dopĺňa i vlastná produkcia čiernej borovice a smreku pichľavého, ktoré si predajca pestuje na vlastných plantážach. Stromčeky výberovej triedy budú merať od  1,60 do 2, 50 metra. Zákazníci najradšej nakupujú stromčeky vo výške svojich očí.  Cena smreku tvarovaného 1meter stojí 10 €, 1 meter borovice čiernej bude za 16 € a 1 meter Nordmannovej jedle exkluzívnej bude v ponuke za 27 € . Frézovanie a balenie stromčeku je zadarmo.

Obchodný reťazec Tesco ponúka tiež bohatý výber umelých vianočných stromčekov rôznych veľkostí, druhov a farieb. Momentálne prebieha 30%-tná zľava na všetky vianočné stromčeky.

Tipy a triky ako sa správne postarať o vianočný stromček

  • Aby vianočný stromček zostal čo najdlhšie čerstvý, ponúkame niekoľko osvedčených rád, ako predĺžiť jeho životnosť
  • Po príchode domov sa musí vianočný stromček prispôsobiť na izbovú teplotu postupne, nevystavte ho teplotného šoku. Ideálne je uskladniť stromček v garáži alebo na chodbe, kde je teplota nižšia, ale nemrzne tam.

    Predaj vianočných stromčekov. Ilustračné foto
  • Prv, než dáte stromček do vedra s vodou, odrežte z jeho konca asi 2 cm, aby sa stromček mohol napiť. Nikdy však neorežte kmeň stromu až do špičky. V kôre je jemné pletivo, ktoré vedie vlahu.
  • Namiesto obyčajnej vody môžete stromček vyživiť roztokom vody, do ktorej pridáte lyžicu cukru a lyžicu citrónovej šťavy. Miesto cukru a šťavy môžete skúsiť taktiež colu či sprite.
  • Je mýtom, že vianočný stromček je najlepšie kúpiť tesne pred Vianocami. Opak je pravdou. Pre stromček je najlepšie, ak sa čo najrýchlejšie dostane do vedra s vodou na chladné miesto.

Poznámka pre vydavateľa
Predaj živých vianočných stromčekov sa začína od 10. – 14. decembra a potrvá až do Vianoc 23. decembra 2011
Predávať sa bude denne od 9:00 – 20:00 hodiny
Predaj vianočných stromčekov sprostredkováva pre Tesco najväčšia spoločnosť zaoberajúca sa predajom vianočných stromčekov na Slovensku  Najkrajšie stromčeky, s.r.o.
V ponuke bude nordmanská jedľa, čierna borovica a smrek pichľavý
Ide o dovoz z Dánska, kde sú najvhodnejšie podmienky na pestovanie stromčekov
Hitom týchto Vianoc je opäť jedlička

Info o predaji vianočných kaprov tu.

Olga Hrnčiarová
Corporate Affairs Manager
manažérka vonkajších vzťahov
Tesco Stores SR a. s.
Kamenné nám. 1/A , 812 51 Bratislava
Tel.: +421 2 – 49 496 560
Mob.: +421 903 205 755
ohrnciar@sk.tesco-europe.com
http://www.itesco.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.