Kandidátku 99% do volieb vedie občiansky tím, nechýba žurnalista, baletný majster či chirurg

BRATISLAVA, 12. decembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Strana 99% – občiansky hlas odovzdala v zákonnej lehote kandidátnu listinu. Stihli sme to aj napriek tomu, že parlamentné strany si odhlasovali taký termín predčasných volieb, ktorý vyhovoval iba straníckym zámerom a záujmom jedného percenta vyvolencov.

Na listine 99% – občiansky hlas je 111 kandidátov. Za normálnych okolností by nikto z nás do politiky nevstúpil. Politický vývoj za uplynulé roky však rozhodne normálny nie je, a preto nás spojil spoločný zámer urobiť zo Slovenska, krajinu, v ktorej sú najdôležitejšie záujmy všetkých občanov a ich rodín.

Parlamentná ľavica aj pravica sa dohodli a chceli si zabetónovať svoje miesta v parlamente tak, aby záujmové skupiny, ktoré ovládajú súčasné parlamentné strany, mohli ďalej nerušene parazitovať na štáte.
Šibeničným termínom predčasných volieb sa pokúsili znemožniť občanom kandidovať. Vyhlasujú, že do vlády a parlamentu nepatria žiadne nové strany a noví ľudia. Lenže práve politici, ktorí sedia na svojich stoličkách už desiatky rokov, sú zodpovední za situáciu ,v akej sa naša krajina nachádza. To oni si vytvorili z parlamentu súkromný klub, na ktorom profitujú a nám, občanom, chceli znemožniť účasť na voľbách.

Kandidátnu listinu 99% – občiansky hlas sa podarilo zostaviť napriek všetkým prekážkam. Na jej tvorbe sa podieľali internetovým hlasovaním aj naši sympatizanti. Dovedna bolo odovzdaných viac než 60.000 hlasov. Na kandidátskej listine zastúpení občania zo všetkých kútov Slovenska, ktorí reprezentujú rôzne povolania a sociálne skupiny.

Na čele kandidátnej listiny 99% – občiansky hlas je pani Alena Dušatková. K hnutiu sa pridala ako sympatizantka prostredníctvom internetu. Ako žena, matka, skúsená odborníčka a čestná občianka je dôstojnou prvou reprezentantkou myšlienok hnutia 99%.

99% – občiansky hlas bude vo voľbách zastupovať tím spolupracujúcich občanov. Nepotrebujeme vodcov, ale ľudí, ktorí chcú pracovať pre túto krajinu, jej občanov a naše rodiny.

1. Alena DUŠATKOVÁ, špičková manažérka v oblastiach riadenia ľudských zdrojov, celoživotného vzdelávania a implementácie projektov financovaných zo štrukturálnych fondov Európskej únie. Prejavila veľkú mieru občianskej statočnosti, keď ako riaditeľka Národného ústavu celoživotného vzdelávania (bývalá Academia Istropolitana) nepodľahla tlakom ministra školstva na netransparentné využívanie fondov Európskej únie. Má rozsiahle skúsenosti z riadenia domácich i medzinárodných projektov.

2. Pavol PAVLÍK, žurnalista a poradca v oblasti masmediálnej komunikácie. Pôsobil v Slovenskom rozhlase a rádiu Twist. Neskôr nastúpil do televízie Markíza, kde pracoval ako reportér, moderátor relácie Na telo a bol aj riaditeľom spravodajstva. V období pred rokom 1998 v rádiu Twist významne prispel k objektívnemu informovaniu verejnosti o zneužívaní moci vtedajšou vládou. Pretrvávanie problémov so zneužívaním moci je hlavným dôvodom, pre ktorý vstúpil do politiky.

3. Peter VAČOK, advokát, pedagóg a expert na trestné právo. Celý život zasvätil spravodlivosti. Podstatnú časť profesionálnej kariéry bol policajným vyšetrovateľom. Podieľal sa na vyšetrovaní zločinu zavlečenia prezidentovho syna do cudziny. Z politických dôvodov bol z prípadu odvolaný, a preto odišiel z Policajného zboru a stal sa z neho advokát. Do politiky vstupuje preto, lebo vidí, že spravodlivosť nefunguje pre všetkých. Chová nemeckých ovčiakov a poštové holuby.

4. Ivan WEISS, podnikateľ a právnik. Na vysokej škole patril do skupiny siedmych rozhnevaných mužov, ktorí si predsavzali, že raz zmenia Slovensku k lepšiemu. Presadzuje princípy sociálnej rovnosti. Vie, že politici, ktorí sami seba považujú za expertov, zlyhali. Preto musí v politike nastúpiť zdravý rozum, ktorý nahradí ideológie a dogmy. V minulosti spôsobil ako riaditeľ pre stratégiu Slovenského plynárenského priemyslu a je členom Európskeho hospodárskeho senátu.

5. Mário RADAČOVSKÝ, baletný majster, choreograf a jeden z prvých piatich signatárov vyhlásenia Občianskej iniciatívy 99%. Pôsobil na viacerých svetových scénach ako napríklad Nederlands Danse Theater či Les Grands Ballets Canadiens. Po hosťovaní v ďalších významných divadlách sa stal riaditeľom Baletu Slovenského národného divadla, kde pochopil, ako neefektívne je na Slovensku financovaná a riadená kultúra. V súčasnosti vedie vlastnú scénu Balet Bratislava.

6. Mária KOVAĽOVÁ, vysokoškolská pedagogička, evanjelická farárka a odborníčka na sociálnu prácu. Päť rokov pôsobila v pastorácii. Neskôr viedla evanjelickú charitu a od roku 2001 sa venuje riadeniu domácich aj medzinárodných projektov v oblasti vzdelávania a sociálnej práce. V roku 2006 držala hladovku na protest proti administratívnym prekážkam, ktoré štát kládol financovaniu projektov z Európskeho sociálneho fondu.

7. Milan MRÁZIK, chirurg, ktorý sa dlhodobo venuje problémom zdravotníctva a na svojom blogu sa verejne vyjadruje k celospoločenským otázkam. Bol medzi prvými piatimi signatármi Vyhlásenia občianskej iniciatívy 99%. Aktívne pôsobí v Lekárskom odborovom zväze. Vždy je pripravený s otvorenou mysľou prijímať argumenty oboch strán. Je lekárom tímu BK Váhostav Žilina, ktorý hrá slovenskú basketbalovú extraligu.

8. Monika ALBERTIOVÁ, knihovníčka. Patrí medzi prvých piatich signatárov Vyhlásenia občianskej iniciatívy 99%. Nezištnou prácou sa niekoľko rokov usilovala o záchranu obecnej knižnice v Lovinobani. Dlhší čas pracovala ako opatrovateľka v zahraničí. Je presvedčená, že ľudia by mali mať prácu doma, na Slovensku, aby kvôli nej nemuseli opúšťať svoje rodiny. V súčasnosti pracuje v knižnici v Lučenci.

9. Peter MIKLETIČ, právnik, pracuje ako advokát a venuje sa predovšetkým obchodnému právu. Patrí do skupiny siedmich rozhnevaných mužov, ktorí chceli už na vysokej škole zmeniť svet. Tento študentský sen si chce splniť v spolupráci s ostatnými kandidátmi strany 99% – občiansky hlas, ktorá chce, aby bolo Slovensko krajinou, čo slúži všetkým občanom, nielen jednému percentu vyvolencov.

10. Róbert GABOŠ, ekonóm a úspešný podnikateľ, ktorý pomáha ľuďom nájsť prácu. Je spoluvlastníkom jednej z najvýznamnejších personálnych spoločností na Slovensku. Vo svojej práci vidí, že kým politici majú mnoho rečí o pracovných miestach, tisíce ľudí musia kvôli práci opúšťať svoje rodiny a pracujú v zahraničí. Rozhodol sa to zmeniť.

Michaela Salajová
tlačové oddelenie
občianska iniciatíva 99%
press@99percent.sk

One comment

  1. Myslím, že 99% dobre začalo, žiadne unavené opotrebované tváre. Že na 6. mieste je pani Kovaľová potvrdzuje môj názor, že treba zmenu aj v tvárach, ale nie karieristi a unavené osobnosti, ale ľudia za ktorými niečo je , ktorí niečo do politky pozítívne prinesú.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.