Diaľničná križovatka D1 Triblavina: Zmluvu o spolupráci podpísali, otvorenie sa plánuje v roku 2020

BRATISLAVA, 14. decembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Bratislavská župa spolu s ministerstvom dopravy a Národnou diaľničnou spoločnosťou v blízkej budúcnosti podpíšu zmluvu o vzájomnej spolupráci pri výstavbe diaľničnej križovatky Triblavina. Poslanci BSK totiž na piatkovom zastupiteľstve schválili uznesenie, v ktorom zaväzujú vedenie túto zmluvu podpísať. „Križovatka Triblavina výrazne zlepší dopravu v časti Bratislavskej župy. Aj dohoda o nej je dôkazom, že keď sa spojí vláda, župa a obce priamo v území, tak riešenie sa nájde,“ zhodnotil župan Pavol Frešo.

Diaľničná križovatka Triblavina výrazne pomôže obyvateľom obcí  Chorvátsky Grob, Slovenský Grob, Bernolákovo, Ivanka pri Dunaji a mestu Svätý Jur, ktorí na zlú dopravnú situáciu už niekoľko krát upozornili. Spoločným postupom BSK, ministerstva a Národnej diaľničnej spoločnosti sa situácia výrazne zlepší. Križovatka Triblavina umožní napojenie dotknutých obcí na diaľnicu D1 a umožní ďalší rozvoj oblasti. Okrem zlepšenia dopravnej situácie sa tiež výrazne zlepší možnosť presmerovania dopravy v prípade kritických situácií. Spomínané obce si vďaka tejto stavbe vydýchnu aj od prílišného zaťaženia tranzitnou dopravou.

„Verím, že ľudia v dotknutom území sú nešťastní, keď sa im cez obce premávajú kamióny a znečisťujú životné prostredie. Bratislavská župa sa preto snaží čo najefektívnejšie riešiť takéto situácie. Keď bude Triblavina hotová, životná úroveň ľudí sa výrazne zlepší a to je našim cieľom,“ doplnil župan. Celá križovatka aj s napojením na uvedené obce by mala byť hotová v roku 2020.

Mgr. Iveta Tyšlerová
hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja
Sabinovská 16, Bratislava 820 05
T: 00421 2 48 26 49 97
M: 00421 903 480 471
E: iveta.tyslerova@region-bsk.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.