Tesco začalo predaj vianočných kaprov pred 61 obchodmi za 2,99 resp. 3,69 eur/kg

BRATISLAVA, 14. decembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Zákazníkmi dlho očakávaný predaj živých vianočných kaprov sa začal dnes o 9-tej hodine ráno pred 61 Tesco obchodmi po celom Slovensku. Živé kapry, ktoré sa popri  stromčekoch (viac o ich predaji tu) stali už neodmysliteľným symbolom vianočných sviatkov,  sa predávajú v najlepšej kvalite a už za tradične najlepšiu cenu na miestnom trhu.  Aj tohto roku Tesco počíta s vysokým záujmom o túto sladkovodnú rybu, ktorú opätovne zabezpečil osvedčený domáci dodávateľ  firma Kolter, a. s. sádky Boheľov, Dolný Štál.

Tesco začalo 11-dňový predaj vianočných kaprov pred 61 obchodmi

„Vieme, že kapor je našim národným pokrmom najmä na Štedrý deň a teda je pre našich zákazníkov mimoriadne významný. Aj v tomto roku sme urobili maximum, aby sme rýb mali dostatok, boli vysokej kvality a za tú najlepšiu cenu na miestnom trhu“, hovorí pri tejto príležitosti Peter Piešťanský, manažér pre čerstvé potraviny spoločnosti Tesco Stores SR.

Najlepšia cena pred Tesco obchodmi…

Aj v tomto roku si budú môcť zákazníci vybrať medzi kaprami 1. triedy, čo je hmotnosť do 2,5 kg a cena je vtedy 2,99 € za kilogram. Výber predstavuje rybu s hmotnosťou  nad 2,5 kg a jej cena je 3,69 € za kilogram.

Kvalitné kapry sú zo Slovenska i z Čiech

V kadiach pred Tesco obchodmi sú kapry odchované na prvotriednom krmive v čistom prostredí slovenských a českých rybníkov. Dodávateľom je osvedčená  firma Kolter, a.s. sádky Boheľov Dolný Štál, s ktorou Tesco spolupracuje už 12 rokov a ktorá sa orientuje tak na vlastnú produkciu rýb ako aj ich dovoz  z južných Čiech, kde sú vychýrené chovy, považované za najkvalitnejšie v Európe.

Predaj živých kaprov bude pred obchodmi…

Tesco každoročne rozširuje počet miest s predajom vianočných živých kaprov. V tomto roku sa počet predajní zvýšil v porovnaní s minulým rokom o 3 obchody na celkový počet 61 /rok 2009 – 56 ambulantných predajní, rok 2010 – 58 ambulantných predajní/. Kapry sa budú predávať od 14. do 24. decembra, teda 11 dní. 24. decembra bude už len dopredaj, ktorý sa skončí od 7.00 do 10.00 hodine.

Časy predaja živých kaprov sú nasledovné:

14. – 18. december 2011 – 9.00 – 21.00 hod.
19. – 23. december 2011 – 8.00 – 22. hod.
24. december – 7.00 – 10.00 hod.

V každej 10-tej domácnosti na Slovensku bude kapor z Tesca

Na tony živých kaprov sa predá počas ambulantného predaja pred Tesco obchodmi. Podľa prepočtov, dnes už každá desiata domácnosť na Slovensku bude  mať na štedrovečernej tabuli kapra kúpeného pred Tescom. „Najvyššie predaje kaprov aj v tomto roku očakávame na Považí v mestách ako je Žilina, Považská Bystrica, Púchov, Trnava a samozrejme  najvyššie kvantá rýb sa predajú v Bratislave. Okrem toho veľmi silný „trojuholník“ tvoria v tomto smere mestá Nitra, Nové Zámky a Levice. Na strednom Slovensku je veľký záujem o kaprov aj v Banskej Bystrici a na východe v Košiciach“, hodnotí situáciu  Peter Piešťansky.

Trendy v predaji rýb

Najobľúbenejšou  rybou počas vianočných sviatkov sú stále kapry, kúpené  ako živé v kadiach. Ďalšou preferovanou je stále losos spracovaný na filety a tiež kapor spracovaný na podkovičky. Pred týmito sviatkami zákazníci v oveľa väčšej miere ako bežne v roku  nakupujú aj ostatné ryby ako pstruh, pražma kráľovská, morský vlk, a iné.  Zákazníci budú mať na výber aj dostatok porciovaných kaprov chladených. Trendom je skúšať aj netradičné ryby. Napríklad rastie záujem o krevety, ale k hitom patria aj mrazené ryby ako filety, napríklad pangasius, aliašská treska či klasické rybie filé.
„Veríme, že aj tohtoročný predaj kaprov, ale aj ostatných rýb, posunie kaprov, ale aj ryby vo všeobecnosti opäť o niečo dopredu a záujem bude rásť napokon nielen pred Vianocami“, uzatvára Peter Piešťansky, manažér čerstvých potravín Tesco Stores SR.

Poznámky pre vydavateľa:

  • Tesco začína s predajom živých vianočných kaprov dnes 14. decembra o 9.00 hod. pred 61 vybranými Tesco predajňami po celom Slovensku
  • Ide o predaj kaprov 1. triedy, čo je hmotnosť do 2,5 kg s cenou 2,99 € za kilogram. Výber predstavuje rybu s hmotnosťou  nad 2,5 kg a jej cena je 3,69 € za kilogram.
  • Dodávateľom tejto sladkovodnej ryby je dlhodobý spoľahlivý partner Kolter, a.s. sádky Boheľov, Dolný Štál /pri Dunajskej Strede/, významná časť kaprov bude jeho prostredníctvom zabezpe- čená z třeboňských rybníkov zo susedných Čiech
  • Predaj sa skončí po 11 dňoch 24. decembra od 7.00 do 10.00 hodiny

Spoločnosť Tesco Stores SR, a.s., člen Zväzu obchodu a cestovného ruchu SR, vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje 112 obchodov a 17 čerpacích staníc. Prevádzkuje tiež dve distribučné centrá na potraviny v Beckove a v Prešove a štyri obchodné centrá Galéria v Bratislave- Lamači, Trnave, Nitre a Dunajskej Strede, v ktorých je vyše 150 obchodov so zameraním najmä na módu, obuv, doplnky, ako aj široké spektrum služieb vrátane občerstvenia a možností zábavy najmä pre deti. So svojimi vyše 9 000 zamestnancami patrí spoločnosť Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku. Základom filozofie spoločnosti Tesco je poskytnúť zákazníkovi najvyššiu kvalitu za najlepšiu cenu a stať sa obchodom pre všetkých.

Oľga Hrnčiarová
manažérka vonkajších vzťahov
Tesco Stores SR a. s.
Kamenné nám. 1/A ˜  812 51 Bratislava
Tel.: +421 2 – 49 496 560 ˜Mob.: +421 903 205 755
ohrnciar@sk.tesco-europe.com
http://www.itesco.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.