Fitnes klub Expreska expanduje na Slovensko, ďalšiu pobočku otvoril v Nitre – ponúka zumbu či kruhový tréning

MITRA, 22. decembra 2011 (tlacovasprava.sk) – Svoju v poradí druhú pobočku – fitnescentrum len pre ženy, otvorila v Nitre 1. decembra 2011 česká spoločnosť Expreska. Do konca roku 2012 plánuje Expreska formou franchisingu otvoriť ďalších cca 20 pobočiek po celom Slovensku, preto hľadá podnikateľov, ktorí by sa stali jej franchisingovými partnermi. Aj v zaostrenej konkurencii je cieľom Expresky dosiahnuť pozíciu lídra medzi poskytovateľmi wellness (fitnes) služieb na slovenskom trhu a naďalej rozvíjať svoje postavenie budovaním fitness-franchise. Informovala o tom držiteľka Master franšízovej licencie Expresky pre Slovenskú republiku Agáta Vargová.

,,Nitra je mesto študentiek, ktoré u nás nájdu nerušenú oázu pohodového cvičenia a aktívneho relaxu. Ďalšou skupinou sú mladé mamičky, ktoré si chcú atraktívnou formou upraviť postavu, ale svoje si u nás nájdu všetky vekové skupiny, nielen mladých dievčat, ale i žien stredného veku. Ponúkame rôzne typy cvičení na viacerých posilňovacích strojoch. Jednou z možností, ako si efektívne zacvičiť bez strácania času dlhými a náročnými cvikmi, je tzv. Kruhový tréning. Polhodina je čas, ktorý si aj zaneprázdnená žena môže dovoliť investovať 3-krát týždenne do svojho zdravia a krásy“, povedala A. Vargová.

Poukázala na to, že tridsaťminútový kruhový tréning je komplexný cvičebný program, ktorý zahŕňa prvky kardiovaskulárneho a silového cvičenia zároveň. Posilňuje svaly, spevňuje telo, zrýchľuje metabolizmus, spaľuje tuky a pomáha zredukovať hmotnosť.

,,Počas pol hodiny sa v kruhu posúvate z jedného stanovišťa na druhé, po 30 sekundách. Tréning prebieha na 8 hydraulických strojoch a 8 aerobných medzistaniciach, ktoré sú logicky usporiadané do kruhu podľa toho, či sa precvičujú spodné alebo horné partie tela. Môžete prísť kedykoľvek a bez objednania. Vaše cvičenie začína vo chvíli, keď prídete. Nastúpite na akékoľvek voľné stanovište a po zaznení gongu sa presuniete v kruhu rovnakým smerom ako ostatní. Toto všetko sa deje pod dohľadom skúsenej trénerky“, konštatovala A. Vargová.

Do portfólia služieb Expresky, vo vybraných kluboch, patrí aj tzv. Zumba v kruhu. Ide o revolučný koncept zdravého a zábavného chudnutia, ktorý do Českej republiky priniesla, ako prvá, práve Expreska. Prebieha rovnakým spôsobom ako Kruhový tréning, avšak práve na miestach stanovíšť môžu podľahnúť dámy čaru Zumby, užiť si radostnú atmosféru, rozprúdiť krv a nabiť sa energiou. Stačí sledovať trénerku, držiteľku certifikátu Official Zumba Instructor a snažiť sa napodobniť jej tanečné pohyby. Aby bol výsledný efekt maximálny, intervaly presúvania medzi jednotlivými stanovišťami sú predĺžené na 60 sekúnd.

„Medzi hlavné výhody Zumby v kruhu patrí najmä atmosféra tanečnej párty, pri ktorej sa dámy zabavia a odreagujú, sú viditeľné maximálne výsledky za minimálny čas tancovania. Je ideálnym druhom cvičenia, resp. tanca na formovanie postavy, zvýšenie kondície a celkové zoštíhlenie. Zo zdravotného hľadiska toto cvičenie umožňuje udržať zvýšenú srdcovú frekvenciu po dobu až 60 minút a posilnenie všetkých svalových skupín rovnomerne. Zumba v Expreske je určená všetkým ženám bez rozdielu veku a pokročilosti“, doplnila A. Vargová.

Expreska sa opiera o významnú spoluprácu s predajcami produktov zdravého životného štýlu a zákaznícky orientované riešenia v oblasti fitnes. Už niekoľko mesiacov funguje prvá slovenská pobočka v Nových Zámkochod 1. decembra k nej pribudla ďalšia v Nitre. V kluboch Expreska sa využívajú hydraulické piestové stroje, ktoré posilňujú zároveň kardiovaskulárny aj silový tréning. To znamená, že jednou skupinou svalov sa vyvíja tlak a opačnou ťah. Zapájaním opačných svalových skupín sú svaly precvičené symetricky a rovnomerne. Vďaka cvičeniu proti hydraulickému odporu sa klientky pohybujú plynulo. Je to podobné ako cvičenie vo vode a úplne bezpečné aj pre slabšie osoby. Nie sú tu žiadne zásobníky závažia, s ktorými by museli zápasiť. V bežných posilňovniach dochádza až k 85 %-nému zraneniu v priebehu excentrickej kontrakcie. Pri obojsmernom cvičení nikdy ku zníženiu záťaže nedochádza. Záťaž je odtlačená a pritiahnutá. Také cvičenie môžu bezpečne zvládnuť mnohé babičky, môže ale tiež zaistiť intenzitu a odpor náročný pre zdatné športovkyne.

„Expreska ponúka pre všetky dámy, ktoré sú členkami jej fitnes klubu, celý rad zaujímavých výhod, zliav a súťaží. Registráciou do klubu majú klientky možnosť cvičiť kedykoľvek chcú a samé si zvolia čas a periodicitu cvikov počas otváracej doby, v akomkoľvek klube Expreska. Otvorené je 7 dní v týždni vrátane sviatkov od 7.00 do 21.00 hodiny. Ďalej členky získajú špeciálnu kartu, na základe ktorej môžu čerpať zľavy u našich obchodných partnerov. Pre vytvorenie atmosféry skutočného dámskeho klubu, máme pre ne pripravené raz týždenne poradenstvo v oblasti zdravej výživy, starostlivosti o telo a pleť, či prezentácie kozmetických a farmaceutických firiem“, uzavrela A. Vargová.

Kontakt pre médiá:
Bc. Katarína Arvayová
PR manager
PR agentúra Paper Life, s. r. o.
Prievidza
tel. 0905 150 836
email: paperlife.sro@gmail.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.