MEDUSA Group: Bistro Petite Provence v Bratislave sa zmenilo na Bistro Café &Creperie

BRATISLAVA, 3. januára 2012 (tlacovasprava.sk) – Francúzske Bistro Petite Provence z bratislavského Hviezdoslavovho námestia patriace do najväčšej slovenskej gastroskupiny MEDUSA Group po roku a pol fungovania čiastočne zmenilo svoj koncept i meno. Návštevníci v ňom od Nového roka pod hlavičkou Bistro Café&Creperie nájdu najmä čerstvé tenké francúzske palacinky (crepes) v sladkých i slaných verziách. Francúzske kulinárske umenie tak stále ostáva jeho inšpiráciou.

„Bistro nemení koncept kvôli neúspechu, naopak vnímali sme ho ako veľmi oceňované a príjemné spestrenie gastroponuky  centra Bratislavy. Jeho sused – sesterský exkluzívny nočný bar Le Club by Medusa sa však bude onedlho rozširovať a Bistro tak príde o svoju kuchyňu,“ hovorí majiteľ skupiny MEDUSA Group Peter Štecko. „Veríme, že nielen okoloidúci turisti, ale najmä Bratislavčania, ocenia, v porovnaní s predchádzajúcim menu, cenovo omnoho dostupnejšiu ponuku ozajstných crepes,“ dodáva.

Okrem francúzskych palaciniek si hostia Bistra môžu stále vybrať zo širokej ponuky šalátov, sendvičov a mimoriadne obľúbených domácich limonád.

Kompetné menu a viac informácií nájdete aj na www.petiteprovence.sk.

Kontakt pre médiá:

Ľudovít Tóth
event2all
0907 982 221
toth@event2all.sk

MEDUSA GROUP bola založená v roku 2003 otvorením reštaurácie MEDUSA v historickom centre Bratislavy. Medusa bola vôbec prvým večerným podnikom a cocktail barom v Bratislave s vystúpeniami DJ-ov a v krátkom čase sa stala legendou nočného života. V tom istom roku (2003) bol vytvorený koncept samoobslužných reštaurácií PRESTO spolu so sieťou reštaurácií Al dente. Dnes prevádzkuje skupina v Bratislave dvadsať vlastných gastrozariadení (vrátane samostatnej cateringovej divízie), v ktorých pracuje vyše 400 zamestnancov. MEDUSA Group je najväčšou gastronomickou skupinou pôsobiacou na slovenskom trhu. Jej jediným vlastníkom je Peter Štecko. Viac info nájdete aj na http://www.medusagroup.sk.

Prehľad súčasných aktivít skupiny Medusa:

Trafo – najnovšia akvizícia skupiny (január 2012). Hudobný klub fungujúci od roku 2006, ktorý sa nachádza v podzemí Erdödyho paláca na Ventúrskej 1 v centre Bratislavy.

Slang pub (2011), Hviezdoslavovo námestie – obľúbený pub so širokou ponukou dostupných domácich jedál v samom srdci Bratislavy. Onedlho prejde redizajnom a čiastočnou prestavbou, ktorá by mala dostať tento podnik na úroveň skupinového štandardu.

BARROCK, Sedlárska ulica (2011) – najväčší podnik v centre Bratislavy (750 m2 priestorov pre hostí) propagujúci rock ako životný štýl. Jeho súčasťou sú atmosférické rockové dekorácie, najväčšie hamburgery, široký výber hot dogov, steaky a pečené rebierka, A samozrejme, najväčšie a najpikantnejšie burito v meste. Viac na http://www.barrock.sk.

KUBU, Aupark (2010) – čerstvé domáce ručne robené cestoviny, fit jedlá, najkvalitnejšia káva z ponuky lavazza. Interiér inšpirovaný newyorským loftom, detský pizza pult  a samozrejme otvorená kuchyňa. Viac na http://www.kubu.sk.

Primi River Lounge Eurovea (2010) – rodinná reštaurácia na brehu rieky s prímorským interiérom, celoročným preskleným pavilónom s výhľadom na Dunaj a mediteránskou kuchyňou doplnenou o lokálne chute. Najúspešnejší projekt skupiny za rok 2010 z pohľadu prekonaných očakávaní (obrat, počet vydaných jedál).

Bistro Café&Creperie, Hviezdoslavovo námestie (2010) – útulné francúzske bistro so širokou ponukou sendvičov, šalátov ale najmä lahodných francúzskych palaciniek (crepes) v sladkých i slaných kombináciách. Menu dopĺňa bohatá vínna karta, cocktaily a veľmi obľúbené domáce limonády. Interiér klasického francúzskeho vidieckeho bistra, autentické plechové tabule na stene, vôňa levandule… Viac na http://www.petiteprovence.sk.

Le Club by Medusa, Hviezdoslavovo námestie (2010) – exkluzívny večerný podnik, trendy cocktaily a bublinky v pohári s doprovodom live DJ´s.

PRIMI Café, Lounge & Restaurant Polus (2010) – reštaurácia dekorovaná útulným nadčasovým interiérom a open space kuchyňou typickou pre väčšinu reštaurácii Medusa Group.

RIO Grande Restaurant, Hviezdoslavovo námestie (2009) – najnavštevovanejšia reštaurácia v centre Bratislavy inšpirovaná aj brazílskou kuchyňou s vyhľadávaným nočným klubom.

A la Carte, Plynárenská ulica (2003) –  business reštaurácia s útulným interiérom a širokým výberom cestovín, pizze, mias na grile ale aj s klasickým vyprážaným syrom.

Sit&Eat, Plynárenská ulica (2003) –  zrekonštruovaná prevádzka pôvodne z PRESTO siete. Moderná samoobslužná reštaurácia ponúka okrem tradičných obedových menu možnosť zostaviť si obed podľa vlastnej chuti.

Primi, Michalská ulica (2003) – jedna z prvých reštaurácii skupiny. Prírodné materiály, hlavne masívne drevo, koža, teplé farby stien a dekorácií útulnú domácu atmosféru. V novembri 2011 prešla rekonštukciou.

PRESTO (2003) – sieť samoobslužných reštaurácií v bratislavských business centrách a administratívnych budovách známa vysokou úrovňou gastronomických služieb. Kvalita reštaurácie, rýchlosť fast-foodu.
Presto Digital Park II, Einsteinova 23, 851 01
Presto Lakeside Park, Tomášikova ulica
Presto Business centrum 1, Plynárenská ulica
Presto Business centrum 5, Plynárenská ulica
Presto, Polus, Vajnorská 100/B
Presto, centrála Allianz, Dostojevského rad
Presto, Allianz Račianska ulica

MEDUSA Catering – samostatná divízia skupiny. Zabezpečuje široký rozsah služieb od malých akcií pre pár osôb, súkromné oslavy až po eventy pre niekoľko tisíc účastníkov ako sú kongresy, plesy, vianočné párty.

Peter ŠTECKO (37) vyštudoval podnikový manažment na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Podnikať začal v osemnástich. Neskôr sa pre nízky vek pracovať s cennými papiermi zameral na módu. V roku 1993 založil firmu ZOE a od roku 1995 prevádzkoval rovnomennú sieť obchodov s módou. Príchodom globálnej konkurencie a presunom výroby do Ázie sa rozhodol zmeniť oblasť podnikania. V roku 2003 otvoril svoju prvú reštauráciu v centre Bratislavy s názvom MEDUSA. Dnes má skupina MEDUSA Group 20 prevádzok, vyše 400 zamestnancov a je  najväčšou slovenskou gastroskupinou. Peter Štecko je jej jediným majiteľom. Je ženatý a má tri deti.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.