99%: Radičová ukázala pri odvolávaní šéfky FNM Anny Bubeníkovej odvahu

BRATISLAVA, 12. januára 2012 (tlacovasprava.sk) – 99% – občiansky hlas oceňuje štátnickú múdrosť a odvahu Ivety Radičovej, ktorá sa pri hlasovaní o Anne Bubeníkovej dokázala postaviť na odpor SDKÚ.
Práve vďaka hlasovaniu predsedníčky vlády sa podarilo odvolať šéfku Fondu národného majetku Annu Bubeníkovú, jednu hlavnú z podozrivých v kauze Gorila. Iveta Radičová ukázala, že keď ide o hodnoty, politickú kultúru a kritické situácie, ženy sú v politike spoľahlivejšie ako väčšina mužov – politikov.

Premiérka Iveta Radičová hlasovala za odvolanie Anny Bubeníkovej, aj keď jej bývalá materská strana SDKÚ sa vo vláde rozhodla ututlať podozrenia zo spáchania najbrutálnejšej korupcie v dejinách samostatnej Slovenskej republiky. Postoj Ivety Radičovej si vyžaduje odvahu a je prejavom vyspelej politickej kultúry predsedníčky vlády, ktorá sa nebála postaviť proti vôli lídrov SDKÚ kryjúcim rozsiahlu korupciu z čias druhej vlády Mikuláša Dzurindu.

Sme presvedčení, že Slovensko potrebuje, aby sa v politike angažovalo čo najviac žien, pretože práve tie sú nositeľky tak potrebnej politickej kultúry. Slovensko sa môže na ženy v politike spoľahnúť. Aj preto považujeme za veľmi správne rozhodnutie, že prvou dámou kandidátnej listiny 99% – občiansky hlas je pani Alena Dušatková.

Tlačové oddelenie
99% – občiansky hlas
Michaela Salajová
press@99percent.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.