3G sieť od O2 bude v tomto roku prístupná v ďalších 156 mestách a obciach

BRATISLAVA, 16. januára 2012 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Telefónica Slovakia plánuje v tomto roku ďalšie výrazné rozšírenie pokrytia svojej 3G siete. Počas druhého a tretieho kvartálu chce O2 pokryť 3G sieťou ďalších 156 miest a obcí. Cieľom je do jesene 2012 pokrývať už 50 % populácie.

3G sieťou chceme pokrývať koncom jesene už 50 % populácie. V pokrývaní ďalších lokalít vysokorýchlostným internetom budeme pokračovať aj naďalej,“ uviedol René Parák, riaditeľ komunikácie spoločnosti Telefónica Slovakia.

O2: Plán pokrytia lokalít 3G sieťou v roku 2012

Aktuálne O2 svojou 3G sieťou pokrýva tretinu populácie Slovenska. Do jesene 2012 chce zvýšiť pokrytie na 50 %, pričom plán zahŕňa všetky okresné mestá a väčšinu miest nad 5 tisíc obyvateľov. Rozširovanie 3G siete siete je dlhodobou stratégiou spoločnosti, pričom O2  v nej chce pokračovať aj po dosiahnutí 50% pokrytia.

Celá správa tu.

Martina Jamrichová
Spokesperson
m +421 949 020 903
e martina.jamrichova@o2.com
Telefónica Slovakia, s.r.o.
Einsteinova 24, 851 01 Bratislava
t +421 2 6202 0303
http://www.sk.o2.com

Ján Kalafut
Consultant
AMI Communications Slovakia, spol. s r.o.
jan.kalafut@amic.sk
m +421 948 884 786

O  spoločnosti Telefónica Slovakia, s.r.o.
Telefónica Slovakia vstúpila na slovenský trh mobilných operátorov rozhodnutím výberovej komisie Telekomunikačného úradu SR zo dňa 25.8.2006. Licencia zahŕňa práva na používanie frekvencií GSM 900 MHz, GSM 1800 MHz, UMTS a 28/29 GHz po dobu 20 rokov na účely poskytovania telekomunikačných služieb v Slovenskej republike. Spoločnosť spustila svoju  komerčnú prevádzku 2.2.2007. Spoločnosť postupne predstavuje ponuku pre celé spektrum zákazníckych segmentov. V rámci medzinárodnej skupiny Telefónica patrí Telefónica Slovakia k skupine Telefónica Europe.

O spoločnosti Telefónica Europe
Spoločnosť Telefónica Europe je obchodnou divíziou spoločnosti Telefónica zahŕňajúca prevádzky mobilných, pevných a DSL sietí vo Veľkej Británii, Írsku, Nemecku, Českej republike a na Slovensku. Všetci títo operátori sa prezentujú spotrebiteľom pod značkou „O2“. Spoločnosť Telefónica Europe je tiež vlastníkom 50% podielu v spoločných podnikoch Tesco Mobile vo Veľkej Británii a Írsku a Tchibo Mobilfunk v Nemecku. Spoločnosť Telefónica Europe sídli v Slough vo Veľkej Británii a má približne 54 miliónov zákazníkov služieb mobilných a pevných sietí.

O spoločnosti Telefónica S.A.
Telefónica je z hľadiska trhovej kapitalizácie jednou z najväčších telekomunikačných firiem na svete. Svoje obchodné aktivity zameriava predovšetkým na trhy pevnej a mobilnej telefónie, pričom za kľúčový nástroj pre rozvoj oboch považuje širokopásmové pripojenie.
Spoločnosť vo významnom rozsahu pôsobí v 23 krajinách a má viac ako 212 miliónov zákazníkov.
Všetky akcie spoločnosti Telefónica sú kótované na burze, pričom sa o ne delí viac ako 1,5 milióna priamych akcionárov. Základný kapitál je v súčasnosti rozdelený medzi 4 921 130 397 kmeňových akcií obchodovaných na španielskej burze (Madrid, Barcelona, Bilbao a Valencia) a na burzách v Londýne, Paríži, Frankfurte, Tokiu, New Yorku, Lime, Buenos Aires a São Paule.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.