Kondenzačné sušičky Siemens a Bosch uspeli v prestížnom teste kvality časopisu Stiftung Warentest

BRATISLAVA, 24. januára 2012 (tlacovasprava.sk) – Kondenzačné sušičky značky Siemens a Bosch získali vysoké ocenenie v aktuálnom teste spotrebiteľského časopisu Stiftung Warentest. V teste ocenili najmä ich neprekonateľnú úsporu energie, nadštandardnú kvalitu, výkon a používateľskú nenáročnosť. „Pre zákazníkov to znamená, že kvalita a úžitková hodnota produktov značky Bosch a Siemens je garantovaná nielen nami, ale uznaná aj zo strany nezávislých odborníkov,“ hovorí Miroslav Veselý, marketingový riaditeľ značiek Bosch a Siemens.

Sušička má v domácnosti niekoľko neoceniteľných výhod. V prvom rade šetrí časom a priestorom, ktorý by ste inak potrebovali na rozvešanie a sušenie bielizne v byte či na balkóne. Vašu bielizeň vysuší za krátky čas, a to šetrne, rovnomerne a bez zbytočných záhybov, čím odpadá aj ďalšia neobľúbená činnosť, ktorou je žehlenie. Navyše táto forma sušenia je vhodná aj pre alergikov, pretože na bielizni sa pri sušení nezachytávajú žiadne alergény ani prachové častice.

Kondenzačné sušičky boli predmetom testovania v januárovom vydaní nemeckého spotrebiteľského časopisu Stiftung Warentest, obdoby u nás známeho dTestu. Testom prešlo celkovo 16 modelov sušičiek a ich jednotlivé atribúty boli hodnotené  s nasledujúcou percentuálnou váhou: výsledok sušenia 45 %, ohľaduplnosť k životnému prostrediu 30 %, komfort nastavenia a jednoduchosť ovládania 25 %.

Najvyššie hodnotenie získala kondenzačná sušička s tepelným čerpadlom Siemens WT46W562 a jej technicky totožný model značky Bosch WTW86562. Tie sú s úsporou 50 % oproti triede A najúspornejšie sušičky vo svojej kategórii. Túto rekordnú spotrebu energie si navyše udržujú počas celej lehoty životnosti, a to najmä zásluhou automatického čistenia kondenzátora pri každom použití. Na slovenskom a českom trhu patria do tohto pozitívne hodnoteného konštrukčného radu modely značky Bosch  WTW86561BY, WTW86563BY, a modely značky Siemens WT46W592, WT46W593, WT46W561BY a WT46W563BY.

„Vynikajúce výsledky dosiahnuté v tomto uznávanom teste nás, samozrejme, potešili,“ komentuje Miroslav Veselý. „Model Siemens získal celkové víťazstvo hlavne vďaka veľmi dobrému výsledku sušenia, ktorý ide ruka v ruke s energetickou nenáročnosťou presne v duchu aktuálnych trendov pri kondenzačných sušičkách s tepelným čerpadlom. Ich obstarávacia cena je síce o niečo vyššia ako cena klasických modelov, z dlhodobého hľadiska úspor sa však jednoznačne vyplatí. Nemenej skvele v hodnotení dopadli aj sušičky značky Bosch,“ dodáva.

V slovenskom sortimente sú dostupné nasledujúce modely:

WTW 86563BY – orientačná cena: 949 € vrátane DPH, bez RP
WT 46W593 – orientačná cena: 999 € vrátane DPH, bez RP
WT 46W563BY – orientačná cena: 949 € vrátane DPH, bez RP

Rozmery (V x Š x H): 842 x 598 x 625 mm

Celá správa tu.

Siemens patrí medzi popredné svetové značky domácich spotrebičov. Je jednotkou na nemeckom trhu a dominantným európskym hráčom v oblasti zabudovateľných spotrebičov. Už viac ako 160 rokov je symbolom kreativity, kvality, presnosti a technologických inovácií. Motto zakladateľa Wernera von Siemens „Pokrok v službách ľudstvu“ sa dodnes odráža vo vývoji najúčinnejších domácich spotrebičov v danej triede navrhnutých na úsporu vody a energie. Značka ponúka rad zabudovateľných aj voľne stojacich spotrebičov v rôznych produktových kategóriách od varenia cez pranie, chladenie, mrazenie, umývanie riadu až po drobné elektrospotrebiče. Značka prináša pokrokové technológie do každodenného života, čo vyjadruje aj slogan „Zoznámte sa s budúcnosťou“. Viac informácií o domácich spotrebičoch Siemens nájdete na adrese: www.siemens-home.com/sk.

V roku 2011 oslávila značka Bosch 125. narodeniny. V oblasti domácich spotrebičov je Bosch už viac ako 75 rokov symbolom technickej vyspelosti, starostlivého spracovania a spoľahlivosti. Dnes patrí k popredným značkám domácich spotrebičov v Európe. Chladničky, práčky, umývačky riadu, sporáky a malé spotrebiče sa predávajú po celom svete. Podľa myšlienky zakladateľa značky Roberta Boscha, ktorý by sa v tomto roku dožil 150 rokov, vytvárať „technológiu pre život“ spotrebiče Bosch uľahčujú ľuďom každodenný život a zvyšujú jeho kvalitu. Dizajn je navrhovaný s dôrazom na kvalitu a na technologickú precíznosť. K dôležitým hodnotám značky patria od začiatku rešpekt k ľuďom a k prírode, ktorý sa odráža vo výrobe energeticky úsporných spotrebičov, šetriacich prírodnými zdrojmi a v podpore trvalo udržateľného rozvoja. Viac informácií o domácich spotrebičoch Bosch nájdete na adrese www.bosch-home.com/sk.

Mediálne kontakty:
Public & Media relations
Katarína Kovalčíková
tel. 0911 421 196
e-mail: katarina.kovalcikova@siemens.com

Bosch domáce spotrebiče
Marta Čajkovská
tel. 02/4848 4251
e-mail: marta.cajkovska@bshg.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.