Zaujal vás článok na internete? Nominujte ho na cenu Googlu!

BRATISLAVA, 26. januára 2012 (tlacovasprava.sk) – Či ste novinár alebo čitateľ nie je v tejto chvíli až tak podstatné. Čítali ste niečo skutočne zaujímavé od známych či neznámych blogerov? Máte pocit, že niektorý z online komentárov, názorov, či pohľadov bol v roku 2011 nekonvenčný, vymyká sa zažitej predstave, rozoberá spoločenské tabu, prípadne sprístupnil, či odhalil dôležité informácie? Alebo ste jednoducho mali pocit, že čítate niečo kvalitné, iné a obohacujúce?

Aj tento rok majú kvalitné novinárske rozhovory, komentáre, či reportáže šancu získať ocenenie Novinárska cena. Túto súťaž vyhlasuje Open Society Foundation v Čechách aj na Slovensku v spolupráci s Googlom. V súťažných kategóriách pribudla jedna nová pod názvom „Google Digital Innovation“… a prečo?

Pretože prístup k informáciám na internete je omnoho jednoduchší, prekonávajú sa geografické, jazykové, či spoločenské bariéry. Verejnosť tak má k dispozícii dôležité informácie na rozhodovanie, získava tiež iný pohľad a kontext, čo vedie k väčšej transparentnosti. Kľúčovú úlohu v tom určite zohrávajú profesionálni novinári, avšak stále viac je počuť aj o zástupcoch občianskej žurnalistiky.

Tento rok bude ocenená aj kvalitná online tvorba blogerov, či vlogerov v Čechách aj na Slovensku a nominovať príspevky je možné do konca januára (zostáva už len pár dní) v týchto dvoch podkategóriách:

1. Cena Googlu za inovatívnu profesionálnu online žurnalistiku
2. Cena Googlu za inovatívnu občiansku online žurnalistiku

Nominovať môže každý do 31. januára 2012: sám autor, jeho kolegovia, či šéfredaktor, ale tiež široká verejnosť, čitatelia, ktorých nejaký článok na internete v  roku 2011 skutočne zaujal, cez tento formulár.

Pavel Ďurík
Account Executive
Grayling
Palisady 36, 811 06 Bratislava
Tel.: +421 2 5920 1408
Mobile: +421 915 759 467
Fax: +421 2 5920 1400
E-mail: pavel.durik@grayling.com
Skype: pavel.durik

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.