Buxus 6.2: Najmodernejšie webové technológie sa spojili v jednom redakčnom systéme

BRATISLAVA, 30. januára 2012 (tlacovasprava.sk) – V polovici januára vyšla ďalšia verzia slovenského redakčného systému Buxus 6.2. Používateľom prináša hneď niekoľko veľkých zlepšení. Tými najväčšími sú fazetové vyhľadávanie a zjednodušené používateľské rozhranie.

V polovici januára vyšla ďalšia verzia slovenského redakčného systému Buxus 6.2.

Ako opisuje Martin Krupa, riaditeľ firmy ui42, ktorá Buxus vyvíja, „fazetové vyhľadávanie začína byť prevládajúcim mechanizmom používateľskej interakcie na e-commerce weboch. Umožňuje vyhľadávať kombináciou textového vyhľadávania a postupného zužovania kritérií.“ Podľa neho na Slovensku niekedy preberáme nové trendy v oblasti webov zo zahraničia len intuitívne a v prípade fazetového vyhľadávania to nie vždy dopadlo dobre. V rastúcej popularite fazetového vyhľadávania mu za pravdu dáva aj Google, ktorý ho v apríli 2011 nasadil ako štandardnú navigáciu vo výsledkoch vyhľadávania.

Unikátnou funkciou v Buxuse je editačná lišta – Toolbar. Zobrazuje sa nad stránkou a umožňuje meniť texty a obrázky priamo na stránke, takže editovanie webstránky sa podobá písaniu vo Worde. Lišta je zaujímavá aj z hľadiska použitej technológie. „Toolbar sme urobili ako statické súbory umiestnené v cloude, aby bolo načítavanie Toolbaru pre všetky weby centralizované,“ opisuje Jozef Pavuk, produktový manažér Buxusu, „vďaka tomu môžeme rýchlo vyvíjať nové funkcie a klienti ich majú okamžite k dispozícii.“ Nová verzia sa môže tiež pochváliť lepšou optimalizáciou pre vyhľadávače a vyššou bezpečnosťou. Tvorcovia pri vývoji nových funkcií spolupracujú so špecialistami, ktorí vykonávajú bezpečnostné audity.

Buxus je najdlhšie vyvíjaný slovenský redakčný systém. Firma ui42 ho vyvíja od roku 1999. Momentálne ho používa takmer 150 webov a pracuje s ním vyše 1000 používateľov. Buxus používajú okrem iných aj Ringier, Slovenská technická univerzita, Trenčianský samosprávny kraj, Firotour, Incheba, Aupark, Brloh, Turancar, Bratislavské noviny a ďalší. Firma ui42 získala na celoeurópskej súťaži  v rokoch 2010 a 2011 nomináciu na prestížne ocenenie European Business Awards v kategórii Inovácia roka.

Viac informácií na: www.buxus.sk

Celá správa tu.

Kontakt:
ui42 spol. s r.o.
Jozef Pavuk
produktový manažér Buxusu

+421 918 749 288
pavuk@ui42.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.