Prima banka zvýšila úrokové sadzby termínovaných vkladov

ŽILINA, 30. januára 2012 (tlacovasprava.sk) – Záujem ľudí o bezpečné zhodnotenie peňazí neustále stúpa. Prima banka preto pripravila výhodnú ponuku termínovaných vkladov. Prostredníctvom dvojročného vkladu získajú klienti s Osobným účtom 4 percentá ročne.

V čase, keď sa ekonomika spomaľuje, oplatí sa tvoriť si finančnú rezervu. Dlhodobo a bezpečne zhodnocovať finančné prostriedky môžete prostredníctvom termínovaných vkladov. Získate tak výhodnejšie úročenie ako na bežnom účte a istotu nemennej výšky úrokovej sadzby počas celého obdobia viazanosti. Čím vyššiu sumu sporíte, tým vyšší úrok z vkladu získate. V Prima banke získate pri dvojročnom vklade, ak máte v banke aj Osobný účet, úrok 4 %. Pri ročnej viazanosti s Osobným účtom ponúka banka zhodnotenie 3,50 % a 4,20 % pri trojročnom vklade.

Jednoduché a bezpečné

Základný vklad pri termínovaných vkladoch je už od 300 EUR. S otvorením či vedením vkladu nie sú spojené žiadne poplatky. „Termínované vklady garantujú úrok počas celého obdobia viazanosti, klienti tak získajú istotu vysokého a stabilného výnosu,“ uviedla Henrieta Gahérová, riaditeľka odboru riadenia produktov Prima banky. Peniaze v bankách pôsobiacich na Slovensku sú chránené v rámci Fondu ochrany vkladov.

Prima banka ponúka klientom možnosť zriadiť si termínovaný vklad jednoducho aj prostredníctvom internetového bankovníctva a získať tak každoročne zaujímavý výnos z pohodlia domova jednoducho a na pár kliknutí 24 hodín denne 7 dní v týždni.

Zrozumiteľné a prehľadné

Výšku úrokovej sadzby má klient v Prima banke určenú jasne a zrozumiteľne. Žiadne komplikované podmienky či rozloženie finančných prostriedkov na viacerých termínovaných účtoch. Banka zrušila aj úrokové pásma. Úrok platí na akékoľvek vložené sumy bez rozdielu. Sporiteľ si tak jednoducho vypočíta svoj výnos. Ak si klient otvorí aj Osobný účet, získa na termínovanom vklade úrok vyšší o 0,5 % ročne.

Prima banka Slovensko, a.s. pôsobí na trhu od roku 1993. V roku 2000 sa majoritným akcionárom v tom čase Prvej komunálnej banky a.s. stala nadnárodná finančná skupina Dexia. Zmena názvu z PKB na Dexia banku Slovensko sa uskutočnila v roku 2003. V apríli 2011 sa majoritným akcionárom banky stala investičná skupina Penta, ktorá odkúpila väčšinový podiel od francúzsko-belgickej skupiny Dexia v závere roka 2010. Banka zmenila obchodný názov na Prima banka Slovensko, a.s. v januári 2012. Banka má v súčasnosti majoritné postavenie na trhu služieb pre mestá a obce. Ponúka komplexné služby obyvateľstvu, mestám, obciam a podnikateľským subjektom. Svoje služby poskytuje prostredníctvom 49 pobočiek.

Celá správa tu.

Mgr. Michal Fúrik
manažér pre externú komunikáciu a PR
041 / 5111 304
media@dexia.sk

Prima banka Slovensko, a.s.
Centrála, Hodžova 11, 010 11 Žilina
Tel.: 041 / 511 11 01
fax: 041 / 562 41 29
http://www.dexia.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.