Na Slovak Fashion Night in New York 2012 sa predstavia Annamaria Kiss Kosa, Libor Komosný, Ema Klein či Lucia Racek Hulsizer

NEW YORK, BRATISLAVA, 1. februára 2012 (tlacovasprava.sk) – Veľkú módnu prehliadku mladých  slovenských tvorcov pod názvom Slovak Fashion Night in New York 2012 zažije New York už po siedmykrát. Prezentačný večer slovenskej kultúry a umenia, ktorý je najväčším podujatím svojho druhu na americkom kontinente sa uskutoční 11. mája  2012 v slávnom newyorskom klube Capitale (www.capitaleny.com) na Manhattane. Veľkú módnu prehliadku organizuje americko-slovenská Nadácia +421 Foundation (www.plus421.org) v spolupráci s Generálnym konzulátom SR v New Yorku. 


V tomto roku sa Newyorčanom  predstaví exkluzívnou tvorbou niekoľko mladých talentovaných umelcov: víťazka Bratislavských módnych dní – Annamaria Kiss Kosa s tematicky ladenou kolekciou „Vôňa kávy“  a módni návrhári z Ateliéru odevného dizajnu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Libor Komosný a Ema Klein. Svoje modely s názvom „Clinical“ a „Skeleton“ vytvorili pod vedením skúsenej pedagogičky Júlie Sabovej.

Už po druhýkrát bude mať prezentačný večer stredoeurópsky rozmer vďaka spoluorganizátorovi  Rakúskemu generálnemu konzulátu v New Yorku. Módu našich južných susedov bude zastupovať úspešná dizajnérka Lena Hoschek. Na móle odprezentuje svoju extravagantnú tvorbu aj americká dizajnérka slovenského pôvodu Lucia Racek Hulsizer. V rámci programu vystúpi s atraktívnymi tanečnými  kreáciami  mladá slovenská talentovaná umelkyňa Lucia Khulová. Moderátorkou večera bude nádejná americko-slovenská herečka Katarína Morháčová. Choreografiu Slovak Fashion Night 2012 vyčaruje Newyorčanka Sandra Sabbahi so svojim tímom a stylistkami prehliadky Lenkou Chmelovou a Ivanou Marmare.

Súčasťou módnej prehliadky bude aj  výstava etnickej tvorby „Čičmany“ od výtvarníka Erika Bindera a prezentácia  mladej fotografky Natálie Sklenaříkovej, ktorá pôsobí v súčasnosti v Paríži. Originálne prehliadky slovenskej módy  a dizajnu v konkurenčnom newyorskom prostredí pred náročným publikom vzbudili  obrovskú pozornosť a  záujem už od prvých ročníkov. Každoročnými hosťami prestížneho podujatia sú  americkí predstavitelia kultúrneho a spoločenského života, diplomati, finančníci, biznismeni, investori, zástupcovia  showbiznisu, ale aj stovky priateľov a sympatizantov Slovenska.

Podujatie má aj tento rok  charitatívne poslanie. Výťažok z prehliadky bude venovaný medzinárodnej organizácii Wunderfund (www.wunderfund.org), ktorej poslaním je liečba a zachraňovanie životov detí v núdzi ako aj slovenskému centru Nezábudka (www.nezabudkaturen.sk) pre zdravotne postihnuté deti.
Cieľom  tradičného podujatia je prezentovať a podporovať slovenské talenty, umenie a kultúru v USA ,  umožniť slovenským tvorcom predstaviť  sa v New Yorku v centre svetového obchodu a módy, ako aj nadväzovať a kultivovať kontakty v ekonomickej sfére.

Celá správa tu.

New York – Bratislava
Executive Board
+421 Foundation
http://www.plus421.org
info@plus421.org
evak@plus421.org
Facebook: +421 Foundation, Slovak Fashion Night in New York

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.