DACHSER Chem-Logistics so zameraním na chemický priemysel začína na Slovensku.

BRATISLAVA, 7. februára 2012 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Dachser je tým pravým partnerom pre chemický priemysel. S riešením Dachser Chem-Logistics je priekopníkom a poskytovateľom logistických služieb v tejto oblasti, ktorá kombinuje individuálne potreby zákazníkov s vysokými požiadavkami a štandardom kvality. Dlhoročné skúsenosti rodinného podniku zaručujú perfektnú organizáciu celého dopravného reťazca.

Z prepravy chemických produktov vyplývajú vysoké logistické požiadavky. Prepravované tovary sú často nebezpečné materiály, ako aj tovary citlivé na teplotu. Preto musia byť tieto materiály prepravované za osobitných podmienok, kde bezpečnosť a kvalita sú hlavné priority. S desiatkami rokov skúseností v doprave a skladovaní sa stal Dachser kompetentným partnerom pri manipulácii s nebezpečnými materiálmi v oblasti chemického priemyslu. Zákazníci majú v jednotnej európskej dopravnej sieti rýchly a flexibilný prístup ku všetkým predajným a nákupným trhom po celom svete.

Školenia pre zamestnancov

Pre zaistenie bezpečnosti v tejto náročnej oblasti, spoločnosť Dachser pravidelne školí svojich zamestnancov. Okrem centrálnych bezpečnostných poradcov zodpovedných za nebezpečné látky je na prevádzkach ďalších135 regionálnych poradcov. Celkovo sa v spoločnosti Dachser školí o zaobchádzaní s nebezpečnými látkami 9500 zamestnancov.

IT systémy optimalizujú skladovanie a prepravu tovarov

IT systém na základe kontroly garantuje dodržiavanie množstevných limitov a zákazov skladovania. Vďaka automatizovaným procesom je doprava organizovaná, kvalitatívne kontrolovaná, riadená a dokumentovaná. IT systém s aplikáciou eLogistics umožňuje úplnú transparentnosť, ľahkú a rýchlu dostupnosť informácií pre klienta a pomáha optimalizovať dodávateľský reťazec.

Zákonom dané požiadavky na bezpečnosť

Dachser zodpovedá za kvalitu služieb, ochranu zamestnancov, životného prostredia a verejnosti. Filozofia o bezpečnosti a kvalite je v spoločnosti Dachser vždy vyššia ako zákonné požiadavky. Nezávislí hodnotitelia v Európe úspešne ohodnotili štrnásť pobočiek Dachser podľa CEFIC-katalógu o kvalite prepravných služieb, známe ako SQAS. Ďalšie pobočky budú samozrejme nasledovať. “Vysoká hustota siete, sofistikované  IT riešenia a komplexná úroveň vzdelávania zamestnancov robia spoločnosť Dachser ideálnym partnerom pre zákazníkov v inovatívnom chemickom priemysle,” uviedol Roman Stoličný, Country Manager DACHSER Slovensko.

O spoločnosti Dachser Slovakia a.s.

Medzinárodná logistická spoločnosť Dachser dosiahla v roku 2010 celkový obrat vo výške 3,8 miliardy eur. 19 250 ľudí koordinovalo v 306 pobočkách na celom svete 46,5 miliónov zásielok s celkovou hmotnosťou 35,5 miliónov ton. Viac informácií nájdete na domovskej stránke http://www.dachser.com

Anton Mariňák
Marketing referent
DACHSER Slovakia a.s.
Logisticke centrum Bratislava
Logisticky park c. 1126
SK – 900 55 Lozorno
Tel.: +421 2 6929 6183
Fax: +421 2 6929 6197
e-mail: anton.marinak@dachser.com
http://www.dachser.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.