Dachser IT ocenené certifikátom ISO 27001 od nezávislých inšpektorov z TÜV SÜD

KEMPTEN, 7. februára 2012 (tlacovasprava.sk) – Dachser má svoje vlastné centrálne IT služby, počítačové centrá, infraštruktúru a IT oddelenia certifikované medzinárodne uznávaným štandardom pre informačnú bezpečnosť, ISO/IEC 27001 : 2005.

Nezávislí inšpektori z TÜV SÜD (Nemecká asociácia pre technickú inšpekciu) potvrdila, že systém riadenia informačnej bezpečnosti spoločnosti Dachser je na najvyššej úrovni. Vďaka tomuto certifikátu si môžu byť zákazníci istí, že ich dáta sa nachádzajú v bezpečných rukách spoločnosti Dachser. Koniec koncov, špedičný a skladový systém riadenia spoločnosti Dachser, ako aj internetová aplikácia eLogistics, sú navrhnuté a naprogramované vnútropodnikovo Dachser centrálnym IT oddelením v Kemptene, ktorý ich následne sprístupňuje do celého sveta. Výsledkom je uniformný a vysoko integrovaný systém.

Christian von Rützen, Dachser

Zákazníci nám nezasielajú len dáta. Tiež nám dôverujú v zodpovednom zaobchádzaní s ich citlivými biznis informáciami. Ako medzinárodne pôsobiaci logistický poskytovateľ, musíme celosvetovo dodržiavať tieto vysoké štandardy informačnej bezpečnosti a byť schopní dokázať, že to aj takto robíme,“ Christian von Rützen, Dachser tím líder pre IT bezpečnosť vysvetľuje rozhodnutia, ktoré viedli k získaniu osvedčenia.

ISO/IEC 27001:2005 pokrýva všetky aspekty informačnej bezpečnosti, v rozsahu od technických oblastí ako vírusová ochrana, spamováochrana a bezpečnosť internetových aplikácií, cez spoľahlivosť systému, núdzového plánovania, až po organizačné aspekty, ako sú dôverné zmluvy s externými poskytovateľmi a konzultantmi  IT služieb.

Štandardy vyžadujú, aby sa systém riadenia rizík vyskytoval na všetkých úrovniach a umožnil, aby nadmerné riziká boli vhodne klasifikované a spracované. Predovšetkým, certifikát ISO/IEC 27001:2005 nie je navrhnutý ako jednorazová záležitosť,ale ako kontinuálny proces zdokonaľovania. Len tí, ktorí pracujú na svojich bezpečnostných procesoch, napokon budú schopní prejsť ročným dozorným auditom za účelom obnovenia certifikátu.

„ISO 27001 certifikát je míľnikom pre naše IT, “ komentuje StefanSelbach, manažér informačnej technológie spoločnosti Dachser. „Moderné dodávateľské reťazce sa spoliehajú na inteligentné, bezchybné IT systémy. So základným IT systémom a internetovou aplikáciou eLogistics, ktorá je uniformná, vysoko integrovaná a teraz tiež certifikovaná ako bezpečná, je Dachser dobre vybavený, aby splnil súčasné a budúce potreby svojich medzinárodných zákazníkov. “

O spoločnosti Dachser
V roku 2010, Dachser (www.Dachser.com) dosiahol celkový príjem 3,8 miliardy EUR. 19 250 zamestnancov pracujúcich v 310 pobočkách na celom svete koordinovalo 46,2 miliónov zásielok s celkovou hmotnosťou 35,5 miliónov ton.

Anton Mariňák
Marketing referent
DACHSER Slovakia a.s.
Logisticke centrum Bratislava
Logisticky park c. 1126
SK – 900 55 Lozorno
Tel.: +421 2 6929 6183
Fax: +421 2 6929 6197
e-mail: anton.marinak@dachser.com
http://www.dachser.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.