Neziskovky majú opäť šancu uchádzať sa o prestížnu Cenu Nadácie Orange spojenú s odmenou 10 000 eur

BRATISLAVA, 14. februára 2012 (tlacovasprava.sk) – Nadácia Orange bude už po tretí raz odmeňovať neziskové organizácie na Slovensku. O prestížnu Cenu Nadácie Orange sa môžu uchádzať organizácie, ktorých práca má dlhodobý prínos pre celú spoločnosť. Nadácia Orange ako líder medzi firemnými nadáciami podporuje rozvoj tretieho sektora ešte viac ako doposiaľ. Zo všetkých nominácií vyberie odborná hodnotiaca komisia prvý raz až 9 organizácií. Víťazovi v každej z troch kategórií – podpora vzdelávania, regionálneho rozvoja a sociálnej integrácie – udelí Nadácia Orange finančnú odmenu 10 000 EUR.

Mimovládne organizácie majú možnosť opäť prezentovať svoje projekty a získať ocenenie, ktoré je jediné svojho druhu na Slovensku. Cena Nadácie Orange je už tretí rok synonymom verejného uznania a podpory, ktorá umožňuje mimovládnym organizáciám ďalej napredovať. Tento rok podporí Nadácia Orange trikrát viac mimovládnych subjektov. Víťaz každej z troch kategórií – vzdelávanie, regionálny rozvoj a sociálna integrácia – získa finančnú odmenu vo výške 10 000 eur, ktorú môže využiť na ďalšie projekty a rozvoj organizácie. Taktiež dostáva príležitosť zviditeľniť svoju činnosť a vďaka tomu aj možnosť získať podporu od ďalších darcov. Mimovládne organizácie, ktoré v jednotlivých kategóriách obsadia druhé a tretie miesto, získajú od Nadácie Orange podporu v hodnote 5 000 eur a 2 000 eur.

„Dôvodom prečo sme sa rozhodli založiť tradíciu odovzdávania Ceny Nadácie Orange je naša snaha systematicky prispievať k rozvoju filantropie a charity na Slovensku. Sme presvedčení, že praktická podpora a verejné zviditeľnenie práce neziskových organizácií, ktoré prichádzajú s dlhodobými a inovatívnymi riešeniami celospoločenských problémov, je tá správna cesta. Som veľmi rada, že sa môže Nadácia Orange aj týmto spôsobom spolupodieľať na formovaní lepších podmienok v rámci tretieho sektora u nás,“ hovorí správkyňa Nadácie Orange Andrea Cocherová.

V treťom ročníku Ceny Nadácie Orange sústredí vyhlasovateľ svoju pozornosť na mimovládne organizácie, ktoré sa vyznačujú dlhodobými aktivitami. O ocenenie sa môžu organizácie uchádzať so svojimi ukončenými aj aktuálne prebiehajúcimi projektmi, a nemusí pritom ísť o projekty, ktoré boli podporené Nadáciou Orange. Šancu majú všetky subjekty pôsobiace v oblasti tretieho sektora. Podmienkou je, že sa minimálne tri roky venujú podpore vzdelávania, regionálneho rozvoja alebo sociálnej integrácie, teda oblastiam, ktoré sú programovými prioritami aj pre aktivity Nadácie Orange.

Mimovládna organizácia sa môže nominovať sama prostredníctvom vyplneného nominačného formulára, alebo ju nominuje iný subjekt. Bližšie informácie o Cene Nadácie Orange sú k dispozícii na http://www.nadaciaorange.sk. Uzávierka prijímania nominácií je 13. marca 2012. Víťazi budú vyhlásení 18. apríla 2012 na slávnostnom galavečere v Bratislave.

Nadácia Orange je nezisková organizácia, ktorá realizuje filantropické aktivity s cieľom pomôcť riešiť problémy rôznych deficitných skupín spoločnosti na Slovensku. Pod názvom Konto Orange vznikla v roku 2002, pričom nadviazala na aktivity Konta Globtel, ktoré na slovenskom trhu pôsobilo od roku 1998. Aktivity Nadácie Orange sa sústreďujú na tri hlavné oblasti – sociálna integrácia znevýhodnených skupín, vzdelávanie a regionálny rozvoj. Svoju podporu realizuje v rámci vlastných grantových programov a partnerstiev s mimovládnymi neziskovými organizáciami. Zriaďovateľom Nadácie Orange je spoločnosť Orange Slovensko, a. s.

Ďalšie informácie:
Peter Tóth
Corporate Affairs Manager
tel. +421 (2) 5851-4818, +421 (905) 014 818
e-mail: peter.toth@orange.s

Richard Fides
Media Relation Manager
tel. +421 (2) 5851-4878, +421 (905) 014 878
fax: +421 (2) 5851 4053
e-mail: richard.fides@orange.sk

Tomáš Turčan
RELATIONS CONSULTING, s.r.o.
Dr. Vladimíra Clementisa 10, 821 02  Bratislava
Tel.: 0907 733 385

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.