Tatranská Lomnica zažije festival Snežné psy, šampión vytesá najväčšiu ľadovú sochu

TATRANSKÁ LOMNICA, 17. februára 2012 (tlacovasprava.sk) – Už tradične v posledný februárový víkend zažije Tatranská Lomnica netradičný zimný festival o snežných psoch aj o skvelej lyžovačke. Majster sveta v ľadovom sochárstve Zsolt M. Tóth na podujatí vytesá najväčšiu ľadovú sochu aká kedy bola zrealizovaná na Slovensku a pripravené sú aj tvorivé dielne pre návštevníkov.

Tatranská Lomnica zažije zimný festival o snežných psoch aj o skvelej lyžovačke

Víkend plný super lyžovačky aj zábavy pre celú rodinu čaká Tatranskú Lomnicu už budúci týždeň. Tretí ročník úspešného festivalu Snežné psy sa uskutoční v termíne  25. – 26. februára 2012 v čase od 10:00 do 14:00 hod. pri budove kabínkovej lanovky v Tatranskej Lomnici.

O zábavu sa bude už tradične starať moderátor a zabávač v jednej osobe Andrej Bičan. Celú akciu roztancujú HIP HOP tanečníci a predvedú sa psie záprahy. Okrem pohľadu na obratnú jazdu mašérov bude možnosť vyhrať jazdu v záprahu, čo bude najmä pre deti veľkým zážitkom. Práve pre najmenších je tu aj možnosť získať pekný darček, stačí si so sebou priniesť plyšového psíka. Svoj kúzelný nákladiak si prinesú do Tatranskej Lomnice divadlo Teatro Tatro s hercami Lukášom Latinákom, Róbertom Jakabom, Milanom Ondríkom…

Veľkým magnetom na Snežných psoch bude tesanie ľadových sôch aj s tvorivými dielňami prístupnými pre každého návštevníka. Svoje ľadové majstrovstvo predvedie na Skalnatom plese majster sveta, sochár Zsolt M. Tóth, ktorý sa chystá z 37 ľadových blokov s rozmerom 100 x 50 x 25 cm vytesať sochu v tvare snežného psa. Socha by mala byť najväčšou ľadovou sochou zrealizovanou na Slovensku, jej výška bude až 3 m. Minulý ročník Snežných psov navštívilo niekoľko tisíc ľudí. Už budúci týždeň sa očakáva najlepšia rodinná akcia tejto lyžiarskej sezóny.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je najväčším subjektom v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, ktorá vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky a Chalets Záhradky De Luxe, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Srdiečko, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Spoločnosť navyše úzko spolupracuje s horským strediskom Štrbské Pleso. Do konca roka 2011 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 100 mil. € a ďalších 56 miliónov € má prispieť k zvýšeniu štandardu a návštevnosti našich hôr v najbližších rokoch. Posledná akvizícia TMR je Aquapark Tatralandia. Ide o najväčší slovenský termálny aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu v štýle Divokého západu vo Western City, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia.

Ing. Katarína Šarafínová
Director of PR & Communication
mobile: +421 918 580 205
e-mail: sarafinova@tmr.sk
Tatry mountain resorts, a.s.
Demänovská Dolina 72, 031 01 L. Mikuláš
http://www.tmr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.