Dachser dodáva produkty 18 tisícom DIY (Do It Yourself) a záhradným centrám v Európe

LOZORNO, 12. marca 2012 (tlacovasprava.sk) – Ručné náradia, elektrické náradia, vzduchové čističe, ručné vozíky, všetky tieto nástroje majú niečo spoločné: v čase, keď prídu na lokálny DIY (Do It Yourself) sklad, prejdú tisíce kilometrov. Dachser organizuje prepravu od zahraničného výrobcu priamo do DIY predajní a v prípade potreby späť na konci sezóny prostredníctvom DIY- Logistics dodávateľského reťazca.

Priemysel technického vybavenia pôsobí globálne, ale hlavné jadro tohto biznisu sa naďalej sústreďuje lokálne v DIY predajniach,“ vysvetľuje Ralf Meistes, vedúci Dachser DIY-Logistics. „Výrobcovia musia mať na pamäti, že ich produkty sú neustále k dispozícií na mieste predaja. Medzinárodne pôsobiaci logistický poskytovateľ Dachser preto robí oveľa viac ako len transport tovaru z bodu A do bodu B. Organizovaním dodávateľov prostredníctvom vlastnej siete logistických centier a poskytovaním merchandising služieb zabezpečuje, aby sa tovar dostal včas do regáloch maloobchodov. Dachser tak umožňuje viacerým zahraničným a európskym výrobcom oveľa lepšie konkurovať na trhu.“

Dachser DIY-Logistics dodáva produkty 18 tisícom DIY (Do It Yourself) a záhradným centrám po celej Európe

V Dachser DIY sieti prúdi tovar nepretržite a na základe dopytu od výrobcu smerom k miestu predaja a v prípade potreby aj naspäť. Prostredníctvom úzkej spolupráce medzi leteckou a námornou logistikou a  európskou logistikou, ktorá pokrýva celoeurópsku pozemnú dopravnú sieť, spoločnosť Dachser dokáže zabezpečiť dostupnosť produktov na regáloch v maloobchodných predajniach.

Tak ako zásielky, aj informácie cirkulujú medzi dodávateľmi, poskytovateľmi logistických služieb a maloobchodom. Tento proces je riadený Dachser IT systémom, ako napríklad internetovou eLogistics aplikáciou pre riadenie objednávok “Order Monitor” a nástrojom na sledovanie a trasovanie zásielky – “Shipment Control”.

Nepretržitý tok tovaru a informácií v dodávateľskom reťazci je riadený Dachser DIY skúseným tímom. Títo experti skĺbili logistické moduly so skladovaním, službami s pridanou hodnotou, distribúciou, merchandisingom v predajniach, a týmto spôsobom vytvorili riešenia vychádzajúce z jedného zdroja, ktoré sú prispôsobené presne na požiadavky zákazníka. Požiadavky sú potom tak rôznorodé ako produktový mix v DIY.

Dachser DIY-Logistics dodáva produkty 18 tisíc DIY a záhradným centrám po celej Európe s jasne definovanými časovými intervalmi distribúcie. Dôsledkom toho sú vždy plné regále produktov a s tým súvisiace rastúce príjmy. Tovar zo zahraničia je transportovaný do Európy za pomoci Dachser Air & Sea Logistics a následne je distribuovaný prostredníctvom Dachser európskej pozemnej dopravnej siete.

Dachser v 310 pobočkách na celom svete dosiahol v roku 2010 celkový príjem 3,8 miliardy EUR a koordinoval 46,2 miliónov zásielok s celkovou hmotnosťou 35,5 miliónov ton. http://www.dachser.sk

Anton Mariňák
Marketing referent
DACHSER Slovakia a.s.
Logisticke centrum Bratislava
Logisticky park c. 1126, 900 55 Lozorno
Tel.: +421 2 6929 6183
Fax: +421 2 6929 6197
e-mail: anton.marinak@dachser.com
http://www.dachser.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.