Už vyše 130 sťažností na TV Joj za upútavku Sladký život playmate, podnet bude Rada RTV riešiť prednostne

BRATISLAVA, 16. marca 2012 (tlacovasprava.sk) – Za necelé štyri dni doručili diváci Rade pre vysielanie a retransmisiu už vyše 130 sťažností na jedinú upútavku k relácii TV JOJ Sladký život playmate. Prvé tri sťažnosti prišli v pondelok večer, 12. 3. 2012. Texty ostatných sú takmer totožné s prvými, diváci v nich menia len dátum a čas vysielania upútavky.

Reality šou o živote zakladateľa časopisu Playboy Hugha Hefnera a krásnych žien, ktoré ho obklopujú v jeho vile Playboy. FOTO: joj.sk

Nespokojní diváci si text sťažnosti pravdepodobne medzi sebou preposielajú. Pritom už prvá sťažnosť znamená pre Radu pre vysielanie a retransmisiu zákonnú povinnosť zaoberať sa danou upútavkou, monitorovať ju a prípadne aj sankcionovať, pretože ak je predmet sťažnosti totožný s predmetom už skôr zaevidovanej, neskoršia sťažnosť sa priradí k predošlej. Rada sa vždy rovnako zaoberá totožnými sťažnosťami, nech ich príde aj niekoľko desiatok či stoviek, na výšku sankcie to nemá vplyv.

Diváci sa teraz sťažujú na to, že upútavka na Sladký život playmate narúša mravný a etický vývin detí a mládeže a viacerí v nich žiadajú, aby Rada okamžite zastavila vysielanie upútavky. Pozastavenie vysielania programu zákon ako sankciu pozná, rovnako uloženie vysokej finančnej pokuty, Rada však o všetkých sankciách môže podľa zákona rozhodnúť až po ukončení riadneho procesu. „V tomto prípade však budeme konať čo najrýchlejšie a radšej predradíme túto vec pred iné, možno v danej chvíli menej nástojčivé,“ povedal predseda Rady prof. Miloš Mistrík.

Kontakt pre médiá:
Mgr. Lucia Jelčová
Odbor komunikácie a vzťahov s verejnosťou
Rada pre vysielanie a retransmisiu
tel.: +421 2 20 90 65 03
mobil: +421 918 696 286
mail: lucia.jelcova@rada-rtv.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.