HP predstavilo partnerský program HP Enterprise Security Cloud Connections zameraný na optimalizáciu cloudovej IT infraštruktúry

BRATISLAVA, 22. marca 2012 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť HP predstavila nový partnerský program HP Enterprise Security Cloud Connections zameraný na uľahčenie a zrýchlenie prechodu organizácií k technológiám bezpečnej cloudovej infraštruktúry.

V súčasnosti zrejme najväčšou prekážkou masovejšieho „prijatia“ cloud computingu je nedostatočná identifikácia a prehľad činností jednotlivých používateľov. Organizácie ale na pokročilú optimalizáciu svojej IT infraštruktúry potrebujú jednotný prehľad o využívaní cloudových zdrojov – vrátane interných systémov či aplikácií a služieb, ktoré prevádzkujú externí poskytovatelia cloudových riešení.

Tuto prekážku odstraňuje program HP Enterprise Security Cloud Connections, vďaka ktorému partneri spoločnosti HP môžu pomôcť svojim zákazníkom posúdiť jednotlivé IT procesy a zhodnotiť celopodnikové riziká pri súčasnej automatizácii ich správy a splneniu bezpečnostných predpisov naprieč tradičnými i cloudovými prostrediami.

Program umožňuje poskytovateľom cloudových riešení integrovať jednotlivé cloudové aplikácie a infraštruktúru zákazníkom prostredníctvom platformy HP Security Intelligence and Risk Management (SIRM). Táto platforma následne poskytne štandardizovaný formát na publikovanie bezpečnostných rizík a prehľadu systémových udalostí získaných od poskytovateľov cloudových riešení, a sprístupní tieto dáta zákazníkom, partnerom či poskytovateľom systémových služieb. Medzi prvými partnermi, ktorí sa do nového programu HP zapojili, sú okrem iných spoločnosti Box, Inc. a Okta.

„Nedostatočná prehľadnosť v činnostiach jednotlivých používateľov je často hlavná prekážka, ktorá bráni podnikovým zákazníkom využívať cloudové aplikácie a infraštruktúry,“ povedal Jeff Scheel, viceprezident pre obchodný rozvoj divízie HP Enterprise Security. „Vďaka spolupráci so spoľahlivými partnermi, ako sú napríklad spoločnosti Box či Okta, teraz dokážeme ešte lepšie rozptýliť obavy organizácií z prechodu do cloudového prostredia, ktoré sú založené na predsudkoch o jeho dostupnosti, kompatibilite a zabezpečení.“

„Najväčšou prioritou každého úspešného IT manažéra je vytvoriť bezpečné IT prostredie, ktoré je neustále dostupné a pripravené podporovať obchodný plán a ďalší rast,“ povedala Karen Appleton, viceprezidentka pre obchodný rozvoj spoločnosti Box, Inc. „Partnerský program HP Enterprise Security Cloud Connection nám umožňuje pracovať s jednotným pohľadom na aktivity našich používateľov vrátane prídavných bezpečnostných kontrol obsahu zdieľaného na našej platforme. Spolu s HP zrýchľujeme odozvu cloudových prostredí novej generácie tým, že pomáhame podnikom na celom svete bezpečne zdieľať ich obsah a pristupovať k nemu z akéhokoľvek zariadenia alebo umiestnenia.“

„IT manažéri využívajú riešenia Okta na centrálnu kontrolu spôsobov, akými používatelia získavajú prístup ku cloudovým aplikáciám, a na bezpečnú integráciu týchto aplikácií s ich tradičnou IT infraštruktúrou,“ povedal Frederic Kerrest, viceprezident pre prevádzkové záležitosti a spoluzakladateľ spoločnosti Okta. „Vďaka integrácii používateľských dát s bezpečnostnou platformou HP SIRM môžeme zákazníkom dodať komplexný prehľad a možnosť kontroly nad ich používateľmi, infraštruktúrou i aplikáciami – a to ako v tradičných prostrediach, tak aj v cloude.“

Jednoduchšia práca s dátami z cloudu vďaka HP ArcSight

Partnerský program HP Enterprise Security Cloud Connections nadväzuje na HP ArcSight Common Event Format, otvorený štandard, ktorý zlepšuje previazanosť informácií z rôznorodých bezpečnostných a sieťových zariadení či aplikácií.

Nástroj HP ArcSight Cloud Connectors zachytáva a odovzdáva jednotlivé systémové udalosti cloudových aplikácií „nadriadenej“ platforme HP ArcSight, ktorá ich ďalej triedi, ukladá a analyzuje. Vďaka tomu môžu zákazníci lepšie identifikovať bezpečnostné hrozby či pokusy o porušenie alebo zneužitie podnikových bezpečnostných politík. Zákazníci môžu rovnako ľahko a rýchlo pridať nové typy systémových udalostí generovanými aplikáciami od poskytovateľov cloudových služieb do ich existujúcich bezpečnostných politík a reportov bez akejkoľvek zmeny zdrojového kódu.
Dostupnosť

Nástroj HP ArcSight Cloud Connectors bude dostupný v najbližšej dobe a umožní zákazníkom pridávať systémové udalosti tretích strán do ich vlastnej inštalácie HP ArcSight.

Ďalšie informácie o možnostiach prijatia do programu HP Cloud Connections možno získať prostredníctvom emailu cloudconnections@hp.com.

Platforma HP SIRM je kľúčovou súčasťou riešenia HP IT Performance Suite, ktoré pomáha organizáciám a vládnym inštitúciám s prechodom na stratégiu Instant-On Enterprise. HP IT Performance Suite prináša komplexnú sadu nástrojov na správu IT prostredia, jeho automatizáciu a prispôsobenie výkonu IT konkrétnym cieľom jednotlivých spoločností.

Viac informácií o produktoch HP Enterprise Security je k dispozícii na webe http://www.hpenterprisesecurity.com/.

O spoločnosti HP

HP vytvára nové príležitosti pre uplatnenie technológií, ktoré významne ovplyvňujú jednotlivcov, firmy, štátnu správu a celú spoločnosť. Portfólio najväčšej technologickej firmy na svete zahŕňa špičkové produkty z oblasti tlačových riešení, osobnej výpočtovej techniky, softvéru, služieb a IT infraštruktúry, je starostlivo vyvíjané pre riešenia problémov zákazníkov. Viac informácií o spoločnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozícii na webe http://www.hp.sk
Poznámka pre novinárov: Ďalšie novinky spoločnosti HP, vrátane odkazov na RSS kanály, možno nájsť na webe www8.hp.com/sk/sk/hp-news/newsroom.html, prípadne http://www.hp.com/hpinfo/newsroom

(1) Copyright © 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Tu uvedené informácie podliehajú zmenám bez upozornenia. Jediné záruky k produktom a službám HP sú výslovne uvedené v záručných prehláseniach, ktoré sú dodávané s príslušnými produktami a službami. Žiadne tu uvedené informácie by nemali byť považované za ďalšiu záruku. HP nezodpovedá za prípadné technické alebo redakčné chyby alebo opomenutia.

Kontakty pre novinárov:

Karel Taschner
tel.: +420 261 108 126
karel.taschner@hp.com
HewlettPackard Slovakia s.r.o.
Galvaniho 7
P. O. Box 43
820 02 Bratislava 22
tel.: +421-2-57 52 51 11
fax: +421-2-57 52 52 22
http://www.hp.sk

Marián Sedílek
tel.: +421 911 705 154
marian.sedilek@neo.sk
Neopublic Porter Novelli
Galvaniho 7/A
821 04 Bratislava
http://www.neopublic.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.