Malá scéna, Slovnaft a SAD Dunajská Streda spúšťajú pilotný projekt pre deti “So Slovnaftom do divadla”

BRATISLAVA, 22. marca 2012 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. v spolupráci s  bratislavským divadlom Malá Scénaprepravcom SAD Dunajská Streda odštartovali v marci pilotný projekt  prepravy detí na kultúrne predstavenia So Slovnaftom do divadla. Na výlety za divadelnými zážitkami na  Malej Scéne sa ako prvé môžu tešiť deti prvého ročníka základných škôl z menších miest a obcí v okolí Bratislavy.

Projekt vznikol ako reakcia na častý problém základných škôl z menších miest a obcí, ktoré nedokážu využiť Kultúrne poukazy Ministerstva kultúry SR , pretože pri organizovaných kultúrnych zájazdov pre deti cestovné náklady prevyšujú ich finančné možnosti. Cieľom projektu So Slovnaftom do divadla je zabezpečiť prepravu žiakov 1. stupňa základných škôl, ktoré sa nachádzajú do 50 km od Bratislavy,  do divadla. Komunikáciu, výber škôl a organizovanie samotných predstavení zabezpečuje divadlo Malá Scéna.

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s., hradí cestovné náklady spojené s autobusovou prepravou školských skupín.
„Pre Slovnaft sú podpora vzdelávania a kultúry jednou z priorít spoločenskej zodpovednosti. Tento projekt spája obe oblasti, a navyše jeho plnenie je zviazané s podstatou podnikania Slovnaftu,“ hovorí Anton Molnár, riaditeľ Podnikovej komunikácie SLOVNAFT, a.s.. „Pre spoluprácu na projekte sme oslovili nášho obchodného partnera prepravcu SAD Dunajská Streda, ktorý zareagoval  veľmi pozitívne a dnes už bezpečne prepravuje deti do divadla a späť,“ dodáva Anton Molnár.

„Slovnaft je už dlhodobo naším obchodným partnerom a osobne ma teší, že obchodná spolupráca prerástla aj do sféry spoločenskej zodpovednosti, našli sme prienik v našich činnostiach a spoločne pomôžeme dobrej veci,“ povedal k projektu Michal Humeník, generálny riaditeľ SAD Dunajská Streda.
Divadelné predstavenia sa konajú dvakrát do mesiaca v období od marca do konca školského roka 2012 a pokračujú rovnako v prvom polroku 2012/2013. Deti využijú kultúrne poukazy, ktoré dostali od Ministerstva kultúry SR.

Ak bude pilotný projekt a nastavený systém úspešný, Slovnaft plánuje od budúceho roka prepravu detí na divadelné predstavenia rozšíriť na celé Slovensko.

Celá správa tu.

Kontaktná osoba:
Anton Molnár
hovorca
tel: +421(2)40 55 89 07
+421 905 393 161

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.