Prácu na východ prinášajú aj Národné Dni Kariéry, veľtrh pre mladých sa presunul z Bratislavy do Košíc

KOŠICE, 22. marca 2012 (tlacovasprava.sk) – Najväčší pracovný veľtrh pre mladých ľudí sa presunul z Bratislavy do Košíc. Už dnes, 22. marca 2012, otvoril Hotel Centrum svoje brány,  aby privítal študentov a absolventov vysokých škôl, ktorí hľadajú prácu.

Organizátor AIESEC prináša do Košíc druhý ročník pracovného veľtrhu Národné Dni Kariéry. Cieľom podujatia je ponúknuť študentom možnosť zorientovať sa v súčasnej situácii na trhu práce a nájsť si vhodné zamestnanie. Z podujatia odchádzajú obohatení o cenné kontakty a odborné rady a tipy z oblasti trhu práce.

Národné Dni Kariéry sa konajú pod záštitou primátora mesta Košice. Garantom sprievodného programu je Trenkwalder a.s., exkluzívnym partnerom podujatia online pracovný portál kariera.sk. Veľtrhu sa zúčastní 28 spoločností z oblastí financií, manažmentu, IT a techniky. Medzi najprestížnejšie patria AT&T, IBM, Lidl, T-systems či VÚB banka. Pre návštevníkov je pripravený bohatý sprievodný program, ktorý sa nesie v duchu „Konkurencie schopnosť na trhu práce“.

Účastníci sa môžu tešiť  na 9 firemných prezentácií, 16 tréningov a 1 case study v 4 konzultačných miestnostiach. Akadémia vzdelávania ponúka počas celého dňa online vstupné jazykové testovanie a poradenstvo v oblasti jazykového a odborného vzdelávania. Garant sprievodného programu, Trenkwalder a.s., prichádza s workshopom v rámci ktorého hľadá zamestnancov. Zvyšné konzultačné miestnosti sú venované firemným tréningom a workshopom.

Národné Dni Kariéry majú dlhoročnú tradíciu, na Slovensku sa konajú už 17-ty krát. Jedinečnosť veľtrhu spočíva najmä v koncentrácii pracovných ponúk od TOP firiem na slovenskom trhu z rôznych oblastí. Práve nedostatok pracovných miest na východnom Slovensku je dôvodom organizovania takéhoto druhu podujatia aj na východnom Slovensku. Po druhýkrát sa návštevníkom ponúka možnosť zúčastniť sa veľtrhu v Košiciach, a to už dnes. Viac informácií nájdete na www.ndk.sk.

Organizátor

Organizátorom podujatia Národné Dni Kariéry je globálna, apolitická, nezisková študentská organizácia AIESEC Slovensko. AIESEC pôsobí na Slovensku viac ako 40 rokov a v súčasnosti poskytuje viac ako 300 mladým ľuďom možnosť realizovať sa prostredníctvom zahraničných odborných stáží, vedenia tímov a praktického vzdelávania. Zahraničné odborné stáže sú obľúbenou možnosťou pre študentov vysokých škôl ako vycestovať za cennými pracovnými skúsenosťami do zahraničia. V súčasnosti AIESEC organizuje aj viacero projektov zameraných na rozvoj spoločnosti. Za iniciatívu na podporu neziskového sektora získal AIESEC v roku 2010 mládežnícku cenu Karola Veľkého za najlepší projekt. Počas roka organizuje niekoľko otvorených konferencií ako Symposium, Talents of Tomorrow a DevelopIT, ktoré rozvíjajú zručnosti a prepájajú mladé talenty s firemným prostredím.

Zuzana Bosmanová
NDK 2012
AIESEC Slovensko
Dvojkrížna 47, 821 06 Bratislava
zuzana.bosmanova@aiesec.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.