HP predstavilo nové riešenia pre pokročilú transformáciu aplikácií

BRATISLAVA, 23. marca 2012 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť HP rozšírila portfólio riešení pre pokročilú transformáciu aplikácií. Novinky pomôžu organizáciám zlepšiť používateľský komfort zamestnancov a uľahčiť im prácu so softvérovým prostredím vďaka integrácii mobilných podnikových aplikácií do prostredí bežných kancelárskych počítačov.

Počet smartphonov a mobilných aplikácií využívaných v podnikovom prostredí neustále rastie, rovnako aj ich dopad na prevádzku firiem. „Prežitie“ organizácií na trhu dnes záleží najmä na ich schopnosti pružne reagovať na požiadavky zákazníkov, generovanými podnikovými a čoraz častejšie aj sociálnymi aplikáciami typu Facebook, Twitter či LinkedIn. V tejto oblasti smartphony zohrávajú podstatnú úlohu.

Rozšírená ponuka riešení HP pre transformáciu aplikácií teraz ponúka zákazníkom možnosť navrhovať, vytvárať a spravovať aplikácie, ktoré zabezpečia lepšiu interakciu medzi používateľmi a podnikovým softvérom. Organizácie tak uľahčia svojim zamestnancom prácu v IT prostredí s rôznorodou mobilnou i desktopovou softvérovou štruktúrou – optimalizačné služby HP ju zjednotia tak, aby sa čo najviac priblížila k tradičnému aplikačnému prostrediu v počítačoch.

„Moderné podnikové aplikácie vyžadujú úplne odlišný prístup k návrhu a testovaniu než tradičné aplikácie,“ povedal Jonathan Rende, viceprezident a generálny riaditeľ pre transformáciu aplikácií v divízii HP Software. „Vďaka nástrojom HP môže byť používanie podnikových aplikácií jednoduchšie a prehľadnejšie pri zachovaní najvyššej úrovne ich kvality, dostupnosti a škálovateľnosti.“

Nový softvér na riadenie IT procesov a sociálnu spoluprácu

Zdokonalený nástroj HP Application Lifecycle Intelligence (ALI) sa zameriava na zlepšenie spolupráce medzi jednotlivými pracovnými tímami a znižuje časovú náročnosť čiastkových vývojových procesov vďaka identifikácii a prehľadnému sledovaniu všetkých aktivít životného cyklu aplikácií v reálnom čase.

Jedným z partnerov HP, podieľajúcich sa na vývoji a zdokonaľovaní aplikačného portfólia, je spoločnosť Perfecto Mobile, poskytovateľ služieb na testovanie cloudového prostredia a riešení na automatizáciu aplikácií. Výsledkom spolupráce sa stal zlepšený nástroj HP Unified Functional Testing z portfólia riešení HP IT Performance Suite, určený na podporu multifunkčných aplikácií. Vývojári vďaka nemu môžu lepšie napodobniť a testovať používateľské prostredie mobilných aplikácií naprieč rôznymi zariadeniami a sieťami.

Súčasnú ponuku softvérových nástrojov HP dopĺňajú novinky určené zákazníkom, ktorí aktívne využívajú mobilné aplikácie a venujú sa riadeniu sociálnej spolupráce:

  • Softvér HP Anywhere zvyšuje produktivitu a zrýchľuje procesné rozhodovanie tým, že zákazníkom ponúka možnosť riešiť rad IT procesov na cestách. Tato nová mobilná aplikácia podporuje správu a vybavovanie IT požiadaviek, sledovanie systémových chýb, monitoring servisných činností a je previazaná s aplikáciou HP IT Executive Scorecard, ktorá ponúka IT správcom informácie o činnosti jednotlivých častí a systémov.
  • Utilita HP Enterprise Collaboration zlepšuje zdieľanie databázy znalostí a zrýchľuje vývoj aplikácií. Využíva sociálne prostredie, ktoré umožňuje konverzáciu o aktuálnom projekte v reálnom čase. Túto komunikáciu možno neskôr ľahko vyhľadať či obnoviť a informácie znovu použiť pri práci na podobných projektoch.

Nové služby na návrh, nasadenie a správu mobilných aplikácií

Portfólio softvérových riešení HP na optimalizáciu aplikácií dopĺňajú taktiež nové služby, ktoré v jednotlivých aplikáciách zabezpečujú aj po ich optimalizácii zachovanie najvyššej kvality prevádzky podnikovej úrovne. Ponuka HP mobilných aplikačných služieb teraz obsahuje:

Nástroj HP Testing for Mobility Services na skrátenie času nutného k uvedeniu mobilných aplikácií na trh. Toto riešenie znižuje počet testovacích cyklov a ponúka automatizované testovanie naprieč mnohými rôznymi zariadeniami pomocou špičkovej aplikácie divízie HP Software a spoločnosti Perfecto Mobile.

Riešenie HP Enterprise Mobility Services for SAP® Applications zvyšujúce efektivitu zamestnancov vďaka sprostredkovaniu prístupu mobilných používateľov ku kľúčovým dátam SAP aplikácií. Vďaka rozšírenej kompatibilite tohto mobilného nástroja s technologickou platformou SAP NetWeaver® a Sybase® Unwired

Platform prináša HP ucelené riešenie v najvyššej kvalite, ktoré umožňuje koncovým používateľom spoľahlivý prístup k dôležitým podnikovým informáciám – kdekoľvek a odkiaľkoľvek.

Kľúčovým prvkom pri tvorbe aplikačných stratégií je rovnako workshop HP Applications Transformation Experience. Jeho prostredníctvom sa účastníci zoznámia s najnovšími trendami v oblasti mobilných aplikácií a cloudových technológií.

O spoločnosti HP

HP vytvára nové príležitosti pre uplatnenie technológií, ktoré významne ovplyvňujú jednotlivcov, firmy, štátnu správu a celú spoločnosť. Portfólio najväčšej technologickej firmy na svete zahŕňa špičkové produkty z oblasti tlačových riešení, osobnej výpočtovej techniky, softvéru, služieb a IT infraštruktúry, je starostlivo vyvíjané pre riešenia problémov zákazníkov. Viac informácií o spoločnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozícii na webe http://www.hp.sk
Poznámka pre novinárov: Ďalšie novinky spoločnosti HP, vrátane odkazov na RSS kanály, možno nájsť na webe www8.hp.com/sk/sk/hp-news/newsroom.html, prípadne http://www.hp.com/hpinfo/newsroom.

(1) Copyright © 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Tu uvedené informácie podliehajú zmenám bez upozornenia. Jediné záruky k produktom a službám HP sú výslovne uvedené v záručných prehláseniach, ktoré sú dodávané s príslušnými produktami  a službami. Žiadne tu uvedené informácie by nemali byť považované za ďalšiu záruku. HP nezodpovedá za prípadné technické alebo redakčné chyby alebo opomenutia.

Kontakty pre novinárov:
Karel Taschner
tel.: +420 261 108 126
karel.taschner@hp.com
HewlettPackard Slovakia s.r.o.
Galvaniho 7
P. O. Box 43
820 02 Bratislava 22
tel.: +421-2-57 52 51 11
fax: +421-2-57 52 52 22
http://www.hp.sk

Marián Sedílek
tel.: +421 911 705 154
marian.sedilek@neo.sk
Neopublic Porter Novelli
Galvaniho 7/A, 821 04 Bratislava
http://www.neopublic.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.