Hnutie 99% hodnotí volebný výsledok 1,58 percent ako porážku v nečestnom boji

BRATISLAVA, 26. marca 2012 (tlacovasprava.sk) – V sobotu 24. marca sa v Bratislave stretli kandidáti hnutia 99% – občiansky hlas aby spoločne zhodnotili volebnú kampaň a výsledok volieb.

Hnutiu sa podarilo získať si popularitu, ktorá mu podľa prieskumov verejnej mienky opakovane zabezpečovala vstup do parlamentu, no aj napriek veľkému úsiliu sa napokon do parlamentu nedostalo. Výsledok na úrovni 1,58 percenta odovzdaných hlasov je porážkou. Nebola to však porážka v čestnom boji, pretože politickí oponenti 99% a skryté záujmy v pozadí bývalých a súčasných parlamentných strán viedli proti hnutiu nekorektnú a špinavú antikampaň.

Kampaň 99% bola naopak orientovaná na pozitívnu prezentáciu priorít pre bežných ľudí. Hnutie 99% neviedlo konfrontačnú kampaň voči žiadnej inej strane a nezapájalo sa do žiadnych diskreditačných mediálnych hier.

Jednou z kľúčových udalostí počas kampane bolo zverejnenie spisu Gorila. Hnutie 99% – občiansky hlas zareagovalo na kauzu Gorila okamžite po jej prevalení. Hneď na druhý deň po zverejnení spisu Gorila na internete požadovalo 99% vyvodenie zodpovednosti a zbavenie mlčanlivosti príslušníkov SIS. V súvislosti s kauzou Gorila 99% prezentovalo odbornú spôsobilosť dotiahnuť jej vyšetrovanie do konca a bezpodmienečné odhodlanie nedovoliť, aby bol celý prípad pozametaný pod koberec.

Najvýraznejší vplyv na kampaň malo podľa hodnotenia kandidátov vystúpenie policajného prezidenta Spišiaka, ktorý 10 dní pred parlamentnými voľbami zvolal tlačovú besedu, a bez dôkazov hovoril o tom, že 99% – občiansky hlas bol zaregistrovaný ako politický subjekt na základe falošných podpisov. Tlačová konferencia Jaroslava Spišiaka o podpisoch 99% – občiansky hlas bola jedným z hlavných dôvodov, pre ktorý sa mnohí pôvodní sympatizanti od 99% napokon odvrátili a volili iné strany, respektíve sa volieb vôbec nezúčastnili.

Kandidáti potvrdili, že v práci pre bežných ľudí chcú pokračovať aj v pozícii mimoparlamentného hnutia a už v najbližších dňoch začnú prípravy na celoslovenské stretnutie sympatizantov a podporovateľov 99%.

Tlačové oddelenie
99% – občiansky hlas
press@99percent.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.