K limitovanej edícii syrov Liptov dostanete darček – kulinárskeho alebo turistického sprievodcu

BRATISLAVA, 27. marca 2012 (tlacovasprava.sk) – Liptov, to je čistá príroda a tradície – základ kvality a jedinečnosti syrov s rovnomenným názvom. Značka syrov Liptov prichádza v období jari už s treťou zberateľskou limitovanou edíciou, ktorá približuje hodnoty nielen tohto regiónu, ale aj vlastnej podstaty. V rodinných baleniach syrov Liptov môžete teraz nájsť unikátnu sériu „sprievodcov“, ktorá bude inšpiráciou pre celú vašu rodinu.  Prostredníctvom nej objavíte nekonečné možnosti, ako stráviť spoločné voľné chvíle a zabaviť sa.

Tento rok sériu limitovaných dvojbalení syrov Liptov – Liptov Hravé pareničky, Liptov Parenica neúdená a Liptov Parenica údená, dopĺňa jeden z dvoch „sprievodcov“ – Kulinársky a Turistický sprievodca. Ich hlavné témy predstavujú základné hodnoty značky Liptov: príroda, tradície a jedinečná chuť. V Turistickom sprievodcovi nájdete „NAJ“ Liptova a tipy pre celú rodinu. Liptov ponúka nekonečné možnosti: vychádzky do prírody, rekreačné strediská, aquaparky, kultúrne pamiatky známych liptovských miest, či mnohé zábavné podujatia. Vďaka turistickému sprievodcovi si môžete naplánovať rodinné výlety a spoznať región Liptov.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Liptov si doslova vychutnáte so špecialitami pre každého člena rodiny, ku ktorým vás inšpiruje Kulinársky sprievodca. Do ich prípravy však nezabudnite zapojiť celú rodinu! „Prinášame tipy ako zaujímavo a nápadito možno využiť syry Liptov netradičným spôsobom a potešiť tak každého člena rodiny. Inovatívne recepty Mira Kubečku plne zohľadňujú osobitosti syrov Liptov, pre ktoré boli exkluzívne pripravené,“ uviedla Kristína Slaninková,  Brand manažérka Liptov.

To nie je všetko! V takomto špeciálnom balení navyše nájdete aj kupón na zľavovú kartu Liptov Region Card (hodnota karty 10 €), ktorú si môžu spotrebitelia vymeniť na vybraných miestach za personalizovanú kartu iba za manipulačný poplatok 2 €.  Jej čaro ocenia držitelia pri  spoznávaní liptovského regiónu, pretože ich oprávňuje k zľavám až do 50 %.

„V rámci tohto projektu sme nadviazali veľmi dobrú spolupráca s regionálnym združením cestovného ruchu – Klaster. Je to výborná príležitosť ako podporiť značku a región Liptov súčasne. Sme radi, že sa môžeme angažovať v podpore a prezentácii Liptova v celoslovenskom meradle, a tým napomôcť rozvoju cestovného ruchu v tejto oblasti,“ uviedla Kristína Slaninková.

Veríme, že sme týmto tipom mnohých inšpirovali a skúsia si vyskladať svoju vlastnú zbierku „Liptov sprievodcov“. Špeciálne dvojbalenia syrov Liptov – Liptov Hravé pareničky, Liptov Parenica neúdená a Liptov Parenica údená,  je možné zakúpiť iba vo vybraných predajniach a v obmedzenom čase.  Prvé dvojbalenia sú v predaji od 28. marca 2012.

Nahliadli sme do oboch sprievodcov a ponúkame vám nasledovné tipy:
(Kulinársky sprievodca)

Recept pre maminu – Pečená cvikla s bryndzou

„Naša dcérka Janka má síce len dvanásť rokov, ale rozhodla sa maminu prekvapiť svojou prvou kulinárskou špecialitou. Tá bola rada!“

4 porcie
príprava 20 minút
náročnosť 1 (ľahká)

125 g Liptov Bryndze
70g Liptov Masla
4 cvikly
aceto balsamico
olivový olej extra virgin
soľ a čierne korenie
½ PL posekaného tymiánu
½ PL posekanej petržlenovej vňate

1. Liptov Bryndzu zmiešame s bylinkami a Liptov Maslom. Dáme na 15 minút do chladničky.
2. 2. V miske vyšľaháme emulziu z oleja, octu, soli a korenia. Cviklu ošúpeme  a nakrájame na 7mm hrubé kolieska. Tie následne ponoríme do emulzie a poukladáme na plech.
3. Dáme zapiecť do rúry na 15 minút. Vyberieme, necháme vychladnúť a ukladáme na seba na striedačku s vrstvou Liptov Bryndze.
4. Podávame s talianskym chlebom a listovým šalátom.

Kravy, ktoré nám poskytujú mlieko, sa pasú väčšinu roka na horských pasienkoch. Horský pôvod mlieka zabezpečuje jeho bohatosť na aromatické látky a vitamín A. Preto Liptov maslo, syry a bryndza vynikajú svojimi unikátnymi vlastnosťami, akými sú lepšia vôňa, sýtejšia farba a tradičná lahodná chuť.
(Turistický sprievodca)

Cesta za dobrodružstvom…

Objavte krásu Stanišovskej jaskyne v Liptovskom Jáne, najstaršie známej jaskyne v Liptove i na Slovensku. Vchod do jaskyne bol známy už od nepamäti. 730 metrov dlhá (z toho 410 metrov sprístupnených) a 28 metrov hlboká prírodná pamiatka Veľká a Malá Stanišovská jaskyňa sa nachádzajú v južnom svahu Smrekovice a oveľa neskôr objavená Nová Stanišovská na protiľahlom svahu dolinky. Aj keď topograficky ide o samostatné jaskyne, geneticky tvoria jeden celok, oddelený od seba Stanišovskou dolinkou.

Príďte zažiť skutočnú atmosféru jaskynného podzemia! Žiadne osvetlenie, iba záblesky svetla z “čeloviek”, ktoré Vám sprievodca odovzdá pri vstupe do jaskyne.

O značke Liptov:

Liptov je jednou z kľúčových značiek na slovenskom syrárskom trhu. Vyznačuje sa najmä svojim putom k prírode a je založená na tradícii syrárskych majstrov tohto regiónu. Široké portfólio značky Liptov zahŕňa kvalitné prírodné a parené syry, bryndzu a maslo. Na výrobe unikátnych produktov sa spolupodieľa tím vyše 200 zamestnancov. Všetky produkty značky Liptov sú bez konzervačných látok, či iných umelých prísad. Navyše  mlieko z horských a podhorských oblastí Slovenska, ktoré sa používa na ich výrobu, dodáva výrobkom Liptov ich jedinečnú chuť a vysokú kvalitu.

História Liptovskej mliekarne siaha až do roku 1943. Prelomovým obdobím je máj 2000, keď sa Liptovská mliekareň, a.s., stala súčasťou nadnárodnej mliekarenskej skupiny Bongrain, svetovým lídrom v syrových špecialitách. Prioritou skupiny je podpora rozvoja tradičných regionálnych syrových špecialít a to cestou neustáleho zlepšovania kvality a podporou inovácií.

Rok 2012 je pre značku Liptov dôležitým míľnikom. Jednou z priorít pre tento rok sa stáva projekt trvalo udržateľného rozvoja s názvom Zelený Liptov.  Sloganom a úlohami, ktoré sú srdcom projektu Zelený Liptov je – „Dávať našim spotrebiteľom to najlepšie z regiónu Liptov a chrániť všetko dobré, čo nám tento región zanechal vo svojom dedičstve“. Zelený Liptov nie je obyčajný projekt. Je to vízia a poslanie spoločnosti.

Liptovská mliekareň, výrobca produktov Liptov, dlhodobo spolupracuje s regionálnym združením cestovného ruchu – Klaster v rámci viacerých projektov. Týmto spôsobom sa mliekareň angažuje v podpore a prezentácii regiónu Liptov v celoslovenskom meradle, čím napomáha rozvoju cestovného ruchu v tomto regióne.

Celá správa tu.

Kontakty:
Kristína Slaninková
Groupe BONGRAIN
Brand manažérka Liptov
mobil: 0903 616 658
e-mail: kristina.slaninkova@bongrain.sk

Jana Budáčová
Media In – PR agentúra
Senior PR manažérka
mobil: 0911 704 111
e-mail: jana.budacova@cohnwolfe.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.