Loginpost u nás investuje 2,5 milióna eur do 50 samoobslužných terminálov na zasielanie balíkov (FOTO)

BRATISLAVA, 27. marca 2012 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Loginpost, ktorá vyrába a prevádzkuje samoobslužné terminály pre balíky plánuje v najbližších 3 až 5 rokoch investovať na Slovensku 2,5 milióna euro do výstavby päťdesiatich samoobslužných terminálov pre zasielanie balíkov. Táto investícia je súčasťou celoeurópskeho projektu siete 1000 samoobslužných terminálov pre balíky v hodnote viac ako 50 miliónov eur.

Projekt siete samoobslužných terminálov pre balíky vychádza v ústrety ľuďom, ktorí majú možnosť odosielať a prijímať balíkové zásielky bez toho, aby ich obmedzovali otváracie hodiny pošty či kuriérskych služieb. Terminály sú zvyčajne umiestnené v nákupných centrách, za podanú zásielku je možné platiť platobnou kartou. Naopak pri doručení balíka na terminál dostane  klient stručnú výzvu na odber.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Spoločnosť Loginpost plánuje v priebehu 3 až 5 rokov vytvoriť sieť samoobslužných terminálov pre  balíky v Poľsku, Ukrajine, Slovensku a Česku. Do spoločného projektu plánuje zapojiť širokú paletu miestnych dopravcov (kuriérske a doručovateľské služby) a nákupné centrá. Samoobslužné terminály tak majú potenciál stať sa alternatívou pre zásielky voči pošte a zároveň vyriešiť problém klientov v koordinácii s kuriérskymi službami pri zásielkách, doručovaných v priebehu dňa. Spoločnosť  Loginpost tak vytvára sieť samoobslužných terminálov, otvorenú pre spoluprácu so všetkými dopravcami. Dôležitým partnerom v projekte budú nákupné centrá, pre ktoré je to príležitosť ponúknuť zákazníkom ďalšiu službu v podobe časovo neobmedzeného samoobslužného terminálu pre balíky. Loginpost počíta s doručovaním zásielok z online obchodov, ktorých predaje na Slovensku neustále výrazne rastú.

Loginpost v súčasnosti prevádzkuje takúto sieť samoobslužných terminálov pre balíky v Litve. Táto služba sa v súčasnosti rýchlo rozširuje vo vyspelých krajinách sveta, keďže pre miesta s vysokým výskytom ľudí (obchodné centrá) poskytuje riešenie ako odosielať a prijímať balíky vo vhodný čas bez toho, aby sa človek musel prispôsobiť pracovnej dobe pošty či kuriéra.  Predpokladá sa, že nová služba bude atraktívna medzi študentmi a aktívnymi ľuďmi, ktorí nakupujú na internete, respektíve posielajú zásielky do zahraničia.

Spoločnosť Loginpost sa zaoberá rôznymi samoobslužnými riešeniami – terminálmi pre balíky, samoobslužnými pokladnicami a terminálmi pre platenie parkovného. Loginpost prevádzkuje sieť samoobslužných terminálov pre balíky v Litve od roku 2011 s počiatočnou investíciou 2 milióny eur. Loginpost prevádzkuje ako svoju obchodnú značku litovská spoločnosť LL optic.

Pre viac informácií kontaktujte:
Loginpost
Wilma Bagdonayte
Tel.: 370 655 53 182
E-mail. mail vilma@loginpost.com

Richard Menczer
Seesame, s.r.o.
Apollo Business Center II, blok E
Prievozska 4D, 821 09 Bratislava
mobil: +421 907 726 212
tel.: +421 2 4342 2978
e-mail: menczer@seesame.com
http://www.seesame.com/

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.