Komunitný portál Pokec.sk zmenil úvodnú stránku. Páči sa vám jej nový vzhľad?

BRATISLAVA, 30. marca 2012 (tlacovasprava.sk) – Najväčší slovenský komunitný portál Pokec.sk zmenil nielen vzhľad, ale aj funkcionality na svojej hlavnej stránke. Bude kopírovať a prispôsobovať sa správaniu každého používateľa individuálne.

Po dvoch rokoch sa internetová jednotka Azet.sk rozhodla osviežiť look a zároveň prispôsobiť najväčší komunitný portál na Slovensku svojim používateľom.

„Analýzou správania sa našich používateľov sme zistili, že cca 95% z nich po čase používa do šesť (stále tých istých) miestností. Tieto najobľúbenejšie miestnosti dokážeme pre každého používateľa individuálne identifikovať a vytvoriť z nich tzv. Rýchlu voľbu. Týmto nemusíme zobraziť každému návštevníkovi všetky miestnosti, ale len tie, ktoré potrebuje,“ hovorí generálny riaditeľ Azet.sk Milan Dubec. „Rýchla voľba sa v priebehu používania sama učí a reaguje na zmeny správania sa používateľa. Po čase budeme nahrádzať skratky na miestnosti, kam prestal chodiť, za miestnosti, ktoré používa častejšie. Rýchlu voľbu si návštevník sám môže ľubovoľne upravovať“ dodáva Dubec.

Ďalšou novinkou, ktorá sa krátko po spustení stala veľmi populárnou, je nový modul v spodnej časti stránky, kde rotujú fotografie práve prihlásených používateľov z rovnakého mesta. Stránka je riešená modulárne a bude sa postupne rozširovať o ďalšie boxy, aby návštevníkovi sprostredkovala živý pohľad na to, čo sa na Pokeci práve deje. Pokec má pripravené aj ďalšie novinky, ktoré bude svojim používateľom postupne predstavovať.

Pokec.sk je najväčší slovenský komunitný portál. Podľa prieskumu IVO* až 54% ľudí zo Slovenska (celkový podiel v populácii SR 14+) využíva sociálne siete, pričom najviac v bratislavskom kraji. Až tretina opýtaných využíva sociálne siete Facebook a Pokec paralelne. Pokecu je na Slovensku verných až 45% používateľov, čo je viac ako k ďalšej sociálnej sieti – Facebook.

Celá správa tu.

O Azet.sk

Skupina Azet Group (Azet.sk + Ringier Axel Springer + CPress Media) je jednotkou v dennej a mesačnej návštevnosti slovenského internetu. V pracovných dňoch služby portálu využije v priemere viac ako 589 000 reálnych návštevníkov, mesačne viac ako 2 000 000 návštevníkov2. Azet.sk využije každý mesiac cez 80% internetových používateľov zo Slovenska.

Zdroj: AIM Monitor/GemiusExplorer priemerné denné dáta, reálni používatelia zo Slovenska RU(sk), január 2012
2 Zdroj: AIM Monitor/GemiusExplorer mesačná návštevnosť, reálni používatelia zo Slovenska RU(sk), január 2012
* Zdroj: IVO 2012, http://www.ivo.sk/6746/sk/aktuality/socialne-siete-na-slovensku

Mgr. Mária Cacáková | AZet.sk
marketing and PR manager
Azet.sk, a.s.
Röntgenová 28, 851 01 Bratislava
e-mail: cacakova@firma.azet.sk
tel.: 0911 104 557, +421 2 6929 8296
fax: +421 2 6929 8299
http://www.azet.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.