Májová Liptov Bryndza inšpiruje k chuťovkám podávaným pod jarným slnkom

BRATISLAVA, 4. apríla 2012 (tlacovasprava.sk) – Užite si príchod jari a vyskúšajte odvážnejšie kombinácie. Spojte exkluzívnu májovú Liptov Bryndzu s bylinkami či ovocím a objavte v tradičnej surovine netradičné spojenia. Inšpirujte sa receptami s Liptov Bryndzou. Budete okúzlený!

Bryndza je tradičný výrobok typický pre Slovensko, ale hlavne pre oblasť Liptova, kde má tradícia bryndziarstva najsilnejšie korene. Výroba Liptov Bryndze je zverená do rúk pravých Liptákov, ktorí majú výrobu bryndze doslova „v krvi“ a navyše sú v tejto oblasti odborne vzdelaní.

Lahodná čerstvá chuť Liptov Bryndze priam inšpiruje k chuťovkám podávaným pod jarným slnkom.

Bryndzové halušky sú našim národným jedlom, neznamená to však, že je bryndza určená len na to.  V spojení so správnymi ingredienciami a trochou fantázie sa s ňou dajú vytvoriť zaujímavé jedlá s potenciálom zaujať i náročných gurmánov vo vašom okolí.

Lahodná čerstvá chuť Liptov Bryndze priam inšpiruje k chuťovkám podávaným pod jarným slnkom. Preto vám prinášame sériu receptov, ktoré prispejú k osviežujúcim zmenám napríklad na posedení s vašimi priateľmi a rodinou. Veríme tiež, že tieto recepty inšpirujú k ďalším zaujímavým a kreatívnym spôsobom použitia Liptov Bryndze,“ uviedla Kristína Slaninková,  Brand manažérka Liptov.
Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že medzi bryndzami rôznych výrobcov nie je rozdiel, opak je však pravdou.

Produkty sa líšia svojou chuťou a konzistenciou, čo je dôsledok rôznych výrobných a kontrolných postupov. Preto skutočným gurmánom, ktorí vyhľadávajú pravú nefalšovanú chuť bryndze, odporúčame neorientovať sa iba na základe ceny, ale riadiť sa pomerom kvalita/cena,“ uviedla Kristína Slaninková.

Najlepšia bryndza je letná

Najlepšia bryndza začína mať práve teraz svoju sezónu. Preto získala prívlastok letná alebo májová. Letná bryndza má jemnú chuť, na rozdiel od zimnej bryndze nie je taká ostrá. Vyrába sa totiž z čerstvo nadojeného mlieka, keď sú ovce a kravy na paši.

Liptov Bryndza – jedinečná chuť z čistej prírody

Horské lúky a pasienky Liptova, Oravy, Turca, Spiša, Horehronia a Zamaguria v čistej prírode sú základným predpokladom vysokej kvality ovčieho a kravského mlieka používaného na výrobu Liptov Bryndze. Mlieko pochádzajúce z horských plemien oviec a kráv má navyše vysoký obsah bielkovín, tuku a taktiež nezameniteľnú arómu, vďaka ktorej získava bryndza Liptov svoju jedinečnú a nezameniteľnú chuť. Liptovská mliekareň kladie dôraz na výber spoľahlivých a kvalitných dodávateľov mlieka, ktorí disponujú modernými zariadeniami a prísne dodržiavajú hygienické normy.

Celá správa s 8 receptami tu.

O značke Liptov:
Liptov je jednou z kľúčových značiek na slovenskom syrárskom trhu. Vyznačuje sa najmä svojim putom k prírode a je založená na tradícii syrárskych majstrov tohto regiónu. Široké portfólio značky Liptov zahŕňa kvalitné prírodné a parené syry, bryndzu a maslo. Na výrobe unikátnych produktov sa spolupodieľa tím vyše 200 zamestnancov. Všetky produkty značky Liptov sú bez konzervačných látok, či iných umelých prísad. Navyše  mlieko z horských a podhorských oblastí Slovenska, ktoré sa používa na ich výrobu, dodáva výrobkom Liptov ich jedinečnú chuť a vysokú kvalitu.

História Liptovskej mliekarne siaha až do roku 1943. Prelomovým obdobím je máj 2000, keď sa Liptovská mliekareň, a.s., stala súčasťou nadnárodnej mliekarenskej skupiny Bongrain, svetovým lídrom v syrových špecialitách. Prioritou skupiny je podpora rozvoja tradičných regionálnych syrových špecialít a to cestou neustáleho zlepšovania kvality a podporou inovácií.
Rok 2012 je pre značku Liptov dôležitým míľnikom. Jednou z priorít pre tento rok sa stáva projekt trvalo udržateľného rozvoja s názvom Zelený Liptov.  Sloganom a úlohami, ktoré sú srdcom projektu Zelený Liptov je – „Dávať našim spotrebiteľom to najlepšie z regiónu Liptov a chrániť všetko dobré, čo nám tento región zanechal vo svojom dedičstve“. Zelený Liptov nie je obyčajný projekt. Je to vízia a poslanie spoločnosti.
Liptovská mliekareň, výrobca produktov Liptov, dlhodobo spolupracuje s regionálnym združením cestovného ruchu – Klaster v rámci viacerých projektov. Týmto spôsobom sa mliekareň angažuje v podpore a prezentácii regiónu Liptov v celoslovenskom meradle, čím napomáha rozvoju cestovného ruchu v tomto regióne.

Kontakty:
Kristína Slaninková
Groupe BONGRAIN
Brand manažérka Liptov
mobil: 0903 616 658
e-mail: kristina.slaninkova@bongrain.sk

Jana Budáčová
Media In – PR agentúra
Senior PR manažérka
mobil: 0911 704 111
e-mail: jana.budacova@cohnwolfe.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.