Vyše 41 ton čerstvých potravín nepustili kontrolóri Tesco do svojich skladov

BRATISLAVA, 3. apríla 2012 (tlacovasprava.sk) –  Aj napriek zvýšenému množstvu čerstvých potravín, ktoré sa pred Veľkou nocou dostávajú k zákazníkom, spoločnosť Tesco Stores SR prísne sleduje dodržiavanie vysokých štandardov kvality a cez brány jej skladov v Beckove a v Prešove neprekĺznu potraviny, ktoré nezodpovedajú očakávaným nárokom. Taký osud postihol za posledné dva týždne 41 580  kilogramov čerstvých potravín najmä mäsa, hydina, ovocia a zeleniny.

„Robíme  všetko preto, aby si u nás zákazník kúpil len najvyššiu kvalitu čerstvých potravín a preto pred Veľkou nocou kontrolujeme ešte vyššie objemy dodávaného tovaru do skladov. Napokon  veľkonočné sviatky sú druhým najdôležitejším obdobím v roku, keď predávame o 30 až 50 % vyššie objemy niektorých komodít čerstvých potravín ako bežne. Napríklad zemiakov na prípravu šalátov, špecialít ako cvikla či chren, údenín – najmä krkovičky, rolky, šunky, klobás či vajec alebo  jahôd“, hovorí v tejto súvislosti Marek Petra, manažér kvality pre Tesco na Slovensku.

Novinkou je vyslanie Tesco kvalitárov k dodávateľom

Spoločnosť Tesco v záujme kvality čerstvých výrobkov pristúpila k ďalšiemu významnému kroku – vyslala na obdobie niekoľkých týždňov svojich špecialistov – kvalitárov na kontrolu priamo k dodávateľom, ktorí zabezpečujú  najväčšie objemy tovaru.  „Tým chceme zabezpečiť maximálnu kvalitu a dostupnosť pre našich zákazníkov“, hovorí Martin Ondráš, šéf obchodno-právneho a technického oddelenia spoločnosti Tesco.

Zvýšenie interných auditov v priebehu roka o 50 %

Tesco urobilo aj ďalší nový systémový krok, ktorý bežal po celý predchádzajúci rok – zvýšilo počet interných auditov kontroly kvality čerstvých potravín priamo vo svojich prevádzkach o 50 % voči predminulému roku.

“Na audity sme chodili neohlásene, trvali 4 až 10 hodín v závislosti od veľkosti prevádzky, pozostávali z dvoch častí – zákazníckeho a z auditu prevádzky. Na auditoch sa zúčastňoval celý tím nášho obchodno-právneho oddelenia, čiže potravinoví špecialisti, interní auditori a technickí manažéri. Mesačne dokázali vykonať 10 cielených kontrol zameraných na dodržiavanie zákonných požiadaviek a prísnych štandardov  hygieny predaja, kvality výrobkov, manipulácie s tovarom, uskladnenia a vystavenia tovaru“, opisuje situáciu Ľubica Sokolová, interná auditorka Tesco Stores SR. „S výsledkami interných auditov sme veľmi spokojní. Zaznamenali sme zlepšenie o 13,1%, čo predstavuje pozitívny vývoj celej našej práce v rámci prevádzky“, dodala Ľubica Sokolová.

Poznámky pre vydavateľa:
Spoločnosť Tesco dbá na prísne dodržiavanie kvality čerstvých potravín aj v toto predveľkonočné obdobie
Do skladov v Beckove a v Prešove sa za posledné dva týždne vďaka prísnej kontrole kvality výrobkov nedostalo vyše 41 000 kilogramov mäsa, hydiny, ovocia a zeleniny
Tesco v predveľkonočné obdobie vyslalo svojich kvalitárov aj k dodávateľom, ktorí zabezpečujú pre Tesco obchody najvyššie objemy čerstvých potravín, aby sa priamo vo výrobe ubezpečili, že sa k zákazníkom  dostane len najvyššia kvalita
Tesco počas uplynulého roka zvýšilo interné audity o 50 % oproti  roku predtým

Spoločnosť Tesco Stores SR, a. s., člen Zväzu obchodu a cestovného ruchu SR, vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje 120 obchodov, z toho 5 obchodných domov, 22 expresov, 58 hypermarketov, z toho 7 Extra, 35 supermarketov a 17 čerpacích staníc. Prevádzkuje tiež dve distribučné centrá na potraviny v Beckove a v Prešove a štyri obchodné centrá Galéria v Bratislave-Lamači, Trnave, Nitre a Dunajskej Strede, v ktorých je vyše 150 obchodov so zameraním najmä na módu, obuv, doplnky, ako aj široké spektrum služieb vrátane občerstvenia a možností zábavy najmä pre deti. So svojimi vyše 9 500 zamestnancami patrí spoločnosť Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku. Základom filozofie spoločnosti Tesco je poskytnúť zákazníkovi najvyššiu kvalitu za najlepšiu cenu a stať sa obchodom pre všetkých.

Ing. Gabriela Pavlikovská
PR Konzultant
Jozefska 19/2987, 811 06 Bratislava 1
E: gpavlikovska@agency-like.com
M: 0948 465 058

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.